Nieznana oprawa parkowa

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez neon44 » 9 kwietnia 2010, 19:55

takie oprawy były też na placu na skrzyżowaniu ulic Sokolskiej i Morcinka w Katowicach.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 9 kwietnia 2010, 21:15

Masz może jakieś zdjęcia stamtąd?

Sokolska to w centrum, za PKS, koło bardzo znanej szkoły technicznej - a może tam jeszcze gdzieś na poboczach, w tych stronach wiszą jeszcze te oprawy?
Pobobrujesz tam kiedyś? Ktoś inny ma tam bliżej i zrobiłby tam wypad?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez stanley » 30 maja 2010, 01:29

Co to? Urosło oczywiście w Gdańsku. Na forum nie znalazłem tej oprawy, może jeszcze zbyt krótko szukałem

11697

11696

11695

11694

11698

Pozdrawiam
stanley
 
Posty: 84
Zdjęcia: 74
Dołączył(a): 14 maja 2010, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 30 maja 2010, 01:53

A to ciekawe - oprawa parkowa, coś jakby ta z mojego avatara, ale po "odchudzeniu" - czy to nie jest czasem samoróba? :o :roll:

- szkoda, że nie dajesz pełnego obrazu, zamiast miniaturek, pełnych obrazów możesz dawać max. 10 szt i zwiększa to znacznie czytelność i przejrzystość pokazywanych zdjęć, bo jednym ruchem myszki da się szczegółowo obejrzeć wszystkie, przewijając tylko ekran
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez DocBrown » 30 maja 2010, 11:49

Ale za to czas ładowania strony wzrasta straszliwie :twisted:
DocBrown
 

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez cieszyn » 11 maja 2011, 22:37

.
.
To było tak.

Cieszyn przyjechał wczoraj do Kroczyc, ale oczywiście nie pamiętał, że tu już nasi z forum zdjęćia robili :D

No więc przyjechałem, a ponieważ "po drodze" widziałem niemal same Malagi, no to już na nic ciekawego nie liczyłem.
Myślę sobie, jestem w takiej "dziurze" (przepraszam mieszkańców Kroczyc, ale metropolia toto nie jest, ani nawet małe miasteczko) , to już tu nic ciekawego nie będzie.

No i stoję przed Delikatesami w Kroczycach, rozglądam się, łykam zimną Colę i ...................nagle PIORUN JASNY MNIE TRAFIŁ!

Obok mnie stoją 2 słupy, a na nich ???????????

Moja kochana oprawa z avatara! :idea: :!: Jedna cała, druga zbita, obie nie świecą, bom miał na nich widok z okna w nocy :(

dalej to już spójrzcie sami, co się działo.

PS - kilku drobnych pijaczków sączących piwko na ławce obok nie posiadało się ze zdziwienia, że tak aktywnie i długo pstrykam lampom zdjęcia. Ale, kulturka pełna, nic się nie odzywali.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bartek napisał(a):
Tak, to Kroczyce -kawałek parkingu przed pawilonem Delikatesy-Centrum. Bartek pokazał tylko jedną, a tam są dwie -druga w lepszym stanie ;)


Widzę,że kolega Rtęciówka w Kroczycach bywa, może byśmy sie spotkali:D

Ostatnio całą gminę zmodernizowali niestety(a praktycznie nie było ulicy bez jednej trumienki).Jak można się domyślić założono Malagi z regulacją kąta. Najciekawsze jest to,że nawet tam,gdzie LEDY były dali nowe Malagi(miałem wielką nadzieję,że będzie to MH, niestety zawiodłem się :cry:

A co do sklepów w tej okolicy-jest Pawilon Handlowy(w okolicy mówi się "U Nędzy) i Delikatesy Centrum ("U Kowalskiego", ja mówię na to "Kowalski Trade Center :mrgreen: )

Nie wiem, czy kolega zauważył, że na Pawilonie Handlowym jest jedna rzecz godna zainteresowania - nieczynny niestety neon.


Ja zauważyłem :D

Dodatkowo, na ścianie po prawej, jest rozbabrana jakas reklama, widać to niżej

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Jorgus » 12 maja 2011, 09:44

w moim katalogu "J"xx* była ta oprawa.Niestety nie umie odszukać tego katalogu :x .Na obecną chwilę to mam odszukany katalog J11 z 1959r.niestety nie ma w nim tej oprawy.Nie wiem czy dobrze kojarzę,ale coś było że w nagłówku tej oprawy był "symbol B"...


*nie wiem jaki numer katalogu :oops: ,ale chyba J20 z lat60'...
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez CDM » 12 maja 2011, 14:36

Wynika z tego,że ta oprawa musiała być prawdopodobnie na lampę 250W, do tej pory chyba nikt nie zajrzał do jej wnętrza, teraz widać oprawkę E40. Ciekawe, czy w kielichu był montowany dławik, czy była tylko na MIX'a, lub żarówkę.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez Utilizer » 12 maja 2011, 14:41

E40 :?: Ja tam widzę zwykłą E27
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Nieznana oprawa parkowa

Postprzez CDM » 12 maja 2011, 15:52

Utilizer napisał(a):E40 :?: Ja tam widzę zwykłą E27
Wydawało mi się,że to jest taka oprawka, jak w tym OBs http://imageshack.us/photo/my-images/26 ... 69mg1.jpg/
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron