Targowiska i inne tereny targowe

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez amisiek » 4 stycznia 2015, 15:17

Aż dziwne, że takiego wątku przedtem nie znalazłem. Właśnie na targowiskach można znaleźć sporo klasyków
Na zdjęciu "Manhattan" w Skarżysku-Kamiennej, na Przydworcowym. Oświetlenie to ORZ3kł
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez Elektroservice » 7 stycznia 2015, 14:21

Tylko 1 fotka ? Czynne choć to oświetlenie ?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez oskard » 7 stycznia 2015, 18:26

Właśnie, a przecież targowiska to czasem kopalnia klasyków, czasem niezwykle rzadkich :)
Ja znam wiele zdjęć z Różyca, gdzie na drewnianych słupach wiszą OBSy, ale to archiwalne - obecnie dominują łyżki, czasem w duecie z czymś sodowym - też widok wart uwiecznienia :). Z kolei Hala "Koszyki" miała takie cuda jak OURW, czy przewieszkowe wersje OŻk-1(i to pod dachem :!:), w większości kompletne, z kloszami :!: . Wszystko poszło w gruzy parę lat temu, ech... że człowiek nie wiedział, co tam się kryje :cry: ...
Hala wprawdzie ma swój oddzielny wątek tutaj: http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=47&t=1100 , ale jest masa innych hal, bazarów, pawilonów gdzie to i owo się znajdzie, a wątku oddzielnego nie ma sensu dla każdego zakładać. Ten będzie idealny. Ja nawet mogę co nieco pokazać, obcykać - mam wypatrzone kilka ciekawych przypadków z targowisk, jak np. OCP zamocowane na daszku pawiloników bazarowych, nieco ponad 2 metry nad ziemią :D
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez jacekk » 8 września 2015, 19:05

Takie coś na pożegnanie..

Były "plac buraczany" w Chodlu, o czym świadczy budynek gdzie mieściła się waga (ten z lewej strony zdjęcia, przy krawędzi) później przez jakiś czas nieużywany a od jakiegoś czasu stoją budki targowe a przez większość czasu leżą jakieś kruszywa i inne materiały do budowy czy naprawy dróg. A słup z ORZ-kami stoi nadal, nie pamiętam żeby to kiedykolwiek świeciło, a pamięcią sięgam jakieś 17 lat wstecz kiedy w sezonie plac był wypełniony po brzegi burakami cukrowymi. Ciekawostką jest fakt że w czasach PRL na tym placu ludzie zdawali egzaminy na prawojazdy ;) Fotki celowo prześwietlone, nie chciało mi się bawić z HDR bo dziecko w samochodzie czekało ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez jacekk » 14 stycznia 2016, 19:48

Wczoraj z rana jechałem droga akurat koło tego placu, patrze i nie wieżę co widzę... :shock: Te oprawy wciąż działają. Raz w tygodniu na tym placu odbywa się jakiś dziwny targ, bardziej płodami rolnymi, kwiatami i tym podobnymi sprawami niż wschodnim badziewiem. I wtedy łychy świeca.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez qba » 15 stycznia 2016, 04:49

No, taki widok może zaskoczyć. Np. łychy na terenie targowiska miejskiego w Kołobrzegu, nie mogę sobie przypomnieć, abym je kiedykolwiek widział świecące. Były tam także parkówki, które świeciły, ale łychy stoją nieużywane.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez davido » 15 stycznia 2016, 06:18

według, mnie oświetlenie wygląda dobrze
davido
 

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez amisiek » 15 stycznia 2016, 08:01

davido napisał(a):według, mnie oświetlenie wygląda dobrze

Według mnie stałeś się właśnie użytkownikiem moderowanym i dostajesz oficjalne ostrzeżenie. Twoje posty nie wnoszą nic do dyskusji.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez galad » 15 stycznia 2016, 21:49

Wychodzi na to że te łychy są zasilana tylko podczas targu, ale kiedyś świeciły chyba regularnie co noc bo na słupie jak mnie oczy nie mylą są zmierzchowe włączniki.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Targowiska i inne tereny targowe

Postprzez toomm40 » 15 stycznia 2016, 22:24

a mi się wydaje,że to bezpiecznik , a nie wyłącznik zmierzchowy (?)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości