Stacja paliw

Dyskusje na temat oświetlenia terenów kopalni, hut oraz wszelkiego rodzaju zakładów przemysłowych

Re: Stacja paliw

Postprzez Jack » 13 października 2014, 19:30

Jolly.Są w pierwszym poście.

Na te LEDy musiałbym wywalić 12 tys.Całkiem okrągła sumka.
Jack
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 maja 2014, 13:30

Re: Stacja paliw

Postprzez Watt » 13 października 2014, 19:48

Nie opłaca się. Policz sobie, kiedy zwróci ci się to w rachunkach za prąd, bo jeśli zwróci się po 10 latach to przejście na LED nie ma sensu :roll:
Watt
 

Re: Stacja paliw

Postprzez famabud » 13 października 2014, 19:56

No to na nowe oświetlenie MH pod zadaszeniem na pewno wydałbyś o połowę mniej.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Stacja paliw

Postprzez Jack » 13 października 2014, 20:18

Nie chodzi tylko o koszty zakupu i koszty energi.Bardzo ważny jest efekt. Jeśli osiągnął bym super pozytywne wrażenie wtedy to miało by sens. Trochę martwi mnie ta barwa 5700K.
W czwartek pojadę nocą na Lotos i posiedzę pod wiatą.Może pstryknę jakąś fotę ale nie wiem czy odda atmosferę.
Jack
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 maja 2014, 13:30

Re: Stacja paliw

Postprzez famabud » 13 października 2014, 20:27

5700K to spoko barwa. Mówisz "efekt"... Czy mam rozumieć, że to oświetlenie ma robić wrażenie na konkurencji i klientach i ma byc jedynie na pokaz? "Patrzcie jakie mam super LEDy pod zadaszeniem!" Wg mnie takie myślenie nie ma sensu. Philips, ma w swej ofercie trochę opraw do oświetlania stacji benzynowych, jak również całą gamę lamp MH, z resztą nie tylko on, jest w czym wybierać. Wyjdzie na pewno taniej, ale skutecznie.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Stacja paliw

Postprzez Watt » 13 października 2014, 20:29

W MH masz również całą gamę barw od 3000K do wersji kolorowych :mrgreen: A na poważnie, najlepsza barwa to 4200K ;)
Watt
 

Re: Stacja paliw

Postprzez Elektroservice » 14 października 2014, 19:16

Najlepsza barwa światła na stację paliw to bez cienia wątpliwości barwa dzienna 6000-6500K.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Stacja paliw

Postprzez Jack » 14 października 2014, 21:48

famabud napisał(a):5700K to spoko barwa. Mówisz "efekt"... Czy mam rozumieć, że to oświetlenie ma robić wrażenie na konkurencji i klientach i ma byc jedynie na pokaz? "Patrzcie jakie mam super LEDy pod zadaszeniem!" Wg mnie takie myślenie nie ma sensu. Philips, ma w swej ofercie trochę opraw do oświetlania stacji benzynowych, jak również całą gamę lamp MH, z resztą nie tylko on, jest w czym wybierać. Wyjdzie na pewno taniej, ale skutecznie.


Ogólnie rzecz biorąc to chodzi o klienta głównie.z tym,że nie chodzi o tzw. bufonadę : o postawił się ,kupił i szpanuje. Na stacji paliw oświetlenie pełni zasadniczą rolę gdyż stacja prawidłowo oświetlona to stacja w odbiorze bezpieczna. Widno znaczy przyjemnie,bezpiecznie,miło.

Do tego moja lokalizacja jest lekko na uboczu więc rola światła jest dubeltowo ważna. Oświetlenie warunkuje sprzedaż wieczorową porą. Nocą niestety sprzedaż zamiera.Taka specyfika lokalizacji.
Jack
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 maja 2014, 13:30

Re: Stacja paliw

Postprzez MercuryFenix » 14 października 2014, 22:10

Panowie, dlaczego jesteście tacy nieprzekonani do LED bo nie rozumiem w czym są takie złe ?

No cóż sprawdźmy wady i zalety obu rodzajów źródeł światła.

LED
Zalety:
-Wysoka wydajność
-Bardzo wysoka wytrzymałość źródła światła
-Duża gama temperatur barwowych
-Dość niska energochłonność co się rzutuje na znacznie mniejsze kwoty na rachunkach
-Dobrze sobie radzą z wachaniami temeratur
-Nie wymagają "rozgrzania"
-Znacznie rzadsza potrzeba konserwacji źródła światła
-Nigdy nie da różnych kolorowych rewolucji jak to jest przy zużywaniu MH np. niektóre prześwitują na niebieski a drugie zielonkawy.
-Szybki start po zaniku dostawy energii
-Nie mają problemów zapłonu (np. nie migotają przez 20 sek, jak zużyte MH)
-Opcja zasilania z róznych napięć źródła np. 24V, czasami nawet na 48V, 120V, 230V
-Dobra jakość światła
Wady.
-Największa wada LED czyli są po prostu drogie.
-Przy uszkodzeniu jednej LED trzeba czasami wymieniać całe moduły np po 4 LED lub nawet całe oprawy !
-Wysoka temperatura pracy źródła.
Ja znam tyle możecie dopisać niżej bo wiem że nie są to jedyne wady.
Metalohalogen
Zalety:
-Znacznie niższa cena konserwacji niż LED
-Duży zakres temperatur barwowych oraz nawet i barw
-Dużo przystosowanych opraw do MH
-Łatwo dostępne źródła
-Wysoka wydajność
-Wiele mocy do wyboru (od 70W do 1kW w użytku standardowym tj. ulice, autostrady, parkingi, itp.) [Cały typoszereg zaczyna się od 20W a kończy na ok 12kW (?)]
Wady:
-Duża energochłonność w porównaniu do LED
-Występuje zjawisko "rozgrzewania"
-Podczas zużywania występują znaczne poświaty kolorów: zielonego oraz niebieskiego jak to opisałem przy LED.
-Znacznie częstrza potrzeba konserwacji w porównaniu do LED
I tu także nie znam więcej wad metalohalogenów :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Stacja paliw

Postprzez MRP200 » 15 października 2014, 07:10

MercuryFenix napisał(a):...
-Wysoka temperatura pracy źródła.

Nie zgodzę się tylko z pojęciem "wysokiej temperatury pracy źródła" w przypadku LED-ów. Owszem diody też grzeją się, ale nie do takiej temperatury jak lampy wyładowcze. Powiedziałbym, że wadą diod LED jest wrażliwość na przegrzanie. Zdarzało się, że w źle zaprojektowanych oprawach LED podczas upalnych nocy diody ulegały przegrzaniu, co kończyło się ich uszkodzeniem.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie terenów przemysłowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości