[Elgo] OUS/OUR Strada

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Paweł » 20 czerwca 2007, 21:29

mirek napisał(a):Po pierwsze, ściśle rzecz ujmując to zarówno STRADY jak i LEDY są produkowane zaledwie od kilku miesięcy
(...) produkcję LEDY Elgo staciło by znaczną część rynku bo to prawdopodobnie najlepiej sprzedająca się ich oprawa drogowa.

No nie tyle co produkowane tylko otrzymały nową nazwę handlową oprócz literowych oznaczeń ;)
Dokładnie. Nie znam w tańszej oprawy jak LEDA w dzisiejszych czasach. A cena Strady wcale nie jest konkurencyjna i np. mimo że przetargi na modernizację oświetlania ulic podlegających pod Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie (drogi wojewódzkie, krajowe, powiatowe) wygrywają oferty najkorzystniejsze finansowo to od 2 lat żadna z firm nie zdecydowała się na zastosowanie Strad no chyba że oferty ze Stradami odpadają...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Strada

Postprzez CDM » 20 czerwca 2007, 21:51

swietlik napisał(a):Mam pewna teorie związaną z trwającą jeszcze produkcją tych opraw.
Mianowicie ZOD modernizuje oświetlenie. Ściąga OUS-y i jeśli są one w miare nowe to wiozą je do Elgo. Elgo coś im odpala za te oprawy, wymienia odbłyśniki, klosz itp. maluje i sprzedaje.
W Poznaniu było dużo nowych OUS-ów i wątpie żeby trafiały one na złom po zdęciu. Coś muszą z nimi robić ;) .

To chyba faktycznie tylko teoria ;) Gdybys chciał taki numer zrobić, musiałbyś w niej wszystko poza blachówą wymienić, żeby ja potem sprzedać jako nówkę. Z tego, co wiem zdjęte OUSy były przeznaczone na zaspokojenie potrzeb oświetleniowych w niektórych gminach, poza tym trzeba tez pamiętać, ze w Poznaniu większość zamontowanych opraw jest własnością miasta, dotyczy to też STRAD zakładanych w drugiej połowie lat 90tych i to oni w dużej mierze decydują co z takimi oprawami się dzieje.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Elgo] Strada

Postprzez neon44 » 24 czerwca 2007, 11:49

Oto jeden z pierwszych egzemplarzy rocznik 1990. Wygląda na to że nie był pokryty farbą. PS nie sfotografuję już tej oprawy z bliska bo ją zdjęli w ubiegłym roku :cry:

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Paweł » 24 czerwca 2007, 14:52

Piękna Strada :) Czyli rocznik większości Strad w Warszawie :) No ale teraz wisi chyba coś z bardziej czystym kloszem? ;)

:arrow: Neon, czy wiesz od którego roku zaczęto malować te oprawy :?:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Strada

Postprzez neon44 » 24 czerwca 2007, 14:59

Wydaje mi się że gdzieś od połowy lat 90-tych
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Paweł » 25 czerwca 2007, 02:12

Dzięki :)

A oto nieczynna Strada jaką sfotografowałem w nietypowy sposób, w nocy w świetle flesza :) Jestem zaskoczony jej korozją :shock: Czyżby klapka komory nie była produkowana z aluminium ? :o

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Strada

Postprzez neon44 » 25 czerwca 2007, 11:51

Może na początku nie ale może niech się wypowie CDM
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Elgo] Strada

Postprzez mirek » 25 czerwca 2007, 12:10

Paweł napisał(a):Czyżby klapka komory nie była produkowana z aluminium ?

Na pewno była stalowa, przynajmniej przez jakiś okres. Sam widziałem kilkakrotnie OUS'y z zardzewiałą klapką.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Paweł » 25 czerwca 2007, 13:01

Aha :) Nie wiedziałem i nigdy im się z bliska nie przyglądałem...

A widzicie tą korozję w środku? I ślady do jakiego poziomu zebrała się w niej kiedyś woda? ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Strada

Postprzez CDM » 25 czerwca 2007, 14:42

te tzw "klapki" były zawsze produkowane jako stalowe, ale te pierwsze OUSy różniły się bardzo od obecnych, chodzi o tę wersję z przedostatniego zdjęcia, w niej właśnie cały moduł zapłonowy był przykręcany na stałe czterema śrubami do korpusu oprawy, chcąc go zdjać trzeba było je poluzować i przemieścić go w oprawie. W tych oprawach więc klapka była tylko osłonką, ten typ był krótko produkowany. Aktualnie ta osłonka własnie to nic innego, jak łatwo demontowalny wkład, do którego jest przymocowany cały osprzęt, musi więc stanowić konstrukcję sztywną, w przeciwnym razie łatwo by ulegał odkształceniom wywołanym niemałą masą dławika.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości