Testery żarówek

Klasyczne i te nieco rzadziej spotykane

Re: Testery żarówek

Postprzez Watt » 8 listopada 2013, 14:26

Tester Brilux kupiłem za 10 zł, a Polam za 18. Dziś one już chyba są nieprodukowane, bo mogą testować tylko zwykłe i halogenowe żarówki (ogólniej mówiąc - te z żarnikiem wolframowym). Testery sprawują się całkiem dobrze.
Watt
 

Re: Testery żarówek

Postprzez Lampka » 12 listopada 2013, 21:26

Ja też gdzieś mam taki tester, kiedyś dostałem go w znajomym sklepie elektrycznym ;) Chyba jest BC Lux, ale nie pamiętam, musiałbym sprawdzić.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Testery żarówek

Postprzez Watt » 12 listopada 2013, 22:08

Ja szukam, do swojej "kolekcji" testerów, testera Philipsa (były one kiedyś w marketach OBI, takie niebieskie ;) )
Watt
 

Re: Testery żarówek

Postprzez Lampka » 12 listopada 2013, 23:39

Tak, znam dobrze te testerki ;) Ileż to razy, będąc w Tesco i szukając na dziale oświetlenia, wybrakowanych kompaktów (mających ciekawe wady fabryczne), przekonywałem klientów, że na takim testerze nie sprawdzi się kompakta :) W Tesco, Castoramie i całym gronie innych marketów też takie mieli. Przejdź się, popytaj, może jeszcze gdzieś je mają.

Częstym typem testerów, są takie z dwoma guzikami, dla gwintu E14 i E27, gdzie trzeba nacisnąć oba, żeby żarówka lub kompakt odpalił. Takie testery też robił Philips i to od lat. U mnie w mieście, w hipermarkecie Tesco, chyba zawsze one były, z małymi przerwami, a na pewno już, gdy interesowałem się świetlówkami i bywałem tam, by je oglądać. Do tej pory nadal jeden z tych testerów tam jest (kiedyś były 2), chociaż już po zupełnym "liftingu"; wielokrotnych zmianach, usprawnieniach i wymianach oprawek do wkręcania dla gwintów ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Testery żarówek

Postprzez trojmiejski » 12 listopada 2013, 23:53

W trójmiejskich marketach zdecydowanie dominują te na dwa przyciski, zrozumiałe to w obecnej erze kompaktów.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Testery żarówek

Postprzez Watt » 2 stycznia 2014, 21:11

No to kolejny tester który dziś dołączył do kolekcji ;)
Tester Philipsa w oryginalnym opakowaniu :D :
Obrazek
Wyjęty z opakowania:
Obrazek
Napisy na spodzie:
Obrazek
W "akcji":
Obrazek
Wnętrze... niestety kochana Poczta Polska go trochę poturbowała, bo zostało uszkodzone mocowanie głośniczka :roll: Ale kupiłem Kropelkę i się trzyma :mrgreen:
Przed użyciem Kropelki (widać urwane mocowanie i pękniętą obudowę głośniczka:
Obrazek
Po użyciu Kropelki (głośniczek stabilnie się trzyma i nie "lata" w środku):
Obrazek
Napisy z przodu:
Obrazek
Obrazek
Kolaż testerów :mrgreen: :
Obrazek
Obrazek
Watt
 

Re: Testery żarówek

Postprzez toomm40 » 2 stycznia 2014, 22:51

fajny tester , jednak w przypadku świetlówek liniowych owe urządzenia nie sprawdzają się w 100%
wykazująone jedyne, czy świetlówka ma elektrode w całości. ale to ,że ją ma w całości nie znaczy ,że jest sprawna.
w przypadku swietlówki zapowietrzonej, lub bez rtęci lub gazu w środku, nie dowiemy się nistety całej prawdy i w domu rozczarowani stwierdzimy,że rura wcale nie jest sprawna .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Testery żarówek

Postprzez Lampka » 3 stycznia 2014, 00:55

Fajny tester, widzę, że z klasycznym hasłem reklamowym Philipsa "odkryjmy lepszy świat", wykorzystywanym jeszcze w pierwszych latach dwutysięcznych :) Jednak, patrząc po baterii, testerek jest starszy, z lat 90-tych. Zachowaj opakowanie z niego, nawet jeśli nie ma na nim żadnych danych, przyda się choćby do przechowywania ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Testery żarówek

Postprzez Watt » 3 stycznia 2014, 11:12

toomm40 napisał(a):fajny tester , jednak w przypadku świetlówek liniowych owe urządzenia nie sprawdzają się w 100%
wykazująone jedyne, czy świetlówka ma elektrode w całości. ale to ,że ją ma w całości nie znaczy ,że jest sprawna.
w przypadku swietlówki zapowietrzonej, lub bez rtęci lub gazu w środku, nie dowiemy się nistety całej prawdy i w domu rozczarowani stwierdzimy,że rura wcale nie jest sprawna .

Albo jak emiter wyparował z żarników, mam takiego Tungsrama bez emitera na żarnikach i tester wykazuje że jest "sprawna" :roll:
Lampka napisał(a):Fajny tester, widzę, że z klasycznym hasłem reklamowym Philipsa "odkryjmy lepszy świat", wykorzystywanym jeszcze w pierwszych latach dwutysięcznych :) Jednak, patrząc po baterii, testerek jest starszy, z lat 90-tych. Zachowaj opakowanie z niego, nawet jeśli nie ma na nim żadnych danych, przyda się choćby do przechowywania ;)

Opakowanie oczywiście zachowałem. Ten tester kupiłem na tablicy, przypadkiem go wypatrzyłem ;) A to klasyczne hasło reklamowe Philipsa bardziej mi się podoba niż dzisiejsze :roll:
Watt
 

Re: Testery żarówek

Postprzez Lampka » 3 stycznia 2014, 14:08

Watt napisał(a):A to klasyczne hasło reklamowe Philipsa bardziej mi się podoba niż dzisiejsze :roll:


Mi też, kojarzy mi się z czasami magnetycznych SL :mrgreen:
Kiedyś w gliwickim Tesco były te testery, na początku brzęczały nawet przy testowaniu żarówek, ale potem chyba ten sygnał dźwiękowy się popsuł.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żarówki tradycyjne i halogenowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości