[Elgo] OUR-125 Strada

[Elgo] OUR-125 Strada

Postprzez JeD » 8 kwietnia 2021, 20:23

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Chciałbym przedstawić kolejną oprawę w mojej kolekcji. Oprawą tą jest Elgo OUR-125, czyli znana wszystkim dobrze Strada. Jednak ten model jest dla mnie inny niż pozostałe modele Strad. Według mnie jest trochę bez sensu, Elgo produkowało już OURd 125W, ponadto mała lampa w tak wielkiej komorze wygląda dość śmiesznie. Do tej wersji Strad mam jednak spory sentyment, trochę ich wisiało w ościennych gminach do mojej. Zawsze dziwiło mnie, że tak słabo świecą, chociaż wyglądają tak samo jak inne (przeważały OUS-250, OUR-250). Było ich dosłownie kilkanaście i dzisiaj pozostało po nich tylko wspomnienie. To wspomnienie udało mi się dzisiaj stale utrwalić zdobywając tę wersję. Została ona wyprodukowana pod koniec 1996, klosz przez te ćwierć wieku trochę się zmęczył, jednak po kilku godzinach troski oprawa prezentuję się moim zdaniem nie najgorzej. Zapraszam zatem do fotorelacji i do zaprzyjaźnienia się z moim nowym nabytkiem :)

Oprawę pozyskałem wraz z lampą MIX-F Polamp z 2000r. o dziwo sprawną i mało używaną, na szczęście elgowski statecznik okazał się sprawny, oprawę zasiliłem dedykowanym źródłem LRF-125W w odsłonie firmy General Electric, z podobnego roku produkcji co prezentowana oprawa:




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Elgo] OUR-125 Strada

Postprzez Marcin » 8 kwietnia 2021, 20:27

Pogratulować klasyczka w kolekcji ;)
2 i 3 fota w akcji wymiatają! Kapitalne zdjęcia :)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Elgo] OUR-125 Strada

Postprzez famabud » 8 kwietnia 2021, 20:52

Sympatyczny dziwak.:mrgreen: Gratuluję! :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Elgo] OUR-125 Strada

Postprzez DarekG » 9 kwietnia 2021, 20:51

Fajna wersja choć masz rację że Strada o tej mocy jest bez sensu. Gratuluję nabytku. U mnie ogólnie na rtęć 125 były tylko OUR 125 oraz OURd 125. Stradziny były tylko mocniejsze.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka


Powrót do JeD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości