[A-20] ORZ-3

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez Lampka » 8 kwietnia 2015, 20:34

Ta za rogiem może już nie istnieć - wypadałoby to sprawdzić, bo widać tam jak ktoś rozstawia rusztowanie. Mogą być jeszcze używane, widać wkręconą lampę w pierwszej.

GSV jest przydatne do szukania ciekawych znalezisk oświetleniowych :D
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez Watt » 8 kwietnia 2015, 20:59

oskard napisał(a):A takie mi się trafiły, w Łodzi, na Siedleckiej - http://goo.gl/maps/PmX61 .
Tu widać dwie sztuki, choć na prawdę jest ich więcej - za rogiem budynku, od strony wjazdu, wisi kolejna. Są w dość dobrym stanie - żadna nie ma śladów rdzy na kadłubie, jak to możliwe :?: :? ...
... :P

ORZ-3 nie rdzewieje, korpus jest z jakiegoś laminatu ;)
Watt
 

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez Lampka » 8 kwietnia 2015, 21:44

Ale czasem obrasta mchem :mrgreen:
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez oskard » 8 kwietnia 2015, 23:48

Lampka napisał(a):Ta za rogiem może już nie istnieć - wypadałoby to sprawdzić, bo widać tam jak ktoś rozstawia rusztowanie. Mogą być jeszcze używane, widać wkręconą lampę w pierwszej.

GSV jest przydatne do szukania ciekawych znalezisk oświetleniowych :D

Właśnie, apel do kolegów-Łodzian: kto ma po drodze, niech przejdzie się na Siedlecką i sprawdzi, a jak się okaże, że na dniach mogą zniknąć, że remont jakiś jest - niech polobbuje trochę, może da się coś uratować :). Takich okazów, w liczbie większej niż 1, nie można zignorować, nie można pozwolić by zgniły gdzieś na wysypisku.
GSV jest do tego najlepszym z możliwych wynalazków, ale również do uwieczniania dziennego. Czego człowiek nie zdąży obcykać - GSV już to zapewne uczyniło :) Inna sprawa, że nie wszędzie tam, gdzie człowiek może wejść, dadzą radę wjechać, ale oświetlenie wzdłuż ulic bez problemów się łapie na ich fotki.

Watt napisał(a):ORZ-3 nie rdzewieje, korpus jest z jakiegoś laminatu ;)

Dlatego zdanie zakończyłem wielokropkiem i uśmiechem - to był taki żart, oparty na pytaniu ero... retorycznym ;) :mrgreen:
Chciałem jakoś zaznaczyć, że są w dobrym stanie (niezniszczone, bez wykrzywień, bez mchu), ale pierwsze co mi przyszło na myśl, pisząc o starej oprawie w dobrym stanie to "brak rdzy", tyle że, na logikę biorąc, tu nijak ta zaleta nie pasowała... Ale myślę sobie - a co mi tam, napiszę, będzie do śmiechu :mrgreen:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez Filip » 29 kwietnia 2015, 12:08

Witeku napisał(a):Poznań
Obrazek


Ta oprawa znajduje się przy ul.Wagrowskiej w Poznaniu. Jadąc dalej tą ulicą, jest druga,słabo widoczna(znajduje się między drzewami)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprawa ze zdjęcia użytkownika Witeku

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez MRP200 » 29 maja 2015, 07:02

Kilka ORZ-3 z terenów Stoczni Gdańskiej. Cześć fotek była już pewnie pokazywana na forum.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez trojmiejski » 29 maja 2015, 15:00

Na dawnych fotkach nie było tych ledopaków choć i tak te egzemplarze nie działały. Za to jest egzemplarz w innej części stoczni co niedawno widziałem, że świeci dwoma lampami tak samo jak wtedy gdy w styczniu 2013 fotografowałem w akcji.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez Lampka » 29 maja 2015, 17:05

Widać, że klapka jednej przerdzewiała, niemniej świeciły obiema lampami.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez Witeku » 26 października 2015, 22:53

Warszawa, Sadyba

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [A-20] ORZ-3

Postprzez oskard » 27 października 2015, 13:43

Okolice Jodłowej, pamiętam je :!: :) Jakiś ośrodek sportowy chyba oświetlają. To znaczy oświetlały, bo raczej mało co tam świeci - jeśli już, to te strady. Ale trzeba sprawdzić, bo nic nie wiadomo - od czasu kiedy je oglądałem na żywo minęły już 4 lata... Może coś tam naprawili. Nie dawno zauważyłem świecącą starą latarenkę adresową, której dotychczas nie widziałem - wisiała, ale sądziłem że jak reszta w okolicy "zgasła na zawsze". A tu niespodzianka - uruchomili ją :D
Jest tylko różnica - o ile do wkręcenia źródła w latarence wystarczy drabina, o tyle do tych oerzetek bez podnośnika nie da rady... Nie każdemu chce się tak fatygować - prościej powiesić ledopaka w połowie słupa :|
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości