[Polam Gostynin] OUS-400, OUS-400/1 OUS-2x400 "Kwadratówka"

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Paweł » 17 czerwca 2007, 16:15

neon44 napisał(a): :o :shock: Drogi Pawle prosimy o fotki :D

Niestety z tym będzie problem... :( To najbardziej zatłoczony most tranzytowy i ciężko się na niego dostać a ja mam do niego daleko... :| Kwadratówki zapewne za kilka lat znikną z niego bo jest planowane jest jego poszerzenie wraz z przystosowaniem trasy do drogi ekspresowej.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez qba » 17 czerwca 2007, 17:36

Ciekawe czy te LRJ w kwadratówkach miały bańkę eliptyczną czy tubularną. Ja też wypatrywałem na terenach kolejowych kwadratówek z niebieskimi kloszami, ale żadnej nie było. Kilka miało dość ciemny klosz, ale musiał byc tak brudny.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez CDM » 17 czerwca 2007, 17:40

qba napisał(a):Ciekawe czy te LRJ w kwadratówkach miały bańkę eliptyczną czy tubularną. Ja też wypatrywałem na terenach kolejowych kwadratówek z niebieskimi kloszami, ale żadnej nie było. Kilka miało dość ciemny klosz, ale musiał byc tak brudny.

qba-powiem Ci szczerze, że pamiętam tylko LRJ z bańka eliptyczna, a do tego przezroczyste, innych jakoś u nas w Poznaniu nie spotkałem
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez mirek » 17 czerwca 2007, 17:46

Paweł napisał(a):
neon44 napisał(a): :o :shock: Drogi Pawle prosimy o fotki :D

Niestety z tym będzie problem... :( To najbardziej zatłoczony most tranzytowy i ciężko się na niego dostać a ja mam do niego daleko... :| Kwadratówki zapewne za kilka lat znikną z niego bo jest planowane jest jego poszerzenie wraz z przystosowaniem trasy do drogi ekspresowej.

Aby sfotografować taki ewenement jak opisane oprawy warto się pofatygować. A nie da się na ten most wejść pieszo :?:
Ja aby zrobić zdjęcie kwiata 6*OUR1000 jechałem na drugi koniec miasta. Więc Paweł, zachęcam do ekspedycji z aparatem :D
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez adas » 17 czerwca 2007, 18:10

Paweł napisał(a):W Warszawie na moście gen.S.Grota-Roweckiego są kwadratówki w wersji na 2 x WLS które umieszczone są równolegle obok siebie a oprawa jest nieco szersza niż w wersji standardowej. Niestety nie jest to wykorzystane bo w oprawach wkręcona jest jedna lampa...

Gdy pisałem o tym na poprzednim forum to mi nie wierzyłeś... :roll: ;)
Avatar użytkownika
adas
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 13:26

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Paweł » 17 czerwca 2007, 20:33

mirek napisał(a):
Paweł napisał(a):
neon44 napisał(a): :o :shock: Drogi Pawle prosimy o fotki :D

Niestety z tym będzie problem... :( To najbardziej zatłoczony most tranzytowy i ciężko się na niego dostać a ja mam do niego daleko... :| Kwadratówki zapewne za kilka lat znikną z niego bo jest planowane jest jego poszerzenie wraz z przystosowaniem trasy do drogi ekspresowej.

Aby sfotografować taki ewenement jak opisane oprawy warto się pofatygować. A nie da się na ten most wejść pieszo :?:
Ja aby zrobić zdjęcie kwiata 6*OUR1000 jechałem na drugi koniec miasta. Więc Paweł, zachęcam do ekspedycji z aparatem :D

Postaram się dam dostać choć konkretnej daty nie mogę podać ale obiecuję że kiedyś zrobię fotki :-) Pieszo się da ale przejście tym mostem to nie jest przyjemność i jest bardzo wąsko oraz trzeba omijać słupy które stoją niemal po środku przyjścia :|
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Paweł » 17 czerwca 2007, 20:37

adas napisał(a):
Paweł napisał(a):W Warszawie na moście gen.S.Grota-Roweckiego są kwadratówki w wersji na 2 x WLS które umieszczone są równolegle obok siebie a oprawa jest nieco szersza niż w wersji standardowej. Niestety nie jest to wykorzystane bo w oprawach wkręcona jest jedna lampa...

Gdy pisałem o tym na poprzednim forum to mi nie wierzyłeś... :roll: ;)

Jednak się myliłem... :oops: Przepraszam. Jadąc w piątek tym mostem tym razem uważnie spojrzałem na oprawy :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez neon44 » 18 czerwca 2007, 11:17

Paweł napisał(a):Postaram się dam dostać choć konkretnej daty nie mogę podać ale obiecuję że kiedyś zrobię fotki :-) Pieszo się da ale przejście tym mostem to nie jest przyjemność i jest bardzo wąsko oraz trzeba omijać słupy które stoją niemal po środku przyjścia :|


Dzięki w każdym razie żebyś zdążył przed budową drogi ekspresowej :D
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Paweł » 2 lipca 2007, 19:26

Na razie ilustracja tradycyjnej oprawy o której jest mowa ;)

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez adas » 4 lipca 2007, 07:53

Oto przykład warszawskiej ulicy oświetlonej "kwadratówkami".
Jest to ulica Sikorskiego.Mimo, ze jest to ważna ulica to większość (może 90%) opraw to kwadratówki.
Pozostałe 10% to Strady (nie najnowsze już) i oprawy próbne Elgo (tylko kilka sztuk) a także jakies Philipsy (chyba SGS204)
Fotki tej ulicy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
adas
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 13:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości