[Mesko] OUR2400

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez cieszyn » 23 stycznia 2008, 23:29

No to czekamy na jej umieszczenie na http://www.oprawy.info !

Oprawa, jak dla mnie, superowa! :o Ma swój charakter, jest KLASYKIEM ............. i to już wystarczy!
Ma bardzo fajne, boczne, metalowe kołnierzyki :mrgreen:

Ciekawe, czy ktoś widział ją gdzieś w naturze ? :roll: :roll:
Może komuś uda się ją złowić swoim aparatem ? :roll: :roll:

:lol: :lol: :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez Michal » 25 stycznia 2008, 23:25

Wczoraj udało mi się skontaktować z osobą,która pracowała w Mesko 35 lat.Produkcja tej oprawy (lata 1972-73)okazała się wielką klapą .Wyprodukowano jej zaledwie kilkaset sztuk.Był to min bubel konstrukcyjny(wypalające się oprawki,duży cięzar,bardzo dużo reklamacji).Dwie lampy w tej oprawie świeciły max pół roku,ze wzgl.na bardzo wysoką temp. wewnątrz komory lamp,a poza tym jest brzydka.Jednak czeka u mnie w w warsztacie w kolejce do renowacji bo to jednak klasyk i unikat.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez neon44 » 25 stycznia 2008, 23:50

Michal napisał(a):Wczoraj udało mi się skontaktować z osobą,która pracowała w Mesko 35 lat.Produkcja tej oprawy (lata 1972-73)okazała się wielką klapą .Wyprodukowano jej zaledwie kilkaset sztuk.Był to min bubel konstrukcyjny(wypalające się oprawki,duży cięzar,bardzo dużo reklamacji).Dwie lampy w tej oprawie świeciły max pół roku,ze wzgl.na bardzo wysoką temp. wewnątrz komory lamp,a poza tym jest brzydka.Jednak czeka u mnie w w warsztacie w kolejce do renowacji bo to jednak klasyk i unikat.


Na Górnym Śląsku ich w ogóle nie było, pewnie nie zdąrzyły trafić ale u was w Poznaniu tak. Oprawka od górnej lampy była wypalana przez dolną lampę. Michał życzymy owocnej pracy przy renowacji tego unikatu
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez mateusz » 26 stycznia 2008, 09:17

Nigdy nie widziałem tej oprawy .A te oprawki to wypalały się od zbyt wysokiej temperatury LRFa 400W? Czy moze następowało jakieś zwarcie ,zbyt duże napięcie ?
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez swietlik » 26 stycznia 2008, 12:16

Michal napisał(a):Wczoraj udało mi się skontaktować z osobą,która pracowała w Mesko 35 lat.Produkcja tej oprawy (lata 1972-73)okazała się wielką klapą .Wyprodukowano jej zaledwie kilkaset sztuk.Był to min bubel konstrukcyjny(wypalające się oprawki,duży cięzar,bardzo dużo reklamacji).Dwie lampy w tej oprawie świeciły max pół roku,ze wzgl.na bardzo wysoką temp. wewnątrz komory lamp,a poza tym jest brzydka.Jednak czeka u mnie w w warsztacie w kolejce do renowacji bo to jednak klasyk i unikat.

Z tymi bocznymi "skrzydełkami" na kloszu to też niewypał. Przestrzenny rozsył strumienia świetlnego wypadł pewnie tragicznie i szybko coś dorobili byle oprawa nie oślepiała ;)
A tak swoją drogą to Mesko chyba nie przeprowadzało żadnych testów na swoich wyrobach, skoro kwiatki wychodziły dopiero w czasie eksploatacji :|

mateusz napisał(a):Nigdy nie widziałem tej oprawy .A te oprawki to wypalały się od zbyt wysokiej temperatury LRFa 400W? Czy moze następowało jakieś zwarcie ,zbyt duże napięcie ?

Od takiej temperatury pogarsza się jakość zestyku na zaciskach i izolacja może wyparować ;) Obluzowane zaciski dodatkowo jeszcze same się podgrzewają przy przepływie dużego prądu.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez DocBrown » 26 stycznia 2008, 12:38

Nie wydaje mi się, by porcelit mógł wyparować od wysokiej temperatury, ta OUR ma oprawki z metalową osłoną, jednak dół ma taka oprawka porcelitowy, więc nie ma szans wyparować :)
DocBrown
 

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez rtęciówka » 26 stycznia 2008, 14:27

DocBrown napisał(a):Nie wydaje mi się, by porcelit mógł wyparować od wysokiej temperatury, ta OUR ma oprawki z metalową osłoną, jednak dół ma taka oprawka porcelitowy, więc nie ma szans wyparować :)

Bo palona glina (w tym wypadku porcelit) nie może wyparować ;)
Ostatnio edytowano 8 lutego 2008, 15:28 przez rtęciówka, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez elektryk » 26 stycznia 2008, 16:17

Gdyby nie miała na komorze lampawej tych skrzydeł, byłaby do rzeczy :)
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez mirror » 27 stycznia 2008, 02:12

Oprawa super tylko z tymi skrzydłami kaszanka. :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: [Mesko] OUR2400

Postprzez rtęciówka » 27 stycznia 2008, 15:01

Ta oprawa to anioł wśród klasyków, a na kloszu ma skrzydła :D :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości