[Mesko] OUR2400

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez CDM » 27 marca 2008, 16:45

neon44 napisał(a)::arrow: CDM skoro masz nowy aparat to nie obrazimy się jak jeszcze raz uwiecznić OUR2400, którą sfociłeś już i zapodałeś na pierwszej stronie wątku. Chcielibyśmy zobaczyć tę oprawę wiszącą w terenie
Hmmmm.. Cały kłopot polega na tym,że już jej tam nie ma..
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez neon44 » 27 marca 2008, 16:47

CDM napisał(a):Hmmmm.. Cały kłopot polega na tym,że już jej tam nie ma..


:o :shock: czyżby Michał ją kupił :lol: :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11127
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez Michal » 27 marca 2008, 22:24

neon44 napisał(a):
CDM napisał(a):Hmmmm.. Cały kłopot polega na tym,że już jej tam nie ma..


:o :shock: czyżby Michał ją kupił :lol: :?:

No nie kupiłem jej,ale to ta sama oprawa która jest u mnie w kolekcji,teraz na jej miejscu wisi korytko 400W(jedno z dwóch,które mam)nie robiłem foto,bo musiałem się spieszyć,padał deszcz, a poza tym zdjąłem ją nie pytając się o zgodę ,bo kontakt z właścicielem tego opuszczonego terenu był niemożliwy
:roll: :roll:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez neon44 » 27 marca 2008, 22:30

Michal napisał(a):No nie kupiłem jej,ale to ta sama oprawa która jest u mnie w kolekcji,teraz na jej miejscu wisi korytko 400W(jedno z dwóch,które mam)nie robiłem foto,bo musiałem się spieszyć,padał deszcz, a poza tym zdjąłem ją nie pytając się o zgodę ,bo kontakt z właścicielem tego opuszczonego terenu był niemożliwy
:roll: :roll:


nie przejmuj się Michał. Może komuś uda się na nią jeszcze trafić a ten facet pewnie nie rozróżnia korytka od OUR2400 więc OK
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11127
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez Michal » 27 marca 2008, 22:39

Chyba że w wolnej chwili podjedziemy z CDM pod jakiś słup i zawiesimy tą oprawę żeby ją sfocić w terenie.W ogóle to taki eksperyment chodzi mi już od dawna po głowie i dotyczy wszystkich odnowionych klasyków. :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez cieszyn » 27 marca 2008, 22:54

Michal napisał(a):Chyba że w wolnej chwili podjedziemy z CDM pod jakiś słup i zawiesimy tą oprawę żeby ją sfocić w terenie.W ogóle to taki eksperyment chodzi mi już od dawna po głowie i dotyczy wszystkich odnowionych klasyków. :D


Gdybyś Michał wprowadził swój pomysł w czyn, to byłbyś pierwszym, który zbudował LIGHTINGOWĄ Machinę Czasu!
Moglibyśmy po prostu delektowac się takimi widokami, jakie można było zobaczyć na żywo wyłącznie te kilkadziesiąt lat temu wstecz!

Trzymam kciuki, żebyś tego dokonał !!! Zacznij od odnowionej ORZ-1

Może by taki eksperyment pokazać niejednemu zarządcy drogi? Może wtedy klasyki by dłużej powisiały na niektórych polskich drogach?

PS. - życzę Ci, żebyś od nich dostał zlecenia renowacji niektórych klasyków, przynajmniej w ramach wielu miast, oraz najstarszej ich części, tzw. Starówek, ale by było lightingowo !?!?! Może by i niejeden konserwator zabytków, obejrzawszy tak pięknie odnowione klasyki w akcji, stanął po naszej stronie?
W końcu skoro z tak wielką pieczołowitością odrestaurowuje się budynki i ich elewacje, to czemu by tego samego nie czynić z oświetleniem tychże budynków i ulic?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez rtęciówka » 27 marca 2008, 23:07

cieszyn napisał(a):W końcu skoro z tak wielką pieczołowitością odrestaurowuje się budynki i ich elewacje, to czemu by tego samego nie czynić z oświetleniem tychże budynków i ulic?

W pełni popieram :D :)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez Michal » 27 marca 2008, 23:27

Tu rodzi się troszeczkę problem organizacyjny.Trzeba by było znależć jakiś fajny stary betonowy słup w jakimś mało uczęszczanym miejscu.Trzeba jeszcze te wszystkie oprawy przewieżć no i cała dniówka roboty.Ja akurat mieszkam w miejcsu gdzie jest dużo drzew,ale jest linia napowietrzna i nie wiem czy to będzie pasowało,poza tym muszę dorobić jeszcze wysięgnik do ORZ 1
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez cieszyn » 27 marca 2008, 23:33

Michal napisał(a):Tu rodzi się troszeczkę problem organizacyjny.Trzeba by było znależć jakiś fajny stary betonowy słup w jakimś mało uczęszczanym miejscu.Trzeba jeszcze te wszystkie oprawy przewieżć no i cała dniówka roboty.Ja akurat mieszkam w miejcsu gdzie jest dużo drzew,ale jest linia napowietrzna i nie wiem czy to będzie pasowało,poza tym muszę dorobić jeszcze wysięgnik do ORZ 1


Ale Michał - nie wszystko naraz.
To może trwać dośc długo, bo w trakcie Twojej pracy mogą się zdarzyć w różnych okresach czasu różne miejsca, w które idealnie by te odnowione klasyki pasowały.
Więc to można i chyba trzeba rozłożyć na raty, stosownie do czasu i miejsca, które by do takiej prezentacji pasowało, jeśli na nie natrafisz, nie?
Gra jest warta świeczki, więc niech trwa dłużej, ale niech się to uda, tak?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez Michal » 27 marca 2008, 23:43

cieszyn napisał(a):
Michal napisał(a):Tu rodzi się troszeczkę problem organizacyjny.Trzeba by było znależć jakiś fajny stary betonowy słup w jakimś mało uczęszczanym miejscu.Trzeba jeszcze te wszystkie oprawy przewieżć no i cała dniówka roboty.Ja akurat mieszkam w miejcsu gdzie jest dużo drzew,ale jest linia napowietrzna i nie wiem czy to będzie pasowało,poza tym muszę dorobić jeszcze wysięgnik do ORZ 1


Ale Michał - nie wszystko naraz.
To może trwać dośc długo, bo w trakcie Twojej pracy mogą się zdarzyć w różnych okresach czasu różne miejsca, w które idealnie by te odnowione klasyki pasowały.
Więc to można i chyba trzeba rozłożyć na raty, stosownie do czasu i miejsca, które by do takiej prezentacji pasowało, jeśli na nie natrafisz, nie?
Gra jest warta świeczki, więc niech trwa dłużej, ale niech się to uda, tak?

Może i masz rację ,do OBp czy ORZ 1 trzeba znależć rzeczywiście jakieś fajne miejsce,może jakiś opuszczony nie ze zelektryfikowaną trakcją dworzec PKP :?:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości