Metalowy odpowiednik ORZ-2

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez famabud » 18 czerwca 2014, 07:26

Gdzie to jest? Czyżby Janów Lubelski lub okolice?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez JeD » 18 czerwca 2014, 12:32

famabud napisał(a):Gdzie to jest? Czyżby Janów Lubelski lub okolice?


Nie ;) 15km od mojej posiadłości ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez paweo » 14 grudnia 2014, 09:15

Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez oskard » 31 grudnia 2014, 18:57

Warszawa, Praga Północ, Szmulowizna - słynna "Fabryka trzciny" przy ul. Otwockiej 14, przedtem masarnia, a hen przed wojną zakłady przemysłu gumowego "PePeGie" - od nazwy których wzięły swoje określenie pepegi.
Odkąd cokolwiek moja pamięć zaczęła trwale rejestrować, czyli od około 3 roku życia, pamiętam, że jak wiszą te oprawy, tak od zawsze jedna z nich - ta nad bramą - miała wkręconą żarówkę, która oświetlała wjazd do budynku bladożółtawym kolorem. LRF-a wkręcili jakoś po 2002, o ile dobrze pamiętam. Nie wiem co było w pozostałych oprawach, w ogóle nie jestem w stanie sobie przypomnieć jak, i czy w ogóle działały.
Oprawa nad bramą wyleciała kilka lat temu na rzecz SGS-204, a te na podwórzu wiszą i świecą nadal :)
Tu widać oprawę nad bramą, oraz dwie inne sztuki, wewnątrz dziedzińca, do których dostępu nie mam: http://naszlaku1.blox.pl/2010/01/Akcja- ... emysl.html

A tak latarenki prezentują się na moich fotkach:

Oprawa nad bramą, sierpień roku 2010:
Obrazek
Tak wygląda to obecnie: http://goo.gl/maps/wBf5X

Oprawy od strony Łomżyńskiej, sierpień 2010:
Obrazek
lato 2014:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tu jedna chwilowo zgasła, żarzy się ledwie:
Obrazek
Ale po chwili...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ich jest tam więcej, mnie udało się uchwycić tylko ten duecik - jest najbliżej ogrodzenia, można do niego podejść na metr.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez mateusz » 31 grudnia 2014, 19:53

Bardzo fajne zdjęcia, świecące takie oprawy to już praktycznie unikat :) Ta jedna prawdopodobnie ma już LRFa na wymarciu skoro gaśnie....
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez paweo » 31 grudnia 2014, 20:12

Piękne zdjęcia! Widać, że dużo pracy wkładasz w te foty :D

Trzeba pilnować te oprawy :)
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez oskard » 31 grudnia 2014, 20:42

Dzięki za te komentarze :)
Mateusz :arrow: Faktycznie - przejrzałem ten wątek, i moje fotki są jedynymi, gdzie oprawa tego typu jest czynna :!: :o . Ale te z Janowa też chyba są nadal czynne, tyle że nikt ich nocą nie pokazał jeszcze :|
Paweo :arrow: Na prawdę? :) Ale masz na myśli brak szumów, czy ostrość? W sumie to mogłyby być lepsze, ale bardzo się cieszę, że Ci się podobają :)
Ja bym w niektórych szumy wyeliminował - generalnie najgorsze szumy wychodzą, gdy niebo jest mętne. Najładniejsze fotki wychodzą mi przy czystym, rozgwieżdżonym niebie - wtedy są jak żyleta, żadnych szumów :)
Co do pilnowania, to ja chyba z całego forum mam najbliżej... więc w sumie to na mnie spoczywa odpowiedzialność za ich uratowanie :mrgreen:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez lumix26 » 31 grudnia 2014, 20:50

paweo napisał(a):Trzeba pilnować te oprawy :)

uratować hm wiesz ile roboty jest przy tym - sztukowanie spawanie owszem jest do zrobienia ale jak już to lepiej szukać ORZ 2 ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez oskard » 31 grudnia 2014, 21:02

Ale te, których nie widać od ulicy - te ze zdjęć w linku - są pomalowane minią, więc mogą być lepiej zachowane. Oprawy z moich fotek akurat wszelkie ślady farby dawno temu straciły. Ale o te pomalowane, z dziedzińca - warto zawalczyć ;)

EDIT: Przypomniało mi się, kiedy (po jakim zdarzeniu) wkręcili LRF-a do tej oprawy znad bramy - po wykupieniu masarni przez prywatnego inwestora, W. Trzcińskiego, od którego nazwiska powstała nazwa obecnej placówki kulturalnej.
Idąc dalej tym tropem - okazuje się, że w tym przypadku pamięć mnie nie zawiodła, tak jak pisałem wcześniej - LRF zastąpił żarówkę już po 2002 roku, a dokładniej mówiąc - w drugiej połowie roku następnego, 2003 :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fabryka_Trzciny
Akurat wtedy otwarto tę placówkę po remoncie zabudowań, więc wszystko się zgadza - rok zniknięcia żarowego światła i rok ponownego otwarcia budynku.

Znalazłem jeszcze takie fotki:
Czynna oprawa na dziedzińcu: http://www.mojekonferencje.pl/obiekty/f ... dworze.jpg
Tu na samym dole strony (ostatni wpis) jest 5 fot z tego terenu: http://warszavka.bloog.pl/kat,262964,in ... aid=614149
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Metalowy odpowiednik ORZ-2

Postprzez paweo » 1 stycznia 2015, 01:57

:arrow: Oskard, wszystko jest OK, ostrość, brak szumów . ;) No,i że Ci się chce tam zachodzić dwa razy, w dzień i noc.
:arrow: Lumix, oczywiście kompletne padaki nie nadają się do kolekcji (może dławiki), ale takie lepiej zachowane - czemu nie? W końcu to nie taka bardzo popularna oprawa. :|
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości