[Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Re: [Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Postprzez DocBrown » 27 kwietnia 2009, 16:32

Statecznik zniesie nawet 70st więc nie ma co się bać.
DocBrown
 

Re: [Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Postprzez Robbert90 » 26 marca 2010, 23:00

Postanowiłem wreszcie odnowić moją łyche ! Dziś, jako pierwszy krok obrałem sobie całkowite rozkręcenie opraw, wymontowanie osprzętu wewnętrznego, i usunięcie resztek jakiegoś błota, które było wewnątrz komory osprzętu. Odbłysnik udało się odkręcić bez problemowo, zaś ogromny problem sprawiło mi odkręcenie wkładu na osprzęt wewnętrzy oprawy, śruby dosłownie kruszyły się pod kluczem, lecz potraktowałem je specialnym płynem, i wszystko poszło sprawnie. Lecz niestety moim największym problemem jest zawias łączący dolną klapę z górą oprawy, jest dosyć przerdzewiały, i przy gwałtowniejszym otwarciu może się rozsypać. Do oprawy przymocowany jest na małych śrubkach, których nie idzie odkręcić, zaś gdybym go rozwalił, to niemiałbym możliwości przy moich warunkach pracy, dorobienia nic zastępczego, i chyba będe zmuszony polerować oprawę bez zdejmowania go na ten czas. Teraz zapraszam do obejrzenia, na razie tylko kilku zdjęć, lecz z postępem renowacji będzie ich coraz więcej :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To jest ten nieszczęsny zawias.
Lubie łyżki, a szczególnie te z pierścieniem :-)
Avatar użytkownika
Robbert90
 
Posty: 231
Zdjęcia: 89
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Postprzez swietlik » 27 marca 2010, 11:06

Ten zawias jest przynitowany. Utnij nity np. gumówką, a po remoncie sobie przykręcisz ten zawias 2 śrubkami ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Postprzez Robbert90 » 27 marca 2010, 22:19

Wiesz, też o tym myślałem, lecz ten zawias jest tak zkorodowany, że gdybym próbował piłować główki nitów, to on by mógł tego nie wytrzymać i się po prostu się wyłamać ! Sam zaś możliwości dorobienia czegoś takiego nie mam.
Lubie łyżki, a szczególnie te z pierścieniem :-)
Avatar użytkownika
Robbert90
 
Posty: 231
Zdjęcia: 89
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Postprzez Robbert90 » 21 kwietnia 2010, 14:45

Oto fotki mojej łychy w trakcie renowacji, oprawa została na początku solidnie wymyta wodą z płynem do naczyć, a teraz jest poddawana czyszczeniu papierem ściernym o różnych gradacjach ziaren. Oprawa jest czyszczona ręcznie, ja sam nawet nie mam możliwości użycia jakich kolwiek narzędzi elektrycznych, więc wszystko idzie troszkę powoli. Wybaczcie że narazie tylko dwie foty, lecz ostatnio z trudem znajduję czas na pielęgnowanie mojego hobby, lecz zdjęć na pewno będzie więcej :)

Oprawa w trakcie czyszczenia papierem ściernym górnej części, nawet widać jak już się błyszczy ;)
Obrazek

Dolna klapa, podczas czyszczenia papierem o gradacji ziaren 200 .
Obrazek
Lubie łyżki, a szczególnie te z pierścieniem :-)
Avatar użytkownika
Robbert90
 
Posty: 231
Zdjęcia: 89
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Postprzez DocBrown » 21 kwietnia 2010, 17:55

Zdemontuj tabliczke znamionową na czas renowacji :)
Od spodu pilnikiem zjedź te aluminiowe nity, po remoncie przykręć na śruby :)
DocBrown
 

Re: [Robbert90] moja Orz7 z 1973 roku

Postprzez Robbert90 » 23 kwietnia 2010, 10:41

A może wiecie jak wyczyścić te zczerniałośni znajdujące się w niewielkich zagłębieniach, lub na obwodzie otworu komory lampowej, gdzie jest takie zgrubienie, a mój sztywny dość papier ścierny tam nie dociera !? Znacie jakieś inne sposoby czyszczenia papierem właśnie takich trudnodostępnych miejsc ?
Lubie łyżki, a szczególnie te z pierścieniem :-)
Avatar użytkownika
Robbert90
 
Posty: 231
Zdjęcia: 89
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Robbert90

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość