Świetlówki te produkowane były nie tylko pod marką Philips, ale także inne firmy miały je w ofercie, np. Osram, Splendor, Tungsram, Hema, Mazda, Sylvania, Narva, Leuci, Wotan, Sunlux, Radium, GE, Westinghouse, Hitachi, Mitsubishi, Panasonic, Satco, Toshiba, Yorkville, Feit Electric, Earth Care, Shin Kwang, Lamphold, Ushio i wiele innych.
Świetlówki te występowały na całym świecie i wiele z powyższych marek produkowało owe świetlówki jedynie na rynek amerykański lub inny, odległy.
Dla wielu z powyższych firm (wszystkich wymienionych aż do marki Radium), owe świetlówki produkował Philips, we własnym zakładzie w Terneuzen, w Holadnii, a od 1992 roku w Polsce. Dla większości z pozostałych, świetlówki te wytwarzane były przez zakłady należące do GE, w Japonii. Dla marki Tungsram, GE także produkował niektóre świetlówki kompaktowe magnetyczne w Japonii.
Oto kilka pierwszych przykładów, lampy z pierwszej generacji, wytwarzane z czarnymi obudowami w okresie od 1980 do 1986 roku. Ze względu na dużą ilość zdjęć, umieściłem je w formie miniaturek - kliknięcie powiększa zdjęcie. Nie przejmujcie się, że dodałem miniaturki, bo kliknięcie, aby zobaczyć pełny rozmiar to mniej, niż sekunda






















Inne firmy, dla których Philips produkował świetlówki SL już w pierwszej połowie lat 80-tych:








W 1984 roku, Philips prudkował także na rynek europejski, przynajmniej krótkie serie świetlówek kompaktowych SL Prismatic ze statecznikiem elektronicznym zamiast dławika. Jednak później nie przyjęły się one i dalej w produkcji na rynek europejski pozostały modele z dławikiem. Tylko na rynku amerykańskim, przy napięciu 120V, już w latach 80-tych Philips rozpoczął produkcję modeli SL z elektroniką.










