[Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez Witeku » 13 lutego 2013, 17:39

Elektroservice napisał(a):
ousd napisał(a):A OZSy wyglądają jak chory klon OUSd Elga.


Czyżby? Jedyne co te oprawy łączy to klosz zakrywający odbłyśnik i osprzęt jednocześnie, oraz to, że są jednokorpusowe. OZS wygląda nieźle, zaś OUSd vel Leda jest po prostu szpetna.

To kwestia gustu.
OZS to taki kloc wielki, brak finezji. Leda jest przynajmniej mniejsza rozmiarowo.
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez Whites86 » 13 lutego 2013, 19:11

Witeku napisał(a):
Elektroservice napisał(a):
ousd napisał(a):A OZSy wyglądają jak chory klon OUSd Elga.


Czyżby? Jedyne co te oprawy łączy to klosz zakrywający odbłyśnik i osprzęt jednocześnie, oraz to, że są jednokorpusowe. OZS wygląda nieźle, zaś OUSd vel Leda jest po prostu szpetna.

To kwestia gustu.
OZS to taki kloc wielki, brak finezji. Leda jest przynajmniej mniejsza rozmiarowo.

no i wlasnie te mniejsze oprawy wygladaja bardziej beznadziejnie :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez JeD » 14 lutego 2013, 14:25

ousd napisał(a):A OZSy wyglądają jak chory klon OUSd Elga.


Zaczynam coraz bardziej utwierdzać się w moim przekonaniu co do ciebie.... ;) , Paweł (Elektroservice) zgadzam się co napisałeś o podobieństwie OZS-a do OUS-d :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez amisiek » 14 lutego 2013, 16:31

Dla mnie podsatwowym zarzutem wobec OZS to FATALNA optyka i jeszcze gorsza konserwacja. Co za dekiel wymyślił taką wymianę osprzętu...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez ousd » 14 lutego 2013, 16:52

FATALNA optyka

To prawda. W zeszłą środę jechałem nocą przez Końskie w Świętokrzyskim. Tam 3/4 opraw to OZSy. Toż to świeci gorzej niż OURW 2250 :!:
jeszcze gorsza konserwacja

Na zdjęciu Michała widać, że osprzęt po odkręceniu śrub :!: wisi sobie na przewodach ze złączki śrubowej :!: . Współczuję monterowi, jak złączka puściła i cały osprzęt zwalił mu się na stopy :oops:
A pozatym jest to oprawa ściągnięta od kogoś innego, przecież widzieliście... a wygląd ma... średni. Szczerze mówiąc, ładniejsza jest OUSg :P
Co do zalet - jest aluminiowa a nie z jakiegoś plastiku.
A, w porównaniu do Ledy - Leda nie ma żadnych śrubek, tylko osprzęt na zawiasach. Jak trzeba coś wymienić, to osprzęt łatwo wychodzi z tych zawiasów. I nie trzeba odkręcać żadnych przewodów od niczego, bo po prostu odłącza się wtyczkę. Oprócz tego Leda ma regulację kąta nachylenia, co umożliwia montaż jej szczytowo. Starsza OUSd też miała montaż szczytowy. A w OZSie to można się pocałować bo za nic nie zamontuje się jej szczytowo. I kwestia uszczelek - Leda i OUSd od początku miały gumowe uszczelki - a starsze OZSy miały filcowe i widzieliście co się dzieje w środku. Na szczęście nowsze mają gumowe uszczelki. No i ostatnia kwestia- cena. Nie dziwie się, że Leda jest popularniejsza. Otóż, Leda 150w kosztuje 414,09 zł, bez różnicy na wersję odbłyśnika :!: A odbłyśnik tłoczony w Ledzie świeci fajnie - tu zdjęcia w dzień i tu zdjęcia w nocy z porównaniem najpopularniejszej wersji (zdjęcia mojego autorstwa). A OZS 150w kosztuje 423,50 zł. Oczywiście netto.
I powiedzmy sobie szczerze - dziś oprawa bez regulacji kąta nachylenia i śróbkami w środku jest "zacofana". A w OZSie tych śrubek jest mnóstwo. W Ledzie przy mocowaniu do wysięgnika. A wygląd - chyba gmina woli oglądać Ledę niż taką gruszkę jak OZS.
ousd
 

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez JeD » 14 lutego 2013, 20:00

ousd napisał(a):FATALNA optyka
To prawda. W zeszłą środę jechałem nocą przez Końskie w Świętokrzyskim. Tam 3/4 opraw to OZSy. Toż to świeci gorzej niż OURW 2250 :!:

Aha, a jaki tam był odbłyśnik ?
a)
Obrazek
b)
Obrazek
Ostatnio edytowano 14 lutego 2013, 20:02 przez JeD, łącznie edytowano 2 razy
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez ousd » 14 lutego 2013, 20:01

a skąd miałem wiedzieć jak to było nocą ;)
ousd
 

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez JeD » 14 lutego 2013, 20:02

ousd napisał(a):a skąd miałem wiedzieć jak to było nocą ;)


Był efekt drabiny ? :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez ousd » 14 lutego 2013, 20:06

Był. A teraz spójrz jak świeci Leda z tłoczonym odbłyśnikiem ;)
A zapewne były oba rodzaje odbłyśników, tylko że nie widziałem ich, bo była noc ;) Ale nieźle dawały po gałach :? Tyle powiem ;)
ousd
 

Re: [Mesko] OZS 100, OZS 150, OZS 250

Postprzez JeD » 14 lutego 2013, 20:14

ousd napisał(a):Był. A teraz spójrz jak świeci Leda z tłoczonym odbłyśnikiem ;)
A zapewne były oba rodzaje odbłyśników, tylko że nie widziałem ich, bo była noc ;) Ale nieźle dawały po gałach :? Tyle powiem ;)


Pozwolisz że teraz ja :?: :P , no to tak, specjalnie dla ciebie patrzyłem dziś na wszystkie odbłyśniki jakie są w Nałęczowie, i niestety 30% jest tylko odbłyśnika typu B, powiedzieć więcej :?: :P , świeci równomiernie, a odbłyśnik a świeci do d**y, drabina jak w ourw2250, lecz oprawa nr.2 świeci nieźle, tylko że najczęściej jest we wsi wąwolnica, i tam jest na zwykłych słupach które są daleko od siebie odstawione, lecz świeci równomiernie. Sugerujesz iż każda gmina woli lede od bohatera z Mesko, jeżeli tak to się mylisz, są w pasie od warszawy do Annopola w wielu gminach, lecz najczęściej z odbłyśnikiem typu A, lecz gdybyś zobaczył jak świeci z odbłyśnikiem typu B, to wiesz :P :idea: , W sumie to zobacz jaki do niczego jest odbłyśnik w oprawie typu A, a jaki odbłyśnik w oprawie typu B, zapewniam cię, zę nie jest najciemniej pod latarnią, oraz że rzadko kiedy w moim mieście trafiam na zasyfione OZS-y, na ledy też muszę je tym pochwalić, leda z odbłyśnikiem tłoczonym też fajnie świeci ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości