Oprawy na prywatnych posesjach

Dyskusje na temat opraw oswietleniowych i źródeł światła stosowanych w powyższych miejscach

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez AsXSn » 22 kwietnia 2021, 18:39

neon44 napisał(a):Ja bym poszedł z duchem czasu i zamontował jakąś nowoczesną oprawę LED typu parkowego. Oświetlenie oprate na lampach wysokoprężnych jest wprawdzie pełne uroku, ale coraz mniej efektywne.

MH te w technologii ceramicznej są nadal dość sprawnymi źródłami światła, tu akurat siedzi lampa kwarcowa, której strumień świetlny na pewno bije na głowę LRFa 125W w OUR-125
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1067
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez Elektroservice » 22 kwietnia 2021, 20:08

7-2 dobry pomysł ale przeróbka na 70W mija się jak dla mnie z celem :roll: Stosujesz to jako oświetlenie całonocne?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez AsXSn » 22 kwietnia 2021, 20:27

Elektroservice napisał(a):7-2 dobry pomysł ale przeróbka na 70W mija się jak dla mnie z celem :roll: Stosujesz to jako oświetlenie całonocne?

W przyszłości się będzie świecić zapewne częściej, nie potrzebna mi tam potężna ilość światła.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1067
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez JeD » 22 kwietnia 2021, 23:41

neon44 napisał(a):Ja bym poszedł z duchem czasu i zamontował jakąś nowoczesną oprawę LED typu parkowego. Oświetlenie oprate na lampach wysokoprężnych jest wprawdzie pełne uroku, ale coraz mniej efektywne.


Zawsze można w klasycznej oprawie zamontować źródło ledowe i mieć fajny widok w dzień, i mieć dokładne oświetlenie w nocy. Moim zdaniem nowoczesne oprawy LEDowe, mimo, że bezsprzecznie świecą genialnie, nie mają tego ''czegoś'' :)

Co do wyglądu oprawy OUSd, jak widze kolega Paweł nie zmienia swoich poglądów, a ja jednak z biegiem lat coraz mocniej lubię starą ledę - OUSd i podobają mi się instalacje razem z nimi :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez Elektroservice » 23 kwietnia 2021, 08:17

LEDA czy tam OUSd nigdy mnie się nie podobała i to się nie zmieni. Cieszy mnie ogromnie to, że coraz szybciej znikają one z naszego otoczenia. Oprawy LED w 99% wyglądają kiepsko ale przynajmniej nocą nie szpecą światłem jak soda. W obecnym miejscu zamieszkania mam obok siebie na jednej ulicy LEDy (niestety o zgrozo ciepłobiałe) na drugiej niestety sodę, mam nadzieje, że w ciągu najbliższych kilku lat soda wyleci.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez Wojtek26162 » 23 kwietnia 2021, 08:47

Ja tam lubię OUSd i uważam, że z tym MH to dobra zmiana względem wcześniej będącej OUR-125 :) Natomiast również najchętniej bym tam widział jakąś oprawę parkową, na przykład jakiś OZPR lub ORO, jeżeli miało by być to oświetlenie całonocne to obsadził bym jakiś dobry diodowy zamiennik, w przypadku załączania na chwilę świeży LRF lub MH jak najbardziej mógłby być ;) Ja na LED nie narzekam bo to jest nieuniknione, a wymiana jakiś paskudnych Lun czy wyeksploatowanych Malag na oprawy LED to dla mnie same zalety nawet niezależnie od barwy tych LED.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez AsXSn » 24 kwietnia 2021, 20:33

Parę fot OUSd w akcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1067
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez Marcin » 25 kwietnia 2021, 11:00

Muszę przyznać bardzo dobra modernizacja oraz miła do przeczytania z tejże akcji relacja :)
Z pewnością jest teraz lepiej, niż gdy było wcześniej ze straszącą (swoim stanem) OUR-125 ;)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 743
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez Elektroservice » 25 kwietnia 2021, 11:30

Jakoś to daje radę ale OUSd nigdy mnie się nie spodoba. Na jednym ze zdjęć przyczaił się za to fajny samochód :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oprawy na prywatnych posesjach

Postprzez Polamp11 » 25 kwietnia 2021, 13:11

ORZ-3 w niezłym stanie
Obrazek
Oprawy na terenie dawnego baru
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I łyżka z LR 400w
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie placów, skwerów, parków i ogrodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości