Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez qba » 14 listopada 2013, 21:03

też zauważyłem ten fakt i zastanawia mnie, jaki był cel takiej wersji łyżki, skoro można napotkac zarówno polskie i niemieckie. To jakas małoseryjna produkcja musiała być, niekoniecznie wykonywana w Mesko. Może w jakimś zakładzie przerabiano po prostu zwykłe łyżki. Chociaż poza FSC w Lublinie nie widziałem nigdzie łyżek z LRFem i żarówka jednocześnie.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez Whites86 » 14 listopada 2013, 21:12

qba napisał(a):też zauważyłem ten fakt i zastanawia mnie, jaki był cel takiej wersji łyżki, skoro można napotkac zarówno polskie i niemieckie. To jakas małoseryjna produkcja musiała być, niekoniecznie wykonywana w Mesko. Może w jakimś zakładzie przerabiano po prostu zwykłe łyżki. Chociaż poza FSC w Lublinie nie widziałem nigdzie łyżek z LRFem i żarówka jednocześnie.

to były ewidetne przeróbki, nie wychodzily nigdy takie lyżki (przynajmniej w Polsce ) do których fabrycznie były by przystosowane żarówki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez Lampka » 14 listopada 2013, 21:24

Ale skąd wiesz, że nie wyszła żadna mała seria tych łyzek, nawet w formie jednej lub kilku partii, dla konkretnego zastosowania? Po coś to musiało być i widać, że takie coś stosowano nie tylko u nas.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez Whites86 » 14 listopada 2013, 21:30

Lampka napisał(a):Ale skąd wiesz, że nie wyszła żadna mała seria tych łyzek, nawet w formie jednej lub kilku partii, dla konkretnego zastosowania? Po coś to musiało być i widać, że takie coś stosowano nie tylko u nas.

no ja w powyższym linku widziałem łyche w której ktoś wkręcił zarówke i nic pozatym nie widze tam zadnego dziwoląga
tak samo te nasze sa ewidetnie przerobione, gdyby była to produkcja seryjna były by w katalogu :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez qba » 14 listopada 2013, 21:30

taka konstrukcja powstała 30, 40 lat temu i raczej nikt nie przerobił tych łyżek tak sobie, bo ktoś stwierdził, że łyżka wyglada fajnie z dodatkową żarówką na odbłyśniku.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez Lampka » 14 listopada 2013, 21:37

Whites86 napisał(a):
Lampka napisał(a):Ale skąd wiesz, że nie wyszła żadna mała seria tych łyzek, nawet w formie jednej lub kilku partii, dla konkretnego zastosowania? Po coś to musiało być i widać, że takie coś stosowano nie tylko u nas.

no ja w powyższym linku widziałem łyche w której ktoś wkręcił zarówke i nic pozatym nie widze tam zadnego dziwoląga
tak samo te nasze sa ewidetnie przerobione, gdyby była to produkcja seryjna były by w katalogu :)


Zauważ napis w nadruku danych znamionowych: "220V 100W", a pod spodem "Lampe NF-400 - 01". Zatem jest tam dedykacja dla żarówki 100w...
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez Whites86 » 14 listopada 2013, 21:42

Lampka napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Lampka napisał(a):Ale skąd wiesz, że nie wyszła żadna mała seria tych łyzek, nawet w formie jednej lub kilku partii, dla konkretnego zastosowania? Po coś to musiało być i widać, że takie coś stosowano nie tylko u nas.

no ja w powyższym linku widziałem łyche w której ktoś wkręcił zarówke i nic pozatym nie widze tam zadnego dziwoląga
tak samo te nasze sa ewidetnie przerobione, gdyby była to produkcja seryjna były by w katalogu :)


Zauważ napis w nadruku danych znamionowych: "220V 100W", a pod spodem "Lampe NF-400 - 01". Zatem jest tam dedykacja dla żarówki 100w...

przyjrzyj się dobrze tam jest zamazane 400W
a nizej typ lampy ;)
to normalna oprawa na LRF 400 żaden dziwoląg
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez Utilizer » 14 listopada 2013, 21:48

Przeróbki ;) I te polskie tak samo, Mesko by nie wypuściło czegoś takiego :mrgreen:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez Lampka » 14 listopada 2013, 22:12

Hmm, może i racja ;) moje niedopatrzenie.
Jednak nie zmienia to faktu, że jest tam oprawka dla żarówki, jak w polskich łyżkach z tej dziwnej serii. Może rzeczywiście były to przeróbki, ale nie można wykluczyć, że była to jakaś konkretna, seryjna przeróbka (może z dedykacją dla PKP :mrgreen: , przynajmniej w polskich).
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podobieństwo opraw klasycznych w krajach naszego regionu

Postprzez zawistak » 14 listopada 2013, 22:51

Witam,
Rzeczywiście, ja również zauważyłem, że 400W jest tam zamazane.
Lampka napisał(a):Hmm, może i racja moje niedopatrzenie.Jednak nie zmienia to faktu, że jest tam oprawka dla żarówki, jak w polskich łyżkach z tej dziwnej serii. Może rzeczywiście były to przeróbki, ale nie można wykluczyć, że była to jakaś konkretna, seryjna przeróbka (może z dedykacją dla PKP , przynajmniej w polskich).

Ja słuchajcie nie wiem czy trzeba by przerabiać taką łyżkę, wystarczy wkręcić przecież żarówkę, bez żadnej przeróbki.
Nie mogła to być krótka seria Mesko ani żadnej innej firmy, żarówki stosowano w oświetleniu ulicznym przed rtęciówkami z czego wiem, ale się nie sprawdziły, więc na prawdę bezsensowne było by robić krótką serią na żarówki do oświetlenia ulicy i to jeszcze na żarówki takiej mocy.
Na pewno wkręciła ją tam osoba, która nie miała pojęcia o oświetleniu( ja nikogo nie chcę przez to obrazić) i myślała, ze lampa rtęciowa i żarówka to to samo. Ciekaw jestem ile ta oprawa dawała światła w nocy :roll: Jedyną jej zaletą było chyba wysokie Ra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
zawistak
 
Posty: 516
Zdjęcia: 797
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości