[Sp.Rozwój] ORZ 3-kł "Trumienka, korytko"

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez cieszyn » 30 grudnia 2007, 10:20

Mam tą oprawę, więc chyba mogę się wypowiedzieć. Dziura na oprawkę jest dokładnie na środku tej blaszki, która oddziela komory osprzętu i lampy. Obok jest dziura na tubularny kondensator, który ma śrubę na szczycie i jest przytwierdzony do tej blaszki na nakrętkę. I chyba w tamtej trumience oprawka jest zamontowana właśnie w tej dziurze po kondensatorze. Ale po co :? Tego się już chyba nigdy nie dowiemy ;)


Dzięki za wyjaśnienie - tak się nam sprawa wyjaśniła. :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez battery » 30 grudnia 2007, 10:54

elektryk napisał(a):Wydaje mi się że taki sam po i przed. Ale po co na wsi instalowac 250-tki nawet na głównej :?

No właśnie, nawet lampy o tej mocy przeszkadzałyby - u nas są our125, trumienka i ledy 70W. I wystarczająco jasno jest - większe oświetlałyby nietylko drogę ale i okna domów co niejest zbyt dobre. Jest u nas jeszcze ORZ7, w której jest 125w - zamieszczę niedługo fotki.
battery
 

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez rtęciówka » 30 grudnia 2007, 11:13

cieszyn napisał(a):
Mam tą oprawę, więc chyba mogę się wypowiedzieć. Dziura na oprawkę jest dokładnie na środku tej blaszki, która oddziela komory osprzętu i lampy. Obok jest dziura na tubularny kondensator, który ma śrubę na szczycie i jest przytwierdzony do tej blaszki na nakrętkę. I chyba w tamtej trumience oprawka jest zamontowana właśnie w tej dziurze po kondensatorze. Ale po co :? Tego się już chyba nigdy nie dowiemy ;)


Dzięki za wyjaśnienie - tak się nam sprawa wyjaśniła. :P

Mam jeszcze taką teorię :mrgreen: :mrgreen:
Ktoś przerobił tę trumienkę z 400 na 125W. Statecznik i kondensator zamontował na szynie w komorze osprzętu.

A jakby coś było niejasne z tymi oprawkami:
Obrazek
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez DocBrown » 30 grudnia 2007, 13:04

:arrow: Rtęciówka, o ile się nie mylę, to posiadasz nie ORZ3kł, a ORZ3g, a to są jednak dwie inne oprawy, byćmoże ORZ3g były wykonywane staranniej niż ORZ3kł :roll:
DocBrown
 

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez cieszyn » 30 grudnia 2007, 13:40

A ja już ,myślałem, że sprawa tej "krzywo" zamontowanej oprawki już jest wyjaśniona.
Oświećcie mnie więc Wy, którzy macie te modele w ręku - jak to ostatecznie wyjaśnić ? :P :( :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez rtęciówka » 30 grudnia 2007, 14:56

cieszyn napisał(a):A ja już ,myślałem, że sprawa tej "krzywo" zamontowanej oprawki już jest wyjaśniona.
Oświećcie mnie więc Wy, którzy macie te modele w ręku - jak to ostatecznie wyjaśnić ? :P :( :D

Moje wyjaśnienie jest poprawne :) Posiadałem szczątki ORZ3g i ostatnio kupiłem od monterów za symboliczne 30zł ORZ-3Kł. I to o niej pisałem ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez mateusz » 30 grudnia 2007, 17:01

neon44 napisał(a):
Paweł napisał(a):Dokładnie. Sam ostatnio zauważyłem masową modernizację w kilku gminach na Mazowszu. Zamiast trumienek pojawiły się przede wszystkim Malagi i Ledy oraz... MN-25 Polam-REM


Polska w końcu staje się coraz bogatsza :D tylko że klasyki będą znikać a już szczególnie trumienki, które rdzewieja okropnie a ich parametry świetlne są opłakane. Tylko że gdyby nie ORZ-3Kł to wiele wsi do dziś nie miałoby oświetlenia


Tu chyba wiele zależy od regionu ,województwa , na przykład u mnie w Warminsko Mazurskim , gdzie jest chyba najwiekrze bezrobocie, żadko kiedy cos na wsiach modernizują ostatnio . Można bez problemu spotkać najstarsze łyżki a czasami nawet ORZ2 ,nie mówiac juz o trumienkach.
Choc sa wsie całkowicie zmodernizowane oswietleniowo , czesto w klasykach ,szczególnie trumienkach mozna spotkać WLSp ,wiekrzość trumienek jest w wersji na 125W ,ale są też 250 W
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez Paweł » 30 grudnia 2007, 17:20

Tak, w woj.warmińsko-mazurskim jest wiele trumienek (z moich obserwacji większość) z WLSP lub przerobione na sodowe.
Chociaż bezrobocie ma nikły wpływ na budżet gmin. Ale to że nie przeprowadza się modernizacji to też brak wiedzy o efektywnym i energooszczędnym oświetleniu. Ale coraz więcej gmin korzysta z tej formy modernizacji oświetlenia:

Philips Lighting oferuje samorządom lokalnym usługę opracowania i wykonania projektu modernizacji oświetlenia ulicznego w oparciu o metodę finansowania przez "trzecią stronę". Gmina bez wydatkowania środków własnych, a także bez zaciągania kredytu, może zmodernizować oświetlenie ulic. Sfinansowanie inwestycji przejmuje "strona trzecia", np. bank. Spłata kosztów modernizacji oświetlenia dokonywana jest systematycznie w ratach miesięcznych, z oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Dodatkowo gmina zyskuje wysokiej jakości oświetlenie oraz poprawę bezpieczeństwa na ulicach. Potwierdzeniem tego są liczne modernizacje przeprowadzone w miastach i gminach, takich jak: Gorzów Wlkp., Gniezno, Leszno, Bielawa, Pisz, Wąbrzeźno, Szklarska Poręba, Żyrardów, Sadki, Chełmno, Pieńsk i wiele innych.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez cieszyn » 30 grudnia 2007, 17:27

rtęciówka napisał(a):
cieszyn napisał(a):A ja już ,myślałem, że sprawa tej "krzywo" zamontowanej oprawki już jest wyjaśniona.
Oświećcie mnie więc Wy, którzy macie te modele w ręku - jak to ostatecznie wyjaśnić ? :P :( :D

Moje wyjaśnienie jest poprawne :) Posiadałem szczątki ORZ3g i ostatnio kupiłem od monterów za symboliczne 30zł ORZ-3Kł. I to o niej pisałem ;)


No, to teraz już mamy tą sprawę krzywo" zamontowanej oprawki ostatecznie wyjaśnioną :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ORZ3-kł] Wszystko o trumienkach

Postprzez rtęciówka » 30 grudnia 2007, 18:28

cieszyn napisał(a):
rtęciówka napisał(a):
cieszyn napisał(a):A ja już ,myślałem, że sprawa tej "krzywo" zamontowanej oprawki już jest wyjaśniona.
Oświećcie mnie więc Wy, którzy macie te modele w ręku - jak to ostatecznie wyjaśnić ? :P :( :D

Moje wyjaśnienie jest poprawne :) Posiadałem szczątki ORZ3g i ostatnio kupiłem od monterów za symboliczne 30zł ORZ-3Kł. I to o niej pisałem ;)


No, to teraz już mamy tą sprawę krzywo" zamontowanej oprawki ostatecznie wyjaśnioną :)

Ostatecznie. Potwierdza to ten mój schemat mocowania oprawek z poprzedniej strony ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości