[Mesko] ORZ-7-2

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez Paweł » 15 września 2007, 14:31

Jeszcze w zeszłym roku oświetlały one Stację Techniczo-Postojową warszawskiego Metra, w sumie ponad 100 opraw ale zmieniono je na SGP340... Lecz znam ulice gdzie one wiszą i nie prędko znikną więc jak będę miał czas być w okolicach gdzie wiszą to zostaną uwiecznione na fotkach.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez Paweł » 16 września 2007, 17:16

Warszawa, obszar Czerniaków, ul. Bernardyńska. Oprawy na tej ulicy to przede wszystkim ORZ 7-2 :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez neon44 » 16 września 2007, 18:06

Paweł, lejesz miód na moje serce, świetne fotym Wielkie dzięki :D :D :D :D :D :D :D

PS na ostatnim zdjęciu po lewej stronie jest ostatnia wersja oprawy ORZ-7-1
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez KaszeL » 16 września 2007, 18:42

ORZ-7-1 to jedna z moich ulubionych klasycznych opraw :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8647
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez neon44 » 19 września 2007, 14:14

ORZ-7-2 nazywałem kiedyś srebrną łyżką gdyż zawsze błyszczała się w słońcu
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez cieszyn » 19 września 2007, 15:40

To i ja się dołączę - świetne zdjęcia, Paweł !

Już mi się zaczyna podobać ta ORZ-7-1 :mrgreen:

Tak na marginesie, może żartem nawet: - może to nie jest reguła, prawidłowość czy coś takiego, ale tak z lekka widać, że niektóre regiony Polski to obfitują w jedne typy opraw, a już inne typy tam spotkać prawie nie można. Coś jest na rzeczy, tak? :D

Jak ktoś kiedyś zostanie posiadaczem ORZ-7-1, niech się nam tu pochwali !!! :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez mateusz » 19 września 2007, 17:29

To w Warszawie można jeszcze spotkać tyle klasyków przy głównych ulicach? Ja ,jak ostatnim razem byłem w Warszawie (maj tego roku) to przewarzały tam Strady A z klasyków to było OUR125 na dość niskich, metalowych słupach przy blokach mieszkalnych starych. Kilka OURW na budynkach (przewarznie 250 nowszego typu) kilka łyżek (gdzieś koło cmentarza na Powązkach była ORZ7 starszego typu) A przy placu defilad stoją nawet kwiaty na Strady (z około trzema wysięgnikami na czarnych słupach resztę wysięgników chyba obcięto...)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez KaszeL » 19 września 2007, 21:30

Jest cała masa. Szczególnie na pomniejszych uliczkach na obrzeżach miasta.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8647
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez Paweł » 19 września 2007, 22:09

mateusz napisał(a):To w Warszawie można jeszcze spotkać tyle klasyków przy głównych ulicach? Ja ,jak ostatnim razem byłem w Warszawie (maj tego roku) to przewarzały tam Strady A z klasyków to było OUR125 na dość niskich, metalowych słupach przy blokach mieszkalnych starych. Kilka OURW na budynkach (przewarznie 250 nowszego typu) kilka łyżek (gdzieś koło cmentarza na Powązkach była ORZ7 starszego typu) A przy placu defilad stoją nawet kwiaty na Strady (z około trzema wysięgnikami na czarnych słupach resztę wysięgników chyba obcięto...)

Klasyków jeszcze trochę jest ale jeśli chodzi o główne ulice to jest ich nie więcej niż 10 i nie na całej długości. Na pozostałych ulicach lokalnych to zależy od polityki danej dzielnicy i np. Praga Południe - mało nowych opraw, pełno starych rtęciowych czy w innych praktycznie brak klasyków. Generalnie duża różnorodność opraw w mieście o powierzchni ponad 500 km kwadratowych a Strady przy głównych ulicach to przeważnie te najstarsze.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez CDM » 20 września 2007, 16:00

:arrow: Paweł, Ty już kiedyś poruszałeś ten temat, ale zapytam jeszcze raz: w Warszawie za oświetlenie odpowiada kilka podmiotów, tzn np Żoliborz obsługuje kto inny, a Wolę też ktoś inny? Bo jeśli robi to ktoś inny, niż energetyka, to urządzenia oświetleniowe musiałyby być całkowicie wydzielone, zeby firma obca nie miala dostępu do urządzeń stricte energetycznych. Powiedz też proszę jak są rozwiązane sprawy własności oświetlenia, tzn czyje ono jest? Oczywiście myślę tu głównie o oświetleniu drogowym na terenach ogólnodostępnych, nie o np. nowo wybudowanych obiektach oświetleniowych, będących własnością np. administracji osiedli. Mam jeszcze jedno pytanie przy okazji..Otóż bedąc ostatnio w stolicy zauważyłem dużą ilość tzw. "przewieszek", czyli prowizorycznych połączeń napowietrznych między słupami, a nawet i między oprawami, takie coś wisi m.in w okolicy ul .Szpitalnej, przy hotelu Victoria, albo na trasie WZ na samym widoku z Krakowskiego Przedmieścia. Domyślam się,że przyczyną tego stanu rzeczy są awarie kabli, ale dziwi mnie dlaczego takich uszkodzeń się nie naprawia? Znasz może tego przyczynę??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości