[MercuryFenix] Kolekcja lamp.

Moderator: MercuryFenix

Re: [MercuryFenix] Kolekcja lamp.

Postprzez Lampka » 16 maja 2014, 22:49

Na tej tubie, w którą byla zapakowana też nic nie ma jeśli chodzi o dane techniczne.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [MercuryFenix] Kolekcja lamp.

Postprzez MercuryFenix » 16 maja 2014, 22:50

Za to jest napis, który chyba Ty dopisałeś, nie jest związany z tematem lampy :P
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [MercuryFenix] Kolekcja lamp.

Postprzez litak1 » 16 maja 2014, 22:52

Implozja może nastąpić gdy ją weźmiesz i pierdykniesz o beton jeszcze na płasko. Wtedy szkła Ci się posypią i troszke (delikatnie) puknie w innym przypadku nie ma możliwości. Tak taka ilość rtęci (gdyby się wydostała) jest toksyczna, jest w tej rurze tego dość dużo. Te lampy nie mają danych technicznych, gdyż są to wyroby specjalistyczne, często nawet robione pod konkretne zamówienie (długość). Mają tylko numer. Raczej nic się o niej nie dowiesz.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: [MercuryFenix] Kolekcja lamp.

Postprzez elek » 16 maja 2014, 22:56

MercuryFenix napisał(a):Jak mam uniknąć implozji tej lampy ?
Lub kiedy może ona nastąpić
Czy ilość rtęci w niej jest niebezpieczna ? :P

Nie wstrząsać mocno bo się rozbije, implozja to przeciwieństwo eksplozji i masz praktycznie 0 % szans na to bo różnica ciśnień miedzy wnętrzem lampy a atmosferą jest zbyt mała, w środku będzie pewnie kilkadziesiąt mg rtęci a to już niebezpieczna ilość, sama rtęć metaliczna nie jest zbyt groźna, groźne są pary rtęci bo łatwo się wchłaniają, w razie rozbicia takiej lampy dobrze jest resztki posypać siarką w proszku tworzy się siarczek rtęci który nie tworzy par, jest ciałem stałym, nie jest tak toksyczny jak rtęć i łatwo go usunąć.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [MercuryFenix] Kolekcja lamp.

Postprzez Lampka » 16 maja 2014, 23:11

MercuryFenix napisał(a):Za to jest napis, który chyba Ty dopisałeś, nie jest związany z tematem lampy :P


To już było napisane, jak je załatwiłem :P

Natomiast te jarzniki są dość ciekawe, będę musiał spróbować odpalić jakoś pozostałe, które mam.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [MercuryFenix] Kolekcja lamp.

Postprzez MercuryFenix » 16 maja 2014, 23:12

Ja tą moją trzepnąłem przetwornicą HV z 12V nie wiem jaką ma wydajność prądową, ale ten jarznik już coś tam ryrał :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Poprzednia strona

Powrót do MercuryFenix

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości