Nieznana oprawa parkowa

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 27 grudnia 2007, 21:38

Paweł napisał(a):Super foty :) cieszyn jest teraz w Cieszynie to i fotki muszą być z Cieszyna - ew. okolic :D


Dzięki Paweł :D
Zgadłeś !
To fotka z Cieszyna, jak już wyżej piszę ...
Pozostałe są ze Skoczowa, Kiczyc, Pierśćca ... lepiej - mam 2 słupy z mostu granicznego na Olzie, a na każdym są po 2 .........trumienki! i inne wynalazki
Muszę te foty obrobić, bo jest tego sporo, a chaotycznie nie chcę Wam tego pokazywać :?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 14 czerwca 2008, 17:01

Przeglądam tak dziś same stare posty i wydaje mi si e, że o tej oprawie też obecnie dyskutujemy, ale tu w tym wątku zdjęć i rozmów jakoś nie przybywa.

Zachęcam do aktywności, dowodem na to są przełomowe zdjęcia, jakie Whites zrobił windkom korbowym w swoim mieście - a dlaczego?
Ano dlatego, ze jak przybył na forum jako nowy, to wpadł mu w oko ten wątek o windkach i skojarzył, że ma je tez u siebie

Dlatego odświeżam i odświeżać będę co jakiś czas stare wątki, żeby podobny efekt rozwinięcia danego tematu po okresie ciszy - zaistniał ponownie - z korzyścią dla całego Forum :D :D :D :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Luk » 14 czerwca 2008, 19:14

Ja widziałem te oprawy w pewnej dzielnicy Gliwic, gdzieś 1 kilometr ode mnie. Jednak raczej specjalnie tam nie pójdę by zrobic zdjęcia... ale jak przy okazji tam będę to wezmę aparat ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 14 czerwca 2008, 21:38

Luk napisał(a):Ja widziałem te oprawy w pewnej dzielnicy Gliwic, gdzieś 1 kilometr ode mnie. Jednak raczej specjalnie tam nie pójdę by zrobic zdjęcia... ale jak przy okazji tam będę to wezmę aparat ;)


Luk, dobrze. Nie musisz od razu iść robić zdjęcia (choć parę wierszyków na ten temat juz mamy i się czasem sprawdzają- przeczytaj je jak chcesz),
Jak tam kiedyś będziesz, pstryknij kilka fotek z daleka i z bliska i postaw na forum w tym wątku
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez rtęciówka » 21 sierpnia 2008, 12:53

Bartek napisał(a):Witam.
Ten temat napewno ucieszy Cieszyna.Zrobiłem fotkę nieznanej oprawie parkowej znajdującej się na parkingu przed pawilonem handlowym w Kroczycach(taka wieś na jurze krakowsko-częstochowskiej). To na pewno oprawa na żarówkę lub
raczej jakąś lampę wysokoprężną, ponieważ ma oprawkę E40.Jest to ta sama oprawa co w avatarze Cieszyna.

Tak, to Kroczyce -kawałek parkingu przed pawilonem Delikatesy-Centrum. Bartek pokazał tylko jedną, a tam są dwie -druga w lepszym stanie ;)

Niewiele mam fot ale zawsze coś :roll:

To ta rozbita ze zdjęcia Bartka:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to ta druga, znajduje się kawałek dalej -bliżej sklepu:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez qba » 21 sierpnia 2008, 14:55

One były chyba produkowane w latach 60, przed OZPRami i były na żaróqwke lub na mixa. W Podczelu widziałem podobne, ale były z gładkimi białymi kloszami, także w barwie błękitnej i jasnożółtej lub seledynowej. Już ich nie ma, bo zmienili je na Elgo Park.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez swietlik » 21 sierpnia 2008, 17:29

Taką oprawę ma chyba Nasz Cieszyn w avatarze :P
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Luk » 21 sierpnia 2008, 17:41

Mam nadzieję że jeszcze za mojego życia sfotografuję te oprawy w moim mieście :) Pod warunkiem, że jeszcze są...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Bartek » 21 sierpnia 2008, 20:23

Tak, to Kroczyce -kawałek parkingu przed pawilonem Delikatesy-Centrum. Bartek pokazał tylko jedną, a tam są dwie -druga w lepszym stanie ;)


Widzę,że kolega Rtęciówka w Kroczycach bywa, może byśmy sie spotkali:D

Ostatnio całą gminę zmodernizowali niestety(a praktycznie nie było ulicy bez jednej trumienki).Jak można się domyślić założono Malagi z regulacją kąta. Najciekawsze jest to,że nawet tam,gdzie LEDY były dali nowe Malagi(miałem wielką nadzieję,że będzie to MH, niestety zawiodłem się :cry:

A co do sklepów w tej okolicy-jest Pawilon Handlowy(w okolicy mówi się "U Nędzy) i Delikatesy Centrum ("U Kowalskiego", ja mówię na to "Kowalski Trade Center :mrgreen: )

Nie wiem, czy kolega zauważył, że na Pawilonie Handlowym jest jedna rzecz godna zainteresowania - nieczynny niestety neon.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez DocBrown » 21 sierpnia 2008, 20:30

Szkoda, że zmodernizowali tam oświetlenie, jedno jest w tym dobre - zlikwidowali zdeptane Strady :twisted:
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości