[Mesko] ORZ-13

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez swietlik » 15 października 2009, 18:51

Rozjaśnienie zdjęcia czasami pomaga, na przykład wtedy gdy nie widać na oryginalnym zdjęciu co znajduje się w środku komory lampowej ;)
Lecz tutaj nic to nie dało bo zarówno ORZ-10 jak i ORZ-13 mają tak samo usytuowaną oprawkę.

Zawsze mi się wydawało, że ORZ-10, ORZ-13 nie mają tych kratek wentylacyjnych w komorze dławika :roll:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez Utilizer » 15 października 2009, 18:51

widać trochę lepiej, ale z niczego nie da się rozpoznać
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez leon0785 » 15 października 2009, 20:54

Na wszystkich zdjęciach nie widać dokładnie co jest w środku prócz sadzy brudu i innego syfu :mrgreen: Rozjasnianie zdjęcia nic tu nie da skoro gołym okiem nie mogłem dostrzec jak wygląda wnętrze a wzrok mam jeszcze dobry. Kraków to miasto o bardzo dużym zapyleniu i zanieczyszczeniu powietrza takie warunki nie służą nowym oprawą a co dopiero mówić o 20 30 czy 40 letnich klasykach ;)
P.S dni tych opraw są już policzone bo na większej części dawnych zakładów elektronicznych UNITRA-TELPOD powstaje luksusowe osiedle apartamentowców i te ORZ-13 czy ORZ-10 jak zwał tak je zwał zostaną pomielone w pył przez buldorzery koparki i spychacze razem z tym słupem co go widac na zdjeciu i przejdą do historii pozostając tylko na fotografiach które zrobiłem już kilka łyżek z tego terenu podzieliło taki los i zostało zamienionych w zwykły szrot ;)
leon0785
 

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez cieszyn » 15 października 2009, 22:38

wojtek0423 napisał(a):No i co że jestem tu nowy ale nie wszyscy nowi na tym forum są już gorsi od Ciebie i czasami zastanów sie co piszesz bo to forum nie jest Twoją własnością i każdy ma prawo do wyrażnia swoich opini i poglądów. Odnośnie obróbki zdjęć mam chyba większe doświadczenie. Takie rozjaśnienie zdjęcia moim zdaniem nic nie daje tylko jakbyś się pobawił poziomami to byś zobaczył co jest tak naprawde w środku oprawy. Ze smoły śniegu nie zrobisz :D.


Wytłuszczone fragmenty posta kol. Wojtka pozostawiam do oceny moderatora. Jeśli każdy nowy user tego forum będzie tak się prezentował, to poziom naszego forum zejdzie . . . . może nie będe kończył


Chciałbym prosic kolege wojtka, żeby rozpoznał na załączonych zdjęciach 3 różne typy opraw:

Mam nadzieję, że to będzie pestka i zaglądanie do wnętrza opraw podczas ich rozpoznawania zupełnie do niczego sie nie nada


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez wojtek0423 » 15 października 2009, 23:14

Chciałbym prosic kolege wojtka, żeby rozpoznał na załączonych zdjęciach 3 różne typy opraw:

Mam nadzieję, że to będzie pestka i zaglądanie do wnętrza opraw podczas ich rozpoznawania zupełnie do niczego sie nie nada


1 oprawa ORZ 10
2 oprawa ORZ 13
3 oprawa ORZ 10

Wytłuszczone fragmenty posta kol. Wojtka pozostawiam do oceny moderatora. Jeśli każdy nowy user tego forum będzie tak się prezentował, to poziom naszego forum zejdzie . . . . może nie będe kończył

Działam równocześnie na innych forach i uwierz mi, że z tego typu zachowaniem wobec nowych userów nie spotkałem sie na żadnym innym forum. Opinie wygłaszane przez Ciebie na tym forum nie zawsze muszą cieszyć się aprobatą innych urzytkowników bo każdy ma prawo do własnego zdania ale widzę, że Ty chyba czasmi masz problem z uszanowaniem poglądów innych osób.
Po drugie to ten temat służy do prezentacji oprawy ORZ 13, a nie zaśmiecaniu go przez niepotrzebne posty które niczego nie wnoszą do tematu:!:
Avatar użytkownika
wojtek0423
 
Posty: 148
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, 06:42
Lokalizacja: TSK/KR

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez neon44 » 16 października 2009, 09:26

Tabliczka znamionowa to jedyny bezsprzeczny dowód. Niestety poza naszym zasięgiem. Dlatego też zwykliśmy przyjmować, iż jeśli lampa jest duża to oznacza, że mamy do czynienia z oprawą ORZ-13. Takie podejście dyktuje logika, jednak czasami monterzy do opraw z dławikiem 250W wkręcają LRF400 lub MIX 450W.

:arrow: Wojtek rozjaśniamy zjęcia po to, aby dowiedzieć się więcej na temat opraw. Jakiej mocy lampę kryje w sobie :?: w jakim stanie znajduje się odbłyśnik :?: Jaki rodzaj oprawki oprawa posiada :?: i tp. Owszem czasem rozjaśnienie zdjęcia niewiele daje, bo zostało wykonane w sposób nieprawidłowy
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez swietlik » 16 października 2009, 10:25

wojtek0423 Jak sam napisałeś, forum jest po to by wyrażać własne poglądy. Ale nie wolno przy tym obrażać innych użytkowników :!: Bezwzględnie należy im się szacunek, choćby z powodu dłuższego stażu na forum niż Twój.

Żeby nie robić offtopicu kończymy ten temat.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez wojtek0423 » 16 października 2009, 10:40

swietlik napisał(a):wojtek0423 Jak sam napisałeś, forum jest po to by wyrażać własne poglądy. Ale nie wolno przy tym obrażać innych użytkowników :!: Bezwzględnie należy im się szacunek, choćby z powodu dłuższego stażu na forum niż Twój.



Moim założeniem nie było obrażanie kogokolwiek a wszczególności Ciebie kolego cieszyn ale jeżeli sądzisz że Cię obraziłem to przepraszam. Uważam że szacunek należy się każdemu użytnikowi forum bez względu na staż bo chyba taka jest idea istnienia tego forum, chyba że tu użytkownicy dzielą się na lepszych i gorszych :?: .
swietlik napisał(a):wojtek0423 Żeby nie robić offtopicu kończymy ten temat.

Popieram
Avatar użytkownika
wojtek0423
 
Posty: 148
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, 06:42
Lokalizacja: TSK/KR

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez Jorgus » 16 października 2009, 11:39

wojtek0423 napisał(a):A co ty chciałeś tam zobaczyć w środku. Gwint E40 i dwa kilo krakowskiej sadzy? :lol:


:arrow: Wojtek to jest forum poświęcone oświetleniu i oprawą a,w szczegulności oprawą klasycznym :!:
WG mnie nazwanie klasycznej oprawy dwoma kilami sadzy to grzech :!:

:arrow: Adam,usuń te kilka ostatnich postów,nie pasują one do tematu-od tego jest off-topic albo mChat ;)

Panowie powróćmy do ORZ-13 ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [Mesko] ORZ-13

Postprzez Whites86 » 16 października 2009, 20:48

po pierwsze kazdy ma prawo zamieszczac zdjęcia w oryginalnej wersji taka jaka zrobil aparatem nikt nikogo niezmusza do ich rozjaśniania, oczywiscie jesli są rozjasnione to duzy plus bo przez to widać wiecej szczegułów takich jak wymienił Neon, ja sam rozjasniam kazde zdjęcie jakie tu wrzucam
2 : co do sporu miedzy użytkownikami

wojtek0423 : Uważam że szacunek należy się każdemu użytnikowi forum bez względu na staż bo chyba taka jest idea istnienia tego forum, chyba że tu użytkownicy dzielą się na lepszych i gorszych .

to prawda to forum tworzymy my wszyscy, niezaleznie od tego jaka kto ma funkcje, staż, czy doswiadczenie, nikogo nie dzielimy kategorią lepszy - gorszy... jestesmy równi !

Świetlik: wojtek0423 Jak sam napisałeś, forum jest po to by wyrażać własne poglądy. Ale nie wolno przy tym obrażać innych użytkowników Bezwzględnie należy im się szacunek, choćby z powodu dłuższego stażu na forum niż Twój.

szacunek nalezy się kazdemu, staż na forum to druga strona choc z tego powodu niepowinnismy czuc sie "lepsi bo siedzimy tu dluzej" w kocu poto to forum jest by rozwijac swoją wiedze i pasję oświetleniową

wojtek0423 : Moim założeniem nie było obrażanie kogokolwiek a wszczególności Ciebie kolego cieszyn ale jeżeli sądzisz że Cię obraziłem to przepraszam.


myslę ze to powinno zakonczyc to male nieporozumienie wywolane tą całą sprawą, oczywiscie rozumiem Cieszyna ze działal w dobrej intencji sugerując poprawianie zdjęc w celu ich rozjasniania (ja sam to robie z kazdą fotką) i mam nadzieje Cieszyn ze przyjmiesz te przeprosiny :) zrobil nam sie tu niepotrzebny offtop ktorego kontynuowanie niema najmniejszego sensu
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości