Nieznana oprawa parkowa

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez amisiek » 24 października 2011, 15:06

A ja myślałem, że "Cieszynka" jest oprawą świetlówkową, a tu jednak LRF. Zonk, normalnie ;)
Nazwałem tak, bo nie ma żadnej innej sensownej nazwy.
Swoją drogą ta "Cieszynka" jest pewnie z tego samego okresu co wiaderko.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 24 października 2011, 18:43

OCzywiście mówiąc Wiaderko masz na myśli ORP? :D ;) :lol: ;)

viewtopic.php?f=16&t=70&start=750
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez amisiek » 24 października 2011, 19:36

Nie, ORZ-1 :P : P
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez rtęciówka » 24 października 2011, 21:28

Wiek i producent tych opraw zapewne wyjaśniłby się gdybyśmy w końcu jedną z Partecznika załatwili, jest wysoce prawdopodobne że tabliczka znamionowa znajduje się wewnątrz ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 24 października 2011, 22:22

amisiek napisał(a):Nie, ORZ-1 :P : P


A nie, właśnie nie, ORZ-1 wogóle nie jest podobne do wiaderka :D 8-)

To zupełnie nie jest ten kształt.

ORZ - 1 bardziej przypomina domową miskę do ciasta, a może bardziej - KOCIOŁEK, zaś ORP - tylko i wyłącznie oprzypomina: Wiadro.
Ze względu na wiek tej pięknej oprawy ORZ-1 nie nazywajmy jej słowem, które zupełnie do niej nie pasuje. ;)



Tak na serio, ORZ-1 swoim kształtem najbardziej przypomina misę do robienia ciasta na chleb
viewtopic.php?f=16&t=70&start=750

Rtęciówka, ja tam jestem tak rzadko, że prawie nie mam szans tej/tych opraw załątwić. W dodatku trzeba tam by mieć drabinę, jakieś solidne narzędzia itp.

Widzisz jakieś szanse, żebyś tam podjechał i wysmerfował 2 oprawy typu Cieszynka? :roll: :roll: :roll: :?: :idea: - jedną dla Ciebie, drugą dla - cieszynka :lol: :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Whites86 » 25 października 2011, 17:17

cieszyn napisał(a):
amisiek napisał(a):Nie, ORZ-1 :P : P


A nie, właśnie nie, ORZ-1 wogóle nie jest podobne do wiaderka :D 8-)

To zupełnie nie jest ten kształt.

ORZ - 1 bardziej przypomina domową miskę do ciasta, a może bardziej - KOCIOŁEK, zaś ORP - tylko i wyłącznie oprzypomina: Wiadro.
Ze względu na wiek tej pięknej oprawy ORZ-1 nie nazywajmy jej słowem, które zupełnie do niej nie pasuje. ;)


Tak na serio, ORZ-1 swoim kształtem najbardziej przypomina misę do robienia ciasta na chleb
viewtopic.php?f=16&t=70&start=750

(...)
Widzisz jakieś szanse, żebyś tam podjechał i wysmerfował 2 oprawy typu Cieszynka? :roll: :roll: :roll: :?: :idea: - jedną dla Ciebie, drugą dla - cieszynka :lol: :lol:

w takim razie tej oprawy z Twojego awatara nienazywajmy cieszynką tez to do niej nie pasuje ;), tymbardziej ze to nie jest jej typ
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez FOX » 25 października 2011, 17:35

mi natomiast orz-1 przypomina kieliszek od wódki :P . Każdy na to ma jakieś własne określenie jednak wiadomo o co chodzi. Gdyby dwie osoby miały wątpliwości co do nazewnictwa modelu to wtedy można by się sprzeczać o poprawność określenia jednak to jest już wiadome że oprawa nazywa się orz-1. Więc wszytko jedno to jak ktoś potocznie nazywa oprawę.. może ona być doniczką, kartonem... szopem praczem :P ?. ( z tym ostatnim oczywiście żartuje ) jednak wiadomo o co chodzi zostawmy temat potocznego nazewnictwa albo piszmy po prostu orz-1
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez KaszeL » 25 października 2011, 19:32

Już raz kiedyś na forum mieliśmy dyskusje na temat nazewnictwa, że tak powiem alternatywnego. Postanowiliśmy wtedy, że będziemy tolerować wszelkie potoczne nazwy opraw o ile nie będą one w jakiś sposób obraźliwe. Malaga -> SyfLaga nie brzmi dobrze, ale kula szpiegula zawsze wywoływała u mnie co najwyżej uśmiech na twarzy ;) Innymi słowy, z umiarem, a będzie dobrze. Natomiast to, czy komuś dane określenie pasuje do danej oprawy czy nie, to już jego prywatna sprawa i myślę że nikt na nikim nie powinien wymuszać jakiegoś tam konkretnego nazewnictwa.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Luk » 27 lutego 2014, 10:30

Witam,
wczoraj zrobiłem kolejne zdjęcia tej oprawy koło gliwickiego lotniska ;) Robiłem jej zdjęcia już w listopadzie 2008 roku, teraz postanowiłem zrobić kolejne, lepsze już zdjęcia z tego powodu że mam inny aparat niż wtedy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Utilizer » 27 lutego 2014, 10:43

Dobrze że jeszcze jest, ale to może zniknąć przy dowolnej okazji :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości