[Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez Luk » 1 lipca 2008, 11:30

Tylko SOXy z tymi niskoprężnymi lampami sodowymi mają tę wadę, że źle odwzorowują barwy. Nie chciałbym się znaleśc nocą w takim miejscu
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez elektryk » 1 lipca 2008, 11:59

Czy tego nie ma w Warszawie jak się wyjeżdża 7 E77 na Gdańsk :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez KaszeL » 1 lipca 2008, 14:13

Luk napisał(a):Tylko SOXy z tymi niskoprężnymi lampami sodowymi mają tę wadę, że źle odwzorowują barwy. Nie chciałbym się znaleśc nocą w takim miejscu


Tak dla ścisłości. SOXy nie oddają barw ;) Dają czysto monochromatyczne światło, jedna linia widmowa. Mają współczynnik CRI/Ra = 0
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez qba » 1 lipca 2008, 19:01

Wcześniej tam wisiały OUR 700
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

[Philips] SRS 201 - najnowsza wersja

Postprzez Jasin » 4 lipca 2008, 16:22

Czyżby to były oprawy na SOX-y :?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jasin
 
Posty: 609
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 29 grudnia 2007, 12:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [Philips] SRS 201 - najnowsza wersja

Postprzez neon44 » 4 lipca 2008, 18:59

To jest najnowsza wersja oprawy Philips SRS 201. Źródłem światła jest SOX

karta katalogowa
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez swietlik » 7 sierpnia 2008, 19:48

Pracuję aktualnie z ekipą która ściągała 700tki (motorówki ;) ) z tej ulicy. Oprawy były na długich podwójnych wysięgnikach. Po zdjęciu jednej ramię wysięgnika uciekło na ponad metr w górę :!: To musiał być ciężar...

A co do SOXów -obecnie to moje ulubione źródła :!: :) Michał zazdroszczę Tobie tej oprawy :mrgreen:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez DocBrown » 7 sierpnia 2008, 20:37

Luk, dobrze mówisz, te lampy są okropne :evil:
Miałem to nieszczęście, że raz znalazłem się na tej drodze w nocy, gdy lekko pobłądziłem w Poznaniu, nieszczęśliwie zdarzyło się, że musiałem już do końca tą drogą jechać, bo nie miałem gdzie zjechać na bok albo zawrócić (holowałem przyczepę :evil: ), jadąć w tym ohydnym świetle nie myślałem o niczym innym jak tylko jaknajszybciej wyjechać z tego lightingowego piekła, przy tych lampach zwykłe WLSy to cudowne źródła światła, nie moge sie zgodzić z opinią, że jest tak rewelacyjnie jasno, bo jest przeciętnie, a nawet zdecydowanie gorzej niż na trasie, którą oświetlają zwykłe WLSy, mam porównanie, bo w końcu ta aleja SOXów sie kończy i zaczynają sie normalne sodówki i tam, gdzie świecą normalne sodówki jest zdecydowanie jaśniej, oby SOXy nigdy nie opanowały naszego kraju, bo to będzie prawdziwy koszmar :evil:
DocBrown
 

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez cieszyn » 7 sierpnia 2008, 21:03

swietlik napisał(a):Pracuję aktualnie z ekipą która ściągała 700tki (motorówki ;) ) z tej ulicy. Oprawy były na długich podwójnych wysięgnikach.
A co do SOXów -obecnie to moje ulubione źródła :!: :) Michał zazdroszczę Tobie tej oprawy :mrgreen:

A może byś tak świetlik, wzorem Michała, porobił czasem foty takich prac, co ????? :?: :?:


Po zdjęciu jednej ramię wysięgnika uciekło na ponad metr w górę :!: To musiał być ciężar...
Kurcze :o wierzyć sie niechce, serio!!!???? ale żeby się ramię metalowe dźwigło aż o metr, co? PRzy takim wygięciu to przecież by się już trwale odkształciło :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Philips] SRS 201 oprawa do niskoprężnych lamp sodowych

Postprzez Michal » 7 sierpnia 2008, 21:18

cieszyn napisał(a):
swietlik napisał(a):Pracuję aktualnie z ekipą która ściągała 700tki (motorówki ;) ) z tej ulicy. Oprawy były na długich podwójnych wysięgnikach.
A co do SOXów -obecnie to moje ulubione źródła :!: :) Michał zazdroszczę Tobie tej oprawy :mrgreen:

A może byś tak świetlik, wzorem Michała, porobił czasem foty takich prac, co ????? :?: :?:


Po zdjęciu jednej ramię wysięgnika uciekło na ponad metr w górę :!: To musiał być ciężar...
Kurcze :o wierzyć sie niechce, serio!!!???? ale żeby się ramię metalowe dźwigło aż o metr, co? PRzy takim wygięciu to przecież by się już trwale odkształciło :(

Jedno ramię tego wysięgnika miało 5 m i było z rury o średnicy 76 mm zakończonej zwężką 60 mm.Do montażu takiego wysięgnika wykorzystywany był dzwig i podnośnik.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości