[Schreder] Furyo 3

[Schreder] Furyo 3

Postprzez JeD » 26 listopada 2023, 15:31

Cześć,

Ostatnimi czasy, wpadła w moje ręce bardzo fajna oprawa, którą jest Furyo. Oprawę cechuje: porządne wykonanie, nowoczesny nie przesadzony design oraz trochę jednak jeden z symboli oświetlenia metalohalogenkowego nad wisłą. Jak wiemy oświetlenie wyładowcze, a szczególnie metalohalogenkowe, zbliża się wielkimi krokami do kresu zasłużonej drogi, zatem warto uważam zachować ten sympatyczny egzemplarz, o trochę wyglądzie banana :mrgreen:

Oprawa ta, została wyposażona w układ zapłonowy współpracujący z lampami CPO-TW 140W. Wiele osób, często prosi mnie, abym swoje oprawy pokazywał również z metalohalogenkami - zatem prośbę spełniam :P Oprawa z lampą Philips CPO-TW 140/728 produkcji Belgijskiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprawa ma wkładany osprzęt, charakterystyczny dla Schredera - bardzo fajne rozwiązanie.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie samej lampy - z tego co słyszałem, technologia CPO była droga i upierdliwa w konserwacji (drogie źródła, problem z układami zapłonowymi)

Obrazek

Obrazek

Palimy dziada! (lampa bardzo szybko się rozpala, podczas rozpalania oprawa pracuje bezszelestnie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Schreder] Furyo 3

Postprzez famabud » 26 listopada 2023, 15:51

Ostatnie zdjęcie jest sztosem!

Fajny kajaczek. :) Dotychczas widywałem te oprawy jedynie na wysięgniku, solo prezentuje się intrygująco, zwłaszcza że nastąpił w niej pewien mariaż z konkurencją. :)

Ciekawe gdzie wyprodukowana. 8-)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Schreder] Furyo 3

Postprzez KaszeL » 27 listopada 2023, 19:58

No, no - CPO fajna sprawa :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do JeD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości