2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez Whites86 » 2 sierpnia 2008, 22:32

(neon niewiedzialem gdzie to wstawic dlatego dalem tu jak co przenies to w odpowiednie miejsce ;) )

przegladalem wiele wątków z waszymi kolekcjami opraw oswietleniowych szczególną uwage zwróciłem na Trumienki Michała i Rtęciówki zaraz gdy otrzymalem swoją trumienke

dzieki uprzejmosci Rtęciowki moglem zrobic male porownanie naszych opraw (zdiecia są po kolei pierw jedno Rtęciowki potem moje i tak na przemian)
widac tam istotne różnice w ich wykonaniu, u lyzek równiez wystepują rózne wersje opraw i co niektore naprawde niewiele sie róznia od drugich (sciecie klapy pod innym katem , zawiasy, tabliczki itp)
doszedlem do wniosku ze równiez i ta oprawa ma 2 wersje (jesli nie wiecej) mysle ze zdięcia jakie przygotowalismy razem z Rtęciowką pomoga dokladnie pokazac wszystkie róznice...
na 1 rzut oka wydawalo by sie ze te oprawy są takie same :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

juz po przewróceniu na bok widac ze komora lampy w obydwuch trumienkach jest inaczej wykonana, u Rtęciówki zgrzana jest na zewnatrz w mojej oprawie zgrzana jest wewnatrz, równiez rant oprawy jest fabrycznie odkształcony nieco inaczej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

komora lampowa również znacząco sie rózni, rozstaw odbłysników w obu oprawach jest inny, w oprawie Rtęciówki widac w komorze śrube mocującą kondensator, oraz inne rodzaje zamkniecia klapy komory osprzętu

Obrazek

Obrazek

sama komora osprzętu równiez sie rózni(pomijając stateczniki) w mojej oprawie kondensator zamocowany jest na listwie obok statecznika i doprowadzony jest przewód zerujący od listwy do oslony oprawy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozostale detale nieróznia sie praktycznie wogule
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czekam na wasze opinie :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez rtęciówka » 2 sierpnia 2008, 22:43

Świetnie zestawiłeś i opisałeś te zdjęcia :) Może jutrzejszym porównaniem gabarytów zajmę się ja? ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez Michal » 2 sierpnia 2008, 22:44

Ekstra fotki.Trumienka z Kłobucka to według mnie najbardziej tandetna oprawa ze wszystkich polskich klasyków.Szczerze mówiąc nie zwracałem nawet uwagi na takie szczegóły :shock: .Ta oprawa była produkowana przez ponad 30 lat,jest nie mniej znana i zasłużona niż ORZ 7,dlatego również ma swoje miejsce w mojej kolekcji. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez cieszyn » 2 sierpnia 2008, 22:45

Adamie - słowa sa zbędne: - KLASA ŚWIATOWA



PS. - te reklamy "KLICK THIS!" to też Ty wstwiasz ???
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez rtęciówka » 2 sierpnia 2008, 22:45

Michal napisał(a):Ekstra fotki.Trumienka z Kłobucka to według mnie najbardziej tandetna oprawa ze wszystkich polskich klasyków.Szczerze mówiąc nie zwracałem nawet uwagi na takie szczegóły :shock: .Ta oprawa była produkowana przez ponad 30 lat,jest nie mniej znana i zasłużona niż ORZ 7,dlatego również ma swoje miejsce w mojej kolekcji. ;)

Więc wersja Whitesa jest pewnie nowszą, udoskonaloną wersją ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez Whites86 » 2 sierpnia 2008, 22:47

rtęciówka napisał(a):Świetnie zestawiłeś i opisałeś te zdjęcia :) Może jutrzejszym porównaniem gabarytów zajmę się ja? ;)

niema problemu ;) ja wtedy podam swoje i bedzie wszystko wiadomo :)

tak pozatym niewiem co to za reklamy dawalem fotki na imageshack i skopiowalem te linki na forum nieklikajcie lepiej na te reklamy!!
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez DocBrown » 2 sierpnia 2008, 22:55

Trumienka rtęciówki ma w komorze lampy nakrętkę od mocowania konda, gdyż to wersja 400W, a trumienka w tej wersji posiada właśnie takie mocowanie konda, kiedyś Mirek pokazywał foty swojej trumienki i jego miała takie właśnie mocowanie kondensatora, postaram sie zaraz dokopać do tego tematu :)
DocBrown
 

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez DocBrown » 2 sierpnia 2008, 23:03

Oto fotki trumienki Mirka :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać na tych fotkach że jest nakrętka w komorze lampy :)
DocBrown
 

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez Whites86 » 2 sierpnia 2008, 23:11

widac wyraźnie ze odblysniki w tej wersji sa duzo krusze i ustawione bardziej prostopadle
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 2 wersje trumienek ORZ3 KŁ?? (porównanie opraw)

Postprzez DocBrown » 2 sierpnia 2008, 23:14

Pewnie spowodowane jest to tym, że LRF400W jest większy, albo też chęcią uzyskania lepszego rozsyłu światła dla większej lampy
DocBrown
 

Następna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości