Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez -Wizard- » 21 lutego 2008, 20:14

Postanowiłem rozpocząć wątek, który będę aktualizował co pewien czas. Wraz z serią moich nowych zdjęć, chciałem Wam zaprezentować nowe oprawy i odświeżone słupy na terenie jednej z koszalińskich szkół podstawowych. Od początku życia tej szkoły, na zewnątrz stały bordowe słupy i stare oprawy OCP z daszkiem, które świeciły nieregularnie (i to nie wszystkie) do 1997 roku. Później, oprawy te nie zaświeciły ani razu. W styczniu 2008 coś drgęło. Zauważyłem, że słupy są malowane, a stare OCP zdjęte. Minął prawie miesiąc, zanim zostały zamontowane nowe Elgo Park 2x36. Teraz te Elgo Park zapalane są o godzinie 18 i pracują do godziny 00:00, pukntualnie o północy zegar wyłącza je. To tak z grubsza, historia. Oto zdjęcia:

Stara OCP z daszkiem:

Obrazek

Nowe Elgo Park 2x36:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z góry na część (ulica, którą oświetlają OZPS 70 - całą noc i Elgo Park - do północy)

Obrazek

Jasno. No i widok w nocy (kretynizm oświetleniowy, nie? :D):

Obrazek

Sorry za tę nocną fotkę, ale zdjęcie robione bez statywu. Chwilowy brak sprzętu zmusił mnie to prowizorki. :roll:

Tak na marginesie, fajnie zobaczyć jak coś co nie świeciło ponad 10 lat zostało wymienione i regularnie oświetla teren.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 21 lutego 2008, 21:09 przez -Wizard-, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
-Wizard-
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:44
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: [Koszalin] Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez neon44 » 21 lutego 2008, 20:43

Drogi Wizardzie fantastyczne zdjęcia tylko jedno trochę za duże. W związku z powyższym albo stosuj kod miniaturki albo zmniejszaj do szerokości 800 px :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Koszalin] Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez -Wizard- » 21 lutego 2008, 21:10

Podmieniłem to zbyt duże. Na następny raz będę wiedział. ;)
Avatar użytkownika
-Wizard-
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:44
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: [Koszalin] Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez neon44 » 21 lutego 2008, 21:51

Bardzo się cieszę że wrzucasz już nowe zdjęcia :) :) :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Koszalin] Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez CDM » 21 lutego 2008, 23:48

Generalnie temat oświetlenia terenów szkolnych jest bardzo ciekawy, bardzo często takie oświetlenie powstawało i..prawie nie było używane, aż w koncu zostało zdewastowane. Tak jest niestety w wielu przypadkach, u nas także.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Koszalin] Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez adas » 22 lutego 2008, 11:06

Dodam jeszcze, że bardzo podobają mi się zdjęcia robione przez twój aparat. Co prawda nie są tak "czyste" jak zdjęcia z nowych aparatów cyfrowych ale...mają swój klimat, który pasuje do starych opraw 8-)
Avatar użytkownika
adas
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 13:26

Re: [Koszalin] Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez mateusz » 22 lutego 2008, 15:38

CDM napisał(a):Generalnie temat oświetlenia terenów szkolnych jest bardzo ciekawy, bardzo często takie oświetlenie powstawało i..prawie nie było używane, aż w koncu zostało zdewastowane. Tak jest niestety w wielu przypadkach, u nas także.


No własnie
Jak chodziłem do gimnazjum ,to tam mały asfaltowy plac ,nazywany boiskiem był z dwóch stron gesto zastawiony betonowym ,wysokimi słupami z ORZ6 ,i nie pamietam aby przy tej szkole kiedys te oprawy swieciły Sporo opraw wogłóle miało powybijane lampy albo ich nie miało . Dodatkowo , z jednego brzegu stoi jeszcze słup z OUR125 . Zapewne ,jak budowano tą szkołę czyli w czasach PRLu to ktoś założył ,ze na tym boisku będą po ciemku rozgrywane jakies mecze ,co pewnie nigdy nie miało miejsca
Ale jak by tak włączyć te 10 opraw ORZ6 z LRFami 400W i jeszcze ta dodatkową OUR125 na takim małym placu to by tam jak w dzień było. Dodam jeszcze ,że wiele z tych słupów z wiadomych wzglendów miało rozwalone wnęki bezpiecznikowe ,dopiero w tamtym roku je zabezpieczono kawałkami metalu i obramówką ,obejmującą słup ,która go przytrzymuje :D


Z kolei z drugiej strony budynku stoją OUR125 na czterech słupach ,które oświetlają .....ścianę budynku Nie ma tam nic ,oprócz trawy I też nie pamiętam ,żeby te oprawy świeciły
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez neon44 » 22 lutego 2008, 15:45

:arrow: Mateusz prosimy o zdjęcia
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez CDM » 22 lutego 2008, 16:17

Pod moją podstawówką postawiono oświetlenie gdzieś w 1976 roku, jest to 13 słupów parkowych z OZPR 125, a dodatkowo na boisku 6 słupów betonowych WZ 9m z oprawami OURW 2250. Od samego początku było to nieużywane, jedynie zapalano parkówki przed np. wyborami, albo te OURW , gdy zimą było lodowisko. Oświetlenie parkowe niszczało, z czasem je zdemolowano, pozostały może całe 3 oprawy. Na początku lat 90tych się wkurzyłem, poszedłem do dyrektora szkoly i powiedziałem,że chcę to oświetlenie wyremontować. Miałem dojście do używanych OZRRów i do lamp, więc chętnie przystano na moją propozycję. Od tamtej pory utrzymywane jest w sprawności 10 opraw OZPR, trzy są wyłączone. OURW na boisku się nie używa, szkoła po zmianie kierownictwa nawet nie była świadoma,że na boisku stoją jakieś ich słupy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie zewnętrzne szkół.

Postprzez Jasin » 22 lutego 2008, 18:25

Na terenie mojego byłego gimnazjum znajdowało się sporo klasyków. Od frontu szkoły - a budynek jest nawet sporej wielkości -
Składa się z sześciu segmentów.
Obrazek
Całkiem na lewo znajduje się ODR-80, i jadąc na prawo jedziemy dalej: OZPR z daszkiem od ORO (wcześniej miał zwykły, ale gówniarze go strącili), kolejny ODR-80, kilka opraw ORO-125 i z tyłu budynku OCP starego typu. Prowizoryczny stadion z trybunami oświetlają OURW 250-1 na wysokich słupach, żadna nie świeci :(
A tutaj mała ciekawostka:
Obrazek
Rok 1985, klasa mojej ciotki. Jak widać ODR przeżywał wtedy swoją młodość :)
Avatar użytkownika
Jasin
 
Posty: 609
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 29 grudnia 2007, 12:10
Lokalizacja: Grudziądz

Następna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości