Oświetlenie boiska

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Postprzez Farel03 » 20 sierpnia 2016, 21:41

Jeszcze pytanie jaki układ zapłonowy siedzi w Stradach. Jeżeli jeszcze T.U.Z.
, to może być problem z zapłonem metahalogenów.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez Whites86 » 20 sierpnia 2016, 21:43

Farel03 napisał(a):Jeszcze pytanie jaki układ zapłonowy siedzi w Stradach. Jeżeli jeszcze T.U.Z.
, to może być problem z zapłonem metahalogenów.

wierzysz w to ? :mrgreen:
zdziwił bym się mocno gdyby tam siedział i działał oryginalny tuz ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Postprzez Farel03 » 20 sierpnia 2016, 21:50

W sumie racja. Ale cuda się zdarzają.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez famabud » 20 sierpnia 2016, 21:58

Kwestia też jest taka ze od lamp MH klosze w malagach szlag trafi. W tej chwili juz sa lekko pozolkniete.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez Utilizer » 20 sierpnia 2016, 22:55

Malagi mogą być niestety 150W lub mało prawdopodobne 100W :roll: Klosze ze Strad bym wywalił całkowicie ;) Whites wszystko wyjaśnił
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez krzysiekj » 21 sierpnia 2016, 09:59

Czyli tak jak myślałem organizuję podnośnik. Rozumiem, że dla spokoju sumienia powinienem sprawdzić każdą z nich. Druga sprawa to czy koniecznie muszę tam wkładać MH? Z moich informacji wynika, że te pomarańczowe są 60W ale to ktoś mówił ale nie jest pewny. Jeśli by się okazało, że tak jest i można wsadzić 150W to nawet pomarańczowe mogą być. Jeśli mi dadzą dwa razy lepsze światło od tego co jest teraz to już mi wystarczy. Na prawdę dużych wymagań nie mamy. Ma się dać dokończyć trening 2x w tygodniu. Na obecnych się nawet da ale mało komfortowo.
krzysiekj
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 15:00

Postprzez Farel03 » 21 sierpnia 2016, 10:02

@krzysiekj

One nie mogą być 60kami. Co najwyżej 70kami. Lampy sodowe 60 watt nie istnieją. Ale lepiej zorganizować podnośnik i elektryka aby sprawę obadał.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez krzysiekj » 21 sierpnia 2016, 10:09

Farel03 napisał(a):@krzysiekj

One nie mogą być 60kami. Co najwyżej 70kami. Lampy sodowe 60 watt nie istnieją. Ale lepiej zorganizować podnośnik i elektryka aby sprawę obadał.


No to tak jak myślałem ktoś tylko gdybał. No nic kombinuję podnośnik a potem będę się Was radził co włożyć, aby poprawić światło
krzysiekj
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 15:00

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez Whites86 » 21 sierpnia 2016, 10:27

krzysiekj napisał(a):Czyli tak jak myślałem organizuję podnośnik. Rozumiem, że dla spokoju sumienia powinienem sprawdzić każdą z nich. Druga sprawa to czy koniecznie muszę tam wkładać MH? Z moich informacji wynika, że te pomarańczowe są 60W ale to ktoś mówił ale nie jest pewny. Jeśli by się okazało, że tak jest i można wsadzić 150W to nawet pomarańczowe mogą być. Jeśli mi dadzą dwa razy lepsze światło od tego co jest teraz to już mi wystarczy. Na prawdę dużych wymagań nie mamy. Ma się dać dokończyć trening 2x w tygodniu. Na obecnych się nawet da ale mało komfortowo.

ja swoje a Ty swoje ;) już wcześniej pisałem nie można sobie od tak wkręcić tam większej mocy , musi być dokładnie taka sama moc lampy jak osprzętu do jej zasilenia, to nie są żarówki że wsadzisz mocniejszą i wszystko cacy, możesz wstawić mocniejsze ale to się wiąże z wymianą dławików we wszystkich tych oprawach na mocniejsze,
już po zdjęciach widzę że 70W na 101% tam nie ma, lampy tam wkręcone są na E40 a w tej wersji występują minimum 100W, zdjęcia są marnej jakości ale na jednym z nich widać obrys lampy, jest dość duża, więc jak na moję będzie przynajmniej 150-250W
co do lamp sodowych nawet jeśli wymienił byś osprzęt i lampy sodowe na mocniejsze , to owszem światła będzie więcej, ale nie będzie ono lepsze ;) będzie tak samo fatalne jak jest teraz tyle że będzie nieco jaśniej, komfort niestety się nie zmieni ;) nie bez powodu na boiskach stosuje się lampy metalohalogenowe
http://www.cxnet.pl/oprawy/3.JPG

ja pare lat temu na parkingu na którym stawiam swój samochód wymieniłem pare sodówek na metalohalogeny (400W sodowe zmieniłem na 400W metalohalogenkowe) jeśli stosujesz lampy tych samych mocy nie musisz nic przerabiać, efekty widać gołym okiem, jest ładnie biało i przyjemnie
Whites86 napisał(a):wymiana zużytych WLSów :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie boiska

Postprzez krzysiekj » 21 sierpnia 2016, 11:39

Zakładałem, że osprzęt pozwoli na włożenie większej :D
Dobra czyli reasumując podnośnik i ocena co tam jest i najlepiej włożyć to samo Watowo ale Metahalogeny aby było biało?
Teraz dobrze kumam?
krzysiekj
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 15:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości