[Poznań Franowo] Terminal kolejowy

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez DocBrown » 25 września 2008, 21:57

Film, to mógłbym ja nakręcić moją kamerą VHS, tylko po pierwsze nie wiem, czy bym miał czas (studia od poniedziałku :(), po drugie nie wiem, co na to Michał.
DocBrown
 

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez neon44 » 25 września 2008, 21:59

DocBrown napisał(a):tylko po pierwsze nie wiem, czy bym miał czas (studia od poniedziałku :(),


Nie będziesz bo będą albo dziewczyny albo alkohol :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

franowo

Postprzez DocBrown » 25 września 2008, 22:03

Hehe, alkoholu to akurat nie lubie, po pierwsze bardzo mi szkodzi, a po drugie wyznaje zasadę: kierowcy nie piją :!:
DocBrown
 

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez Michal » 25 września 2008, 22:05

neon44 napisał(a):
DocBrown napisał(a):tylko po pierwsze nie wiem, czy bym miał czas (studia od poniedziałku :(),


Nie będziesz bo będą albo dziewczyny albo alkohol :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Tak jest,jakieś 500m od tego miejsca mój kolega prowadzi pensjonat i po sesji zdjęciowej tam jedziemy.Neon,też weż urlop :!: :mrgreen: P.S Będzie tylko alkohol(dla nas),a dla Doca dziewczyny. :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez cieszyn » 25 września 2008, 22:10

Michal napisał(a):Terminal kolejowy Poznań Franowo strona południowa.



Ta głowica z oprawami jest opuszczana za pomocą windki elektrycznej...lub korbowej.
Obrazek

][/url]


Kurcze, tak główkuję, jak toto sie opuszcza?

Jest prawie pewne, że tam w tej głowicy musi być jakiś rodzaj sprzęgła elektrycznego, bo nie wierzę, żeby kable zasilające były nawinięte na jakiejś szpuli na dole słupa i odwijały się w czasie, gdy głowica idzie w dół.

Poza tym dziwnie są podłączone te oprawy. Na tej ramie kwadratowej osadzone są gniazdka, a do nich wetknięte wtyczki z kablami do opraw! Każde gniazdo owinięte taśmą, to mi pachnie prowizorką. Albo sfociłeś jakiś przerobiony słup, albo tak to jest. Ale na zdrowy rozum, kto by tam umieszczał gniazdko i włączał oprawy sznurem z wtyczką ?!?!????


Co gorsza, w tym kawałku rury widocznej u samej góry, widać śruby, które jakby mocują całość na słupie przez ich dokręcenie (sam tak kiedyś mocowałem uchwyt satelitki na balkonie).Więc żeby opuścić cały ten majdan, trzeba by tam wyjść i poluzować te śruby.

Coś tu nie gra, chyba to nie tak rozumiem, jak to jest naprawdę :roll: :roll: :roll:

może schemat działania w dużym uproszczeniu jest taki?

windka PKP.JPG
windka PKP.JPG (12.92 KiB) Przeglądane 1286 razy
Ostatnio edytowano 25 września 2008, 22:13 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez neon44 » 25 września 2008, 22:12

Michal napisał(a):Tak jest,jakieś 500m od tego miejsca mój kolega prowadzi pensjonat i po sesji zdjęciowej tam jedziemy.Neon,też weż urlop :!: :mrgreen: P.S Będzie tylko alkohol(dla nas),a dla Doca dziewczyny. :D


No i taki zlot to rozumiem :D :D :D :mrgreen: 8-) 8-) 8-)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez DocBrown » 25 września 2008, 22:13

:arrow: Cieszyn, Wydaje mi się, że właśnie tak to działa, a to coś owinięte taśmą, to nie są czasem stateczniki?
DocBrown
 

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez cieszyn » 25 września 2008, 22:14

DocBrown napisał(a)::arrow: Cieszyn, Wydaje mi się, że właśnie tak to działa, a to coś owinięte taśmą, to nie są czasem stateczniki?


Michał ? Hę ????
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez DocBrown » 25 września 2008, 22:15

Te naświetlacze, to Mesko PU cośtam, prawda?
Czytałem, że one mają w środku miejsce tylko na lampę, zaś statecznik umieszcza się w inne miejsce.
DocBrown
 

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez Michal » 25 września 2008, 22:16

To na 100% jest opuszczane bo kiedyś widziałem jak wymieniali tam lampy.Nie wiem czy tam jest jakieś sprzęglo,bo oprócz lin wisiał także kabel-może nawijany na osobny bęben :?: A poza tym w niektórych oprawach kabel idzie na zewnątrz przy słupie.Te oświetlenie zostało zamontowane w 1988 roku więc jakieś usterki na pewno występują.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości