[Polam Gostynin] OUS-400, OUS-400/1 OUS-2x400 "Kwadratówka"

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Krzysiek » 12 lipca 2007, 21:12

Zauważyłem pewną różnicę w budowie "Kwadratówek". Spotkałem okazy z 5-cioma (dwa z każdej strony i jeden z przodu) zamkimi oraz z czterema (po dwa po bokach) i z trzema (tak jak w stradzie). Sądzę iż z czasem zmniejszano liczbę zamków mocujących klosz.
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez CDM » 13 lipca 2007, 14:01

Krzysiek napisał(a):Zauważyłem pewną różnicę w budowie "Kwadratówek". Spotkałem okazy z 5-cioma (dwa z każdej strony i jeden z przodu) zamkimi oraz z czterema (po dwa po bokach) i z trzema (tak jak w stradzie). Sądzę iż z czasem zmniejszano liczbę zamków mocujących klosz.

:arrow: Krzysiek, akurat odwrotnie, te oprawy z trzema zaczepami były strasznie nieszczelne, te boczne uchwyty klosza to nic innego, jak zwykłe stalowe sprężynki, które z czasem ulegały korozji i po prostu pekały. Większą gwarancję szczelności dawały cztery klamry po bokach, które mocno dociskały klosz do uszczelki. Nie wiem, czy zauważyłeś, że starsze roczniki STRADY 400 miały boczne zatrzaski klosza w innym miejscu, niż obecne?? Dlatego też nowo produkowane klosze są przygotowane na obie mozliwości, klosze te też pasują do OUSp 150.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Krzysiek » 13 lipca 2007, 19:24

Ciekawe. Rzeczywiście starsze strady miały zatrzaski bliżej przodu. Sądziłem że w starych OUS'ach itp. zmniejszano liczbę zamków dlatego iż w Stradzie są trzy. Co jednak z wersją z 5-cioma zatrzaskami była ona najnowsza czy pośrednia :?:
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez CDM » 13 lipca 2007, 19:45

Krzysiek napisał(a):Ciekawe. Rzeczywiście starsze strady miały zatrzaski bliżej przodu. Sądziłem że w starych OUS'ach itp. zmniejszano liczbę zamków dlatego iż w Stradzie są trzy. Co jednak z wersją z 5-cioma zatrzaskami była ona najnowsza czy pośrednia :?:

podejrzewam, ze chodzi Ci o ten zaczep u góry oprawy? On oprócz funkcji dociskającej klosz pełnił równiez role zawiasu, klosz był przewiercony i do niego był przymocowany metalowy uchwyt z dziurkami, przez które przekładało się zawleczkę i klosz wisiał. Szczerze mówiąc nie pamiętam opraw bez tego zaczepu, chyba, że może np go brakowało. Nowe klosze do kwadratówek, które się kupowało na wymianę nie miały wcale tego uchwytu, wymagały wiercenia i dorabiania, byc może by tej czynności uniknąć rezygnowano z tego zawiasu, polegając tylko na klamrach bocznych.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez neon44 » 13 lipca 2007, 20:32

CDM napisał(a):podejrzewam, ze chodzi Ci o ten zaczep u góry oprawy? On oprócz funkcji dociskającej klosz pełnił równiez role zawiasu, klosz był przewiercony i do niego był przymocowany metalowy uchwyt z dziurkami, przez które przekładało się zawleczkę i klosz wisiał. Szczerze mówiąc nie pamiętam opraw bez tego zaczepu, chyba, że może np go brakowało. Nowe klosze do kwadratówek, które się kupowało na wymianę nie miały wcale tego uchwytu, wymagały wiercenia i dorabiania, byc może by tej czynności uniknąć rezygnowano z tego zawiasu, polegając tylko na klamrach bocznych.


Coś podobnego :o czyżby wymianiano klosze w kwadratówkach. Ja sądziłem że tylko je zdejmowano
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Paweł » 14 lipca 2007, 15:17

Kontynuacja spostrzeżeń adasia , jedną z najważniejszych ulic w mieście jest Towarowa a na niej są do dziś kwadratówki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez CDM » 14 lipca 2007, 15:29

:arrow: neon, czasem się próbowało wymieniać klosze, ale było to dosć kłopotliwe, o czym już pisałem, poza tym te klosze były dosć drogie. Montaż klosza tez nie zawzse miał sens, jeśli brakowało któregoś zaczepu, a jeszcze gorzej, jak nie było w oprawie uszczelki, która lubila się odklejać i charakterystycznie zwisać z oprawy :mrgreen:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez neon44 » 14 lipca 2007, 17:49

Ten pseudo kwiat po lewej na drugim zdjęciu wygląda fantastycznie. Muszę się wybrać do Warszawy kiedyś :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez Paweł » 14 lipca 2007, 18:48

neon44 napisał(a):Ten pseudo kwiat po lewej na drugim zdjęciu wygląda fantastycznie. Muszę się wybrać do Warszawy kiedyś :)

Dzięki :) Zapraszam :D

A z serwisu przegubowiec.com wyciągnąłem fotkę (ul. Przyczółkowa / Wiertnicza w Wilanowie) nie koniecznie ze względu na autobus ;)

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Gostynin] Kwadratówka

Postprzez CDM » 15 lipca 2007, 12:56

:arrow: Paweł, piękna klasyka, łezka się w oku kręci, a jeszcze bardziej by mi się podobało, gdyby tam były OUR 700...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości