2 świetlówki 4W szeregowo

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez CDM » 17 grudnia 2011, 12:30

Mam stateczniki typu FL i SZ-F 8 watt i na obu widnieje napis,ze są do dwóch świetlówek 4W, poza tym na FL mogą pracować także 2 rurki 6W (na SZ-F) już nie
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez bartek380V » 18 grudnia 2011, 14:45

CDM napisał(a):Mam stateczniki typu FL i SZ-F 8 watt i na obu widnieje napis,ze są do dwóch świetlówek 4W, poza tym na FL mogą pracować także 2 rurki 6W (na SZ-F) już nie

jesli prad znamionowy ukladu swietlowek i statecznika nie jest przekroczony z tolerancja do max.10 % to jest ok ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez CDM » 18 grudnia 2011, 15:37

bartek380V napisał(a):
CDM napisał(a):Mam stateczniki typu FL i SZ-F 8 watt i na obu widnieje napis,ze są do dwóch świetlówek 4W, poza tym na FL mogą pracować także 2 rurki 6W (na SZ-F) już nie

jesli prad znamionowy ukladu swietlowek i statecznika nie jest przekroczony z tolerancja do max.10 % to jest ok ;)
Tak, tym bardziej,że takie są zalecenia producenta :) Tego SZ-F dostałem kiedyś w prezencie od babci :D
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez bartek380V » 18 grudnia 2011, 19:07

Milo jak ktos z rodziny da cos zwiazanego z oswietleniem. :) Ja dostalem od mamy 2 ledwo zywe LRF y 250 bo szly na smietnik w zakladzie pracy a mama miala tam znajomego elektryka. ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez Lampka » 18 grudnia 2011, 19:41

Ja kiedyś miałem jakąś świetlówkę z latarki, długości jeszcze mniejszej niż 4w i na stateczniku z 4/6/8w była nieco przeciążona. Szkoda, że była bez napisów. Dziś nadaje się ona już tylko do kosza (popsuta), ale jedyny raz taką spotkałem, więc trzymam ją w mojej kolekcji :D
A jak działają (lub działały) te "ledwo żywe" LRFy?
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez bartek380V » 18 grudnia 2011, 23:19

Lampka napisał(a):Ja kiedyś miałem jakąś świetlówkę z latarki, długości jeszcze mniejszej niż 4w i na stateczniku z 4/6/8w była nieco przeciążona. Szkoda, że była bez napisów. Dziś nadaje się ona już tylko do kosza (popsuta), ale jedyny raz taką spotkałem, więc trzymam ją w mojej kolekcji :D
A jak działają (lub działały) te "ledwo żywe" LRFy?

No coz dyskoteka byla i zielone swiatlo a jarznik caly czarny jak z wegla :(
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez Lampka » 18 grudnia 2011, 23:48

Działają ci jeszcze te LRFy? :)
Tak pytam z ciekawości, bo ogółem interesuję się zużywaniem się różnych lamp wyłądowczych.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez bartek380V » 19 grudnia 2011, 10:53

Dzialaja ale coraz trudniej z zaplonem. W Jednej swieci juz tylko jeden koniec a po chwili dopiero caly jarznik. Widac ze to niepelne wyladowanie.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez Whites86 » 19 grudnia 2011, 17:11

po co ci takie zdechle lampy ? przeciez do niczego sie juz nienadają
tak pozatym Panowie robicie offtopic ;) proponuje przeniesc temat w miejsce do tego bardziej odpowiednie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez Lampka » 19 grudnia 2011, 17:37

Whites86 napisał(a):po co ci takie zdechle lampy ? przeciez do niczego sie juz nienadają


Zbieram je, badam, robie na nich doświadczenia... Tak więc mają u mnie pełne zasosowanie, zwłaszcza te "różowe" ;)

Whites86 napisał(a):...tak pozatym Panowie robicie offtopic ;) proponuje przeniesc temat w miejsce do tego bardziej odpowiednie


Racja. Chętnie pogadałbym jeszcze o tych lampach, ale to może nie tu.
Co do świetlówek 4w, to są one popularnie stosowane do podświetlania reklam i napisów i tam często łączy się je szeregowo.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości