Oświetlenie boiska

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez Whites86 » 21 sierpnia 2016, 13:47

krzysiekj napisał(a):Zakładałem, że osprzęt pozwoli na włożenie większej :D


NIE, osprzęt nie pozwoli na włożenie większej ani mniejszej, musi być taka sama, jak pisałem wcześniej, wstawisz mniejszą, - się uszkodzi, wstawisz większą, będzie niedociążona prądowo, nie osiągnie pełnej mocy i nawet będzie swiecić gorzej i słabiej od dedykowanej

krzysiekj napisał(a):Dobra czyli reasumując podnośnik i ocena co tam jest i najlepiej włożyć to samo Watowo ale Metahalogeny aby było biało?
Teraz dobrze kumam?

TAK jedyna rozsądna opcja, zastosować białe źródła światła (metalohalogeny) i koniecznie tej samej mocy, nie inaczej

jak by to boisko było blisko mnie to obyło by się bez podnośnika ;) można wejść na słupołazach i wykonać wszystko bez pomocy podnośnika
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez famabud » 21 sierpnia 2016, 14:17

A jak macie trochę więcej kasy to możecie kupić i naświetlacze, które posiadają płaskie szyby hartowane i optykę która lepiej wam oświetli boisko, niż oprawy do oświetlenia drogowego. Zdemontowane oprawy drogowe zawsze można sprzedać bo są widzę w dobrym stanie.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez krzysiekj » 21 sierpnia 2016, 16:08

famabud napisał(a):A jak macie trochę więcej kasy to możecie kupić i naświetlacze, które posiadają płaskie szyby hartowane i optykę która lepiej wam oświetli boisko, niż oprawy do oświetlenia drogowego. Zdemontowane oprawy drogowe zawsze można sprzedać bo są widzę w dobrym stanie.


Nie mamy kasy :( ostatecznie po 50-70 zł za żarówkę się znajdzie
krzysiekj
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 15:00

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez Whites86 » 21 sierpnia 2016, 16:11

krzysiekj napisał(a):
famabud napisał(a):A jak macie trochę więcej kasy to możecie kupić i naświetlacze, które posiadają płaskie szyby hartowane i optykę która lepiej wam oświetli boisko, niż oprawy do oświetlenia drogowego. Zdemontowane oprawy drogowe zawsze można sprzedać bo są widzę w dobrym stanie.


Nie mamy kasy :( ostatecznie po 50-70 zł za żarówkę się znajdzie

nie ma co kombinować, naświetlacze zbyt wiele tam nie zmienią, musiało by być tego więcej ,gęściej rozstawione, i większej mocy, sama wymiana lamp i ewentualne czyszczenie kloszy powinno nieco poprawić sytuacje
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez krzysiekj » 21 sierpnia 2016, 16:12

Whites86 napisał(a):NIE, osprzęt nie pozwoli na włożenie większej ani mniejszej, musi być taka sama, jak pisałem wcześniej, wstawisz mniejszą, - się uszkodzi, wstawisz większą, będzie niedociążona prądowo, nie osiągnie pełnej mocy i nawet będzie swiecić gorzej i słabiej od dedykowanej

jak by to boisko było blisko mnie to obyło by się bez podnośnika ;) można wejść na słupołazach i wykonać wszystko bez pomocy podnośnika


Rozumiem. Co do słupołazów już mi to ktoś mówił właśnie, że tak się da :)
krzysiekj
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 15:00

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez krzysiekj » 5 września 2016, 21:03

Udało mi się wejść na słup na tyle aby na oprawie odczytać napis ?US-150 ten znak zapytania to była jakaś literka ale była zamazana. Podnośnik mam pod koniec tygodnia. Mam rozumieć, że tam są 150W żarówki?
krzysiekj
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 15:00

Postprzez Farel03 » 5 września 2016, 21:29

@krzysiekj

Ten napis to OUS 150

Oprawa
Uliczna
Sodowa o mocy 150 watt

Nie , nie żarówki a lampy. To musi być opis tych starszych opraw. A nowsze ? Jeszcze je trzeba sprawdzić.



Co do nazewnictwa :
Poprawnie : W oprawach siedzą lampy.

Źle : W lampach siedzą żarówki


Żarówka to taka lampa , w której źródłem światła jest świecące się włókno wolframowe (poprawić , jeżeli się mylę). I tylko takie źródło światła można nazywać żarówką.


Pozatym admin zaraz się ze złości za pisanie posta pod postem zamiast edytowania poprzedniego , więc popraw ten błąd :)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez Whites86 » 5 września 2016, 22:01

Farel03 napisał(a):@krzysiekj

Ten napis to OUS 150

Oprawa
Uliczna
Sodowa o mocy 150 watt

Nie , nie żarówki a lampy. To musi być opis tych starszych opraw. A nowsze ? Jeszcze je trzeba sprawdzić.



Co do nazewnictwa :
Poprawnie : W oprawach siedzą lampy.

Źle : W lampach siedzą żarówki


Żarówka to taka lampa , w której źródłem światła jest świecące się włókno wolframowe (poprawić , jeżeli się mylę). I tylko takie źródło światła można nazywać żarówką.


Pozatym admin zaraz się ze złości za pisanie posta pod postem zamiast edytowania poprzedniego , więc popraw ten błąd :)

edytować poprzedni trzeba wtedy gdy jest napisany w tym samym czasie (ta sama data) jak przez pare dni nie było na niego odpowiedzi to edycja jest zbędną (wtedy widać że temat jest znowu poruszany, przy edycji posta po kilku dniach nikt tego nie zauważy ;)



co do opraw, brawo rozszyfrowałeś po tabliczce znamionowej moc opraw OUS 150, teraz masz 50% pewności że są tam lampy 150W :) bo nie wiemy czy ktoś nie wymieniał osprzętu, ciekaw jestem czy te plastikowe malagi też są tej samej mocy, jeśli tak, poszukaj metalohalogenów o mocy 150W i tyle ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re:

Postprzez krzysiekj » 5 września 2016, 22:02

Farel03 napisał(a):@krzysiekj

Pozatym admin zaraz się ze złości za pisanie posta pod postem zamiast edytowania poprzedniego , więc popraw ten błąd :)

To miałem edytować swój poprzedni?? Bez sensu no ale coż.

Whites86 napisał(a):edytować poprzedni trzeba wtedy gdy jest napisany w tym samym czasie (ta sama data) jak przez pare dni nie było na niego odpowiedzi to edycja jest zbędną (wtedy widać że temat jest znowu poruszany, przy edycji posta po kilku dniach nikt tego nie zauważy ;)


No właśnie :D
Jutro postaram się wleźć na te Malagi. Najbardziej martwi mnie fakt, że metahalogeny 150 są dość drogie.
Ostatnio edytowano 5 września 2016, 22:10 przez Whites86, łącznie edytowano 1 raz
Powód: używaj opcji edytuj.... (punkt 3.9 nabijanie postów)
krzysiekj
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 15:00

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez Whites86 » 5 września 2016, 22:09

no a teraz mogę Cię właśnie upomnieć za pisanie posta pod postem bo napisałeś w tym samym czasie 2 naraz nie czekając na odpowiedź poczytaj sobie punkt 3.9 regulaminu forum gdy chcesz coś dopisać używaj edytuj, nie zaśmiecaj forum nie twórz kilku/kilkunastu naraz

tak więc farel możesz być zadowolony bo w końcu wyszło na Twoje ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości