Oświetlenie podwórek

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez cieszyn » 6 maja 2011, 21:59

O, tak!
Bardzo mnie cieszą wypowiedzi obu adminów, są moim zdaniem celne, "wstrzelone" dokładnie w punkt. :P 8-) 8-)

Sorry, za przydługi wcześniej wywód, ale jak widać, na coś się jednak przydał 8-)
Mamy rozróżnione 2 poziomy dodawania oprawom "łatek" ;)

Jeden, niezbyt miły i zdecydowanie nie do naśladowania, i drugi, wręcz bardzo sympatyczny.
Tego drugiego się więc trzymajmy, i niech radość i pasja z obcowania z oprawami, lampami i wszelkimi przygodami z nimi związanymi itd. będzie dla nas wszystkich nadal autentyczna, ku pożytkowi wspólnemu i rozwojowi tego forum 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez Beton » 6 maja 2011, 23:40

Wcale nie przeszkadzają mi określenia łyżka, trumienka itd, bo nawet elektrycy i monterzy jak słyszałem używają tego slangu. KaszeL - rupieciem i to niezłym są dla mnie oprawy przystosowane do niesamowicie badziewnego źródła światła - sody - co prawda wydajnego, ale bezczelnie fałszującego kolory. Jednak jakoś nie używam tego określenia wszędzie gdzie się da ;) OR co prawda zabiera sporo światła, ale ma ciekawszy design i wytrzymałość od chińskiego badziewia, które potrafi wybuchać, rozpadać się dosłownie na głowę (przykład z gimnazjum, kolega oberwał kloszem od jakiejś chińskiej oprawy który się jakoś ułamał :P )
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez CDM » 7 maja 2011, 10:49

:arrow: Beton to wszystko jest kwestią gustu, prawda, ale tak, jak powiedziałeś OR zabiera bardzo dużo światła i z punktu widzenia techniki świetlnej jest rupieciem, więc na dobrą sprawą nie znajduję ŻADNYCH przesłanek, by go gdziekolwiek stosować, jest to na dobrą sprawą nieopłacalne. Zdaje się,że słowa "ohydny" zacząłem ja kiedyś używać, bo oryginalnie mówiło się na nią "okropny". Jest na pewno solidniejsza od chińskiego badziewia, można było do niej wkręcać nawet 200tki, ale to jedyna jej zaleta. Źle czuję się w obecności światła, które wydobywa się z tak skonstruowanej oprawy, a już się w życiu na nie dość napatrzyłem, stąd moja negatywna ocena, zaś słowo "ohydny" jest adekwatne do tego, co o niej myślę. Miałem kiedyś taką, ale po jakimś czasie ją po prostu wywaliłem na śmietnik. Wbrew pozorom nie ma tu wcale OT, bo miało być o podwórkach, a śmietnik stał na podwórku :mrgreen:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez Kwazor » 2 października 2011, 15:51

Taka kwadratówka oświetla pewien teren zakładu przetwórstwa warzyw i owoców... ( 3 piętro )
Obrazek
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez Utilizer » 2 października 2011, 16:18

Hahaha, jak oni ją zamontowali :lol:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez cieszyn » 2 października 2011, 23:46

ona tam bardziej dach oświetli niż to podwórko
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez CDM » 3 października 2011, 07:29

Oryginalnie wysięgnik był pewnie pionowy, ale wtedy oprawa świeciła za bardzo w dół,a że kwadratówa nie ma regulacji kąta nachylenia, a wysięgnik nie dał się wygiąć w górę, to dwóch silnych panów chwyciło całość konstrukcji i wygięło do tyłu. No i rozwiązanie jest 8-)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez amisiek » 8 października 2011, 10:55

I prościej lampę wymienić, do osprzętu się dostać, same plusy ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez cieszyn » 28 października 2011, 21:58

Efekty łowów w rejonie Nowej Huty oraz Grzybowskiej w Warszawie

Najpierw przy ul. Nowej Huty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz przy ul. Grzybowskiej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już rzut oka na podwórka widoczne z jakiejś super wąskiej i krótkiej prostopadłej dróżki do Połczyńskiej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak się zastanawiam, czy znamy to obramówkowe przetłoczenie w tej trumience ? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie podwórek

Postprzez Whites86 » 29 października 2011, 10:10

pewnie ze znamy ;) jest to opisane w watku porównanie trumienek ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość