[A-20] ORZ-3

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

[A-20] ORZ-3

Postprzez OURW » 12 lipca 2007, 07:24

Jest jeszcze kilka sztuk przy ul. Żegiestowskiej na terenie jakichś warsztatów. W każdym razie wczoraj jeszcze były :). Nie wiem czy świecą, bo np. te przy ELWRO nie.
Avatar użytkownika
OURW
 
Posty: 233
Zdjęcia: 20
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 12:20
Lokalizacja: Wro

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez mirek » 12 lipca 2007, 08:45

neon44 napisał(a):Mirek wskazywał natomiast na to że owe oprawy można spotkać na trasie pomiędzy Olszanicą, Wańkową a Ropienką na Podkarpaciu. Byłbym tam już dawno gdyby była tam jakaś porządna droga

Oprawę, gdyż jest tam jedna (przynajmniej była). Droga faktycznie nie jest porządna ale ja przejeżdżałem tam samochodem 2-3 razy, więc nie wiem w czym problem. Zwidzając Podkarpacie spotkałem się jeszcze z taką, ale niestety nie zapamiętałem gdzie dokładnie to było.

Jeśli chodzi o Kraków to znam dwa miejsca z tymi oprawami. Jedno to jakieś krzaki koło stadionu Wisły, są tam dwa opuszczone słupy z ORZ 3. Drugiego miejsca nie zdradzę gdyż poluję na wiszące tam oprawy.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez mateusz » 12 lipca 2007, 09:26

Jedna taka oprawa wisi w mieście Pasłęk(Warmińsko Mazurskie) na nowym betonowym słupie na jakimś skrzyżowaniu, wygląda na świecącą
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez neon44 » 12 lipca 2007, 09:31

mirek napisał(a):Oprawę, gdyż jest tam jedna (przynajmniej była). Droga faktycznie nie jest porządna ale ja przejeżdżałem tam samochodem 2-3 razy, więc nie wiem w czym problem.

OK może się zapuszczę i sfocę ale myślałem że opraw jest więcej. Przed 2000 rokiem takie wisiały na trasie 28 w miejscowości Tyrawa Wołoska oraz w Bieczu. Niestety w obydwu przypadkach zmodernizowano już oświetlenie

mirek napisał(a):Zwidzając Podkarpacie spotkałem się jeszcze z taką, ale niestety nie zapamiętałem gdzie dokładnie to było.

Wątpię żeby to była trasa główna, musiała to być droga powiatowa lub gminna. Czy przypomnasz sobie chociaż region. To znaczy konkretnie rejon Podkarpacia.

mirek napisał(a):Jeśli chodzi o Kraków to znam dwa miejsca z tymi oprawami. Jedno to jakieś krzaki koło stadionu Wisły, są tam dwa opuszczone słupy z ORZ 3. Drugiego miejsca nie zdradzę gdyż poluję na wiszące tam oprawy.


To czemu nie ma fotek z pierwszego miejsca :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez neon44 » 12 lipca 2007, 09:35

OURW napisał(a):Jest jeszcze kilka sztuk przy ul. Żegiestowskiej na terenie jakichś warsztatów. W każdym razie wczoraj jeszcze były :). Nie wiem czy świecą, bo np. te przy ELWRO nie.


No to czemu dopiero teraz się o tym dowiaduję :o :shock: :?: Zatem muszę uwzględnić tę ulicę przy kolejnej wizycie we Wrocławiu. Swoją drogą jestem ciekawy czemu pod Elwro trzymają te nieświecące oprawy. Może z sentymentu ;)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez mirek » 18 lipca 2007, 08:50

Tak jak chciał Neon prezentuję kartę katalogową tej oprawy:
Obrazek
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez neon44 » 18 lipca 2007, 12:14

Jeszcze raz serdeczne dzięki :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez KaszeL » 18 lipca 2007, 23:21

Mirku, nie bądź taki i zeskanuj cały ten katalog. Miejsce dla niego się znajdzie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez mirek » 19 lipca 2007, 09:32

KaszeL napisał(a):Mirku, nie bądź taki i zeskanuj cały ten katalog. Miejsce dla niego się znajdzie.

Dobrze jest jak jest. Jak chcesz kartę katalogową jakieś oprawy to napisz na pw typ, rocznik, wtedy poszukam i zeskanuję. Nie ma po co skanować całości jak i tak nikt tego nie będzie przeglądał.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Mesko] ORZ-3

Postprzez neon44 » 12 sierpnia 2007, 17:27

Dzięki informacji od Mirka przejechałem trasą Olszanica - Ropienka - Wojtkowa na Podkarpaciu i w centrum Ropienki sfotografowałem jedyną piękną pzecudną ORZ-3 :) :) Oto zdjęcia: :) :) :) :D :D :D

Ta górna lampa jakby przepalona czy coś. Wydaje mi się że wewnątrz oprawy są WLSP

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Następna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości