Molo w Gdańsku Brzeźnie

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez mateusz » 9 listopada 2008, 20:46

Witam .
Parę zdjęć z nad morza . Przedstawiam oswietlenie mola w Gdańsku , w dzielnicy nadmorskiej Brzeźno i ciągów rowerowo pieszych ,wzdłuż plaży .
Na początek alejki ,które oświetlają K-LUX Schredera na dośc wysokich słupach:

Obrazek


Obrazek

I samo molo :
kiedyś byly tu same OZPRy ,pózniej część z nich wymieniono na nowszą wersję opraw OCP .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez DocBrown » 9 listopada 2008, 20:51

Wspaniałe fotki Mateusz :)
Mam nadzieje, że te resztę OZPRów też wymienią na nowsze OCP z deklem :)
DocBrown
 

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez neon44 » 9 listopada 2008, 21:00

Tak, naprawdę świetne fotki :) :) :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez mateusz » 9 listopada 2008, 21:01

Dziekuję za słowa uznania ,przy czym ja mam nadzieję ,że trochę OZPRów też pozostanie :D Bo to całkiem ładne oprawy ,podobnie jak OCP .
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez cieszyn » 9 listopada 2008, 21:37

O kurcze! OCEPKA broni ryb przed odławianiem, ale heca

Dobrze, że mamy te zdjęcia, bo o oświetleniu molo to tu chyba za wiele nie było na forum :roll:
Ostatnio edytowano 9 listopada 2008, 23:27 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez Paweł » 9 listopada 2008, 22:03

Bardzo dobre zdjęcia :) Ciekawe czy w tych OCP jest soda czy rtęć :?:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez trojmiejski » 19 lipca 2012, 13:16

Odkurzam temat, bo jak patrzę na tę ilość OZPRów co w 2008 była to mam wrażenie, że w międzyczasie wyleciało parę sztuk, bo obecnie zdecydowanie dominują OCP choć trochę OZPRów jednak się zachowało, oczywiście to udokumentowałem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Naprzeciwko mola znajduje się ciąg pieszo-rowerowy prowadzący do ul. Czarny Dwór i Alei Jana Pawła II który jest całkowicie oświetlony OZPRami:
Obrazek

Obrazek
Na końcu jest parking oświetlony OZPRami lecz niestety kretyńsko wysoko umieszczonymi:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mateusz również zaprezentował K-Luxy oświetlające ciąg rowerowo-pieszy który parę miesięcy przed zrobieniem fotek wyglądał inaczej:
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... ostcount=3
Jest to dobrze zrobiony, ale i długi twór więc dla kompletności relacji także zrobiłem parę jego fotek, począwszy od widocznego na ostatnich zdjęciach w linku miejsca łączącego odcinek zrobiony z kostki oświetlony oprawami stylizowanymi z odcinkiem asfaltowym oświetlonym raz K-Luxami, raz OCP, jeszcze rok temu wszystko było sodowe, ale w tym roku na trzech pierwszych słupach tego odcinka pojawiły się oprawy diodowe Hapiled Schredera:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mając sokole oko można znaleźć zakamuflowanego rodzynka:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Od tej ścieżki odchodzi wiele odnóg:
Obrazek

Obrazek
Efekty wandalizmu i tam można dostrzec:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez Utilizer » 19 lipca 2012, 13:40

Ten OZPR z kloszem i daszkiem od OCP wymiata :mrgreen: Jakim cudem coś takiego pojawiło się w nowej instalacji :?: :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez mateusz » 21 lipca 2012, 15:46

O, fajnie, że reaktywowałeś ten wątek ;) Ja powiem szczerze nigdy nie byłem nad tym molem w nocy ale w dzień wiele razy - prawie zawsze parkowaliśmy na końcu al. Hallera ;) Jak się idzie z tego parkingu to jest takie jakby rondo dla rowerów :D z słupem z K-luxem na środku... Obok jest chyba jedyny OZPR w okolicy na jakimś czerwonym słupie... ;) Bardzo lubię tę okolicę, zwłaszcza jesienią jest tam fajny klimat (jak wtedy, 2008 roku jak zrobiłem te zdjęcia) OCP przy ciągu rowerowo-pieszym nie kojarzę niestety...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Molo w Gdańsku Brzeźnie

Postprzez trojmiejski » 24 lipca 2012, 21:51

OCP znajdują się w pewnej odległości od mola w kierunku Sopotu, cała ścieżka od Sopotu jest bardzo długa (mógłbym sfotografować resztę jeśli ktoś wyrazi chęć zobaczenia, aczkolwiek wcześniej wypadałoby zmienić nazwę tematu na "Ciąg rowerowo-pieszy między Sopotem, a Gdańskiem", bo obecny będzie nieadekwatny wtedy, a bez sensu będzie zakładać nowy wątek) , a nowa wyasfaltowana część choć jest tylko pewną częścią całości to i tak sama w sobie jest dość pokaźna. Co do części od mola do ronda i dalej, dziś sfotografowałem tę część wieczorem gdy w końcu ludzi było trochę mniej dzięki czemu można było sensownie fotografować:
Obrazek
Oto owe rondo, OZPR na czerwonym słupie nadal jest, ale się nie dało go sensownie sfotografować:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Trochę tu zarosło:
Obrazek
Dalej jadąc dociera się do parku w Brzeźnie z ścieżkami dla pieszych i osobno dla rowerzystów rozmieszczonymi częściowo przypadkowo:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tu się park kończy, ale DDR jest ciągły aż do węzła kliniczna:
Obrazek
Widok na oprawę:
Obrazek
Niestety soda:
Obrazek
Na koniec widok na morze:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Następna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości