[Mesko] ORZ-7-2

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez mateusz » 20 września 2007, 19:32

Warszawa, jak na te swoje 517 km to za dużo klasyków niema . .Ja w Warszawie nie widziałem jeszcze ani jednej trumienki...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez Paweł » 20 września 2007, 21:07

:arrow: CDM odpowiedziałem w tym temacie viewtopic.php?f=36&t=398&p=6285#p6285 :)

mateusz napisał(a):Warszawa, jak na te swoje 517 km to za dużo klasyków niema . .Ja w Warszawie nie widziałem jeszcze ani jednej trumienki...

Jeszcze nawet sporo tych klasyków wisi, nie ma ich w Śródmieściu ale występują sporadycznie lub masowo w paru dzielnicach. Trochę trumienek jest i np. w części pewnego osiedla jeszcze szybko nie znikną bo właśnie zostały odnowione - wysięgnik odmalowany na czarno a oprawa na szaro :) Fotki wkrótce się pojawią w dziale "Miasta polskie" :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez cieszyn » 21 września 2007, 08:41

Re: [Mesko] ORZ-7-2
przez mateusz 20 września 2007, 20:32

Warszawa, jak na te swoje 517 km to za dużo klasyków niema . .Ja w Warszawie nie widziałem jeszcze ani jednej trumienki...


No, nie jest tak źle! Jako że jestem fanem starych opraw, wypatrzyłem już kilka miejsc, gdzie wiszą trumienki, ale mam kłopot z dotarciem tam z aparatem - brak czasu.

Niemniej jestem pewien, że stare oprawy to jeszcze długo będzie można spotkać w Warszawie.
Wystarczy zjechać z głównych ulic na boczne, takie jakby zapomniane. Albo poszukać starych placów gdzie są jakieś magazyny, bazy transportowe, stare fabryki - to jest kopalnia starych opraw :!: .
Mam kilka takich miejsc na oku, ale nawet to, że gdzieś rozebrali fabrykę, nie oznacza, że jest łatwo zdobyć stare oprawy.

Na jednym takim placu po fabryce już nie ma ani śladu. Zostało tylko kilkanaście słupów z łyżkami i innymi zabytkami. Pogadałem z kim się dało i NIC. Ci co rozbierają stare obiekty mówią, że mamy UNIĘ, są inne wymogi, oni muszą obiekt zdać kompletny co do śrubki itd., złom musi być oddany co do kilograma i takie tam, tralalala .... :D
NAwet myślałem, jak to zrobić, żeby ze starego słupa zdjąć oprawę, zanim ten słup padnie pod ciosami koparki - ale nic mi do głowy nie przychodzi :x
Jedynie można chyba przypilnować, jak wjadą te kopary i pogadać z operatorem, żeby taki słup zgiął aż do ziemi, potem zdjąć oprawę i niech dalej rozwalają. Nie ma lekko - mam na oku takich kilka placów i opraw by tam z odzysku było kilkadziesiąt - ale te wyżej opisane trudności uniemożliwiają odzyskanie nikomu niepotrzebnych opraw.
W jednym miejscu to gadałem nawet z szefem administracyjnym - owszem, może mi te oprawy .... sprzedać, minimum po 40-50 zł / szt. A jestem przekonany, że jakby zajrzał do swojego inwentarza, to by sie okazało, że wartość takiej oprawy z lat 70-tych - po amortyzacji - jest chyba już zerowa!
Ma ktoś jakie doświadczenia albo rady, jak ten problem przeskoczyć? Byłoby z odzysku sporo opraw, można by się tym podzielić, tylko jak je zdobyć? :?
Ostatnio edytowano 21 września 2007, 14:15 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez mateusz » 21 września 2007, 14:14

Odnowili trumienki :shock: i to w Warszawie! To super ,a czy przypadkiem nie przerobili ich na sodowe (w trumienkach i ORZ7/2 to się często zdarza)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez CDM » 21 września 2007, 18:33

Paweł, wiem, dzięki ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez Paweł » 21 września 2007, 20:25

mateusz napisał(a):Odnowili trumienki :shock: i to w Warszawie! To super ,a czy przypadkiem nie przerobili ich na sodowe (w trumienkach i ORZ7/2 to się często zdarza)

Tak :) Na pewno nie zostały przerobione bo dzielnica w której wiszą jest wierna rtęci ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez FOX » 10 listopada 2007, 17:49

cieszyn napisał(a):
Re: [Mesko] ORZ-7-2
przez mateusz 20 września 2007, 20:32

Warszawa, jak na te swoje 517 km to za dużo klasyków niema . .Ja w Warszawie nie widziałem jeszcze ani jednej trumienki...


No, nie jest tak źle! Jako że jestem fanem starych opraw, wypatrzyłem już kilka miejsc, gdzie wiszą trumienki, ale mam kłopot z dotarciem tam z aparatem - brak czasu.

Niemniej jestem pewien, że stare oprawy to jeszcze długo będzie można spotkać w Warszawie.
Wystarczy zjechać z głównych ulic na boczne, takie jakby zapomniane. Albo poszukać starych placów gdzie są jakieś magazyny, bazy transportowe, stare fabryki - to jest kopalnia starych opraw :!: .
Mam kilka takich miejsc na oku, ale nawet to, że gdzieś rozebrali fabrykę, nie oznacza, że jest łatwo zdobyć stare oprawy.

Na jednym takim placu po fabryce już nie ma ani śladu. Zostało tylko kilkanaście słupów z łyżkami i innymi zabytkami. Pogadałem z kim się dało i NIC. Ci co rozbierają stare obiekty mówią, że mamy UNIĘ, są inne wymogi, oni muszą obiekt zdać kompletny co do śrubki itd., złom musi być oddany co do kilograma i takie tam, tralalala .... :D
NAwet myślałem, jak to zrobić, żeby ze starego słupa zdjąć oprawę, zanim ten słup padnie pod ciosami koparki - ale nic mi do głowy nie przychodzi :x
Jedynie można chyba przypilnować, jak wjadą te kopary i pogadać z operatorem, żeby taki słup zgiął aż do ziemi, potem zdjąć oprawę i niech dalej rozwalają. Nie ma lekko - mam na oku takich kilka placów i opraw by tam z odzysku było kilkadziesiąt - ale te wyżej opisane trudności uniemożliwiają odzyskanie nikomu niepotrzebnych opraw.
W jednym miejscu to gadałem nawet z szefem administracyjnym - owszem, może mi te oprawy .... sprzedać, minimum po 40-50 zł / szt. A jestem przekonany, że jakby zajrzał do swojego inwentarza, to by sie okazało, że wartość takiej oprawy z lat 70-tych - po amortyzacji - jest chyba już zerowa!
Ma ktoś jakie doświadczenia albo rady, jak ten problem przeskoczyć? Byłoby z odzysku sporo opraw, można by się tym podzielić, tylko jak je zdobyć? :?





Zależy jeszcze jakie oprawy na tym placu wiszą, bo jak np orz-1, orz-2 czy orz-3 a nawet ousf i orz-9 to można by przynajmniej jedną odkupić :D bo takie oprawy są już rzadko spotykane...zapomniałem jeszcze o our700, our1000, our400 i ourw2400 i our2250 :lol:
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez cieszyn » 10 listopada 2007, 20:43

Zależy jeszcze jakie oprawy na tym placu wiszą,


Wg mnie to nie ma wielkiego znaczenia, bo klasyków wciąż ubywa. No ale są tam łyżki, są trumienki, są OUR125 i podobne do nich.
Kłopot polega na tym, że w tych miejscach na ogół nic się nie dzieje, i żeby trafić na jakiś demontaż, trzeba by tam codziennie zaglądać, a to z kolei jest dla mnie niemożliwe. Moze uda mi się zrobić kilka zdjęć, trochę już mam, to może kiedyś pokażę
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez neon44 » 19 listopada 2007, 21:51

Kolejne zdjęcie ORZ-7-2

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] ORZ-7-2

Postprzez cieszyn » 19 listopada 2007, 22:28

Fajne zdjęcie Neon 8-)

Jak się nie mylę, to prawie wzdłuż całej Wrocławskiej i częściowo Radiowej w Wwie są takie oprawy wzdłuż parkingów i alejek pod blokami :?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość