[Elgo] OUS/OUR Strada

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Elgo] Strada

Postprzez mirek » 4 lipca 2007, 08:29

Paweł napisał(a):
Krzysiek napisał(a):Zastanawia mnie inna róznica w budowie tych opraw. Oprawa z ostatniego postu Pawła ma sfazowaną górną część komory lampy a oprawy ze zdjęć Neona są w tym miejscu zaokrąglone.


Też tak mi się wydawało ale to też może dlatego bo fotki Neona są pod innym kątem...

Pod jakim innym kątem :?: Przecierz z tch zdjęć wyraźnie widać, że te oprawy mają dwa rodzaje kształtów komory lampy. Tą "ściętą" widać dokładnie na Twoim zdjęciu a jeśli chodzi o "zaokrągloną" to spójrz na to:
Obrazek
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Paweł » 4 lipca 2007, 10:16

No rzeczywiście wyglądają inaczej - teraz to widać doskonale :) Chyba te ścięte rogi miały najstarsze egzemplarze...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Strada

Postprzez rtęciówka » 4 lipca 2007, 21:22

Pomyśleć, wcześniej tego nie zauważałem ;) Mnie też się wydaje, że ścięte rogi miały starsze egzemplarze.
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Krzysiek » 18 lipca 2007, 12:28

Gdzieś w innym miejscu CDM napisał iż starsze STRADY 400 miały zatrzaski w innym miejscu, niż obecne a nowe klosze są przygotowane na obie mozliwości. Widać to wyraźnie na zdjęciu zaprezentowanym przez Mirka
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Elgo] Strada

Postprzez elektryk » 21 lipca 2007, 20:29

W starszych wersjach komora główna była malowana na biało, a tylna na szaro.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Paweł » 21 lipca 2007, 21:45

elektryk napisał(a):W starszych wersjach komora główna była malowana na biało, a tylna na szaro.


Na biało :?: :roll: Ona przecież nie była wcale malowana...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Krzysiek » 22 lipca 2007, 17:16

elektryk napisał(a):W starszych wersjach komora główna była malowana na biało, a tylna na szaro.

Były mlowane jedym kolorem. Niestety powłoka nie była zbyt trwała i po czasie nic z niej nie zostawało. Różnica barw wynika z faktu iż komora lampy jest wytłoczką z blachy a komora osprzętu jest odlewem. Są więc wykonane inną technologią i z innego materiału, stąd różnica barw.
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Elgo] Strada

Postprzez Paweł » 22 lipca 2007, 23:27

Dokładnie. W najstarszych Stradach ta farba musiała bardzo szybko schodzić na wielu nie ma po niej ani śladu... Również w tych pierwszch malowanych proszkowo też czasem widać jak farba odpryskuje...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Strada

Postprzez mateusz » 25 lipca 2007, 14:04

Kilka dni temu w moim mieście na jednej ulicy, która była oświetlona tylko OURW2250 i kilkoma stradami wszystkie oprawy zmieniono na nowe strady . Zdziwiło mnie to bardzo, gdyż w moim mieście stosuje się teraz tylko PHILIPSy a opraw ELGO jest bardzo mało (kwadratówki widziałem tylko dwie) . Pozatym na tej ulicy były chyba w OURW- WLSP A w stradach zwykłe sodówki i również te strady wymieniono na nowe :shock: . Teraz u mnie niema już żadnej ulicy oświetlonej w całości starymi oprawami :( a OURW2250 już prawie wcale niema a przed modernizacją było ich tyle i jeszcze więcej :lol:

PS. ostatnio jadąc do Wrocławia przejezdżałem przez Gostynin i widziałem fabrykę ELGO (znajduje sie ona przy wyjeżdzie z miasta) Ogólnie wielkością robi wrażenie, ale wygląda tak troche jakby opuszczona, plac przed nią był prawie pusty a był środek tygodnia W miejscowości Gostynin są prawie same STRADY
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Elgo] Strada

Postprzez CDM » 25 lipca 2007, 14:39

mateusz napisał(a):Kilka dni temu w moim mieście na jednej ulicy, która była oświetlona tylko OURW2250 i kilkoma stradami wszystkie oprawy zmieniono na nowe strady . Zdziwiło mnie to bardzo, gdyż w moim mieście stosuje się teraz tylko PHILIPSy a opraw ELGO jest bardzo mało (kwadratówki widziałem tylko dwie) . Pozatym na tej ulicy były chyba w OURW- WLSP A w stradach zwykłe sodówki i również te strady wymieniono na nowe :shock: . Teraz u mnie niema już żadnej ulicy oświetlonej w całości starymi oprawami :( a OURW2250 już prawie wcale niema a przed modernizacją było ich tyle i jeszcze więcej :lol:

PS. ostatnio jadąc do Wrocławia przejezdżałem przez Gostynin i widziałem fabrykę ELGO (znajduje sie ona przy wyjeżdzie z miasta) Ogólnie wielkością robi wrażenie, ale wygląda tak troche jakby opuszczona, plac przed nią był prawie pusty a był środek tygodnia W miejscowości Gostynin są prawie same STRADY

Hmmm...Nie wiem, czy to prawda, ale podobno Gostynin został przejęty przez Brilluxa
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron