Ciekawe nowości.

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Ciekawe nowości.

Postprzez Gamaliel » 20 kwietnia 2009, 21:35

Podczas szwędania się po jednym z marketów budowlanych wpadło mi w łapki kilka ciekawych produktów które od niedawna są dostepne na rynku.

Obrazek

Świetlówka służąca jako zamiennik żarówki halogenowej G9. Od kilku miesięcy widzę je na półkach, więc może i Wam wpadły w oko, ale...

Obrazek

Obrazek


...to widze pierwszy raz. To świetlówkowy zamiennik żarnika halogenowego J-118 na trzonku R7s, czyli żarówek do popularnych halopaków. Oczywiście ze względu na rozmiar ani ta świetlówka ani zamiennik G9 nie będa pasowały do wszystkich opraw, prawdę powiedziawszy będa pasowały do zdecydowanej mniejszości opraw, ale i tak jest to ciekawa propozycja.
Gamaliel
 
Posty: 71
Dołączył(a): 21 stycznia 2008, 21:06

Re: Ciekawe nowości.

Postprzez neon44 » 21 kwietnia 2009, 17:31

:o :shock: Też widziałem te świetlówki w jednym z marketów
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ciekawe nowości.

Postprzez cieszyn » 22 kwietnia 2009, 23:09

A ja widziałem normalne żarówki, tylko że w środku był halogen
Chyba to było w Carrefour?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe nowości.

Postprzez andrzejlisek » 22 kwietnia 2009, 23:53

cieszyn napisał(a):A ja widziałem normalne żarówki, tylko że w środku był halogen
Chyba to było w Carrefour?


Takie z E27? Ja też takie widziałem w Castoramie, moc chyba 150W, a kształt bańki zewnętrznej trochę bardziej przypominał kształt małej lampy rtęciowej niż normalnej żarówki.

Ciekawe, czy się spopularyzują, jak wycofają zwykłe żarówki, bo ponoć halogeny mają zostać.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Ciekawe nowości.

Postprzez Gamaliel » 23 kwietnia 2009, 02:26

andrzejlisek napisał(a):
cieszyn napisał(a):A ja widziałem normalne żarówki, tylko że w środku był halogen
Chyba to było w Carrefour?


Takie z E27? Ja też takie widziałem w Castoramie, moc chyba 150W, a kształt bańki zewnętrznej trochę bardziej przypominał kształt małej lampy rtęciowej niż normalnej żarówki.

Ciekawe, czy się spopularyzują, jak wycofają zwykłe żarówki, bo ponoć halogeny mają zostać.


Och, takie żarówki widziałem w osiedlowym sklepiku elektrycznym już trzy lata temu. Zwykła żarówka o standartowej bańce, z halogenem w środku. Chyba Osram.
Gamaliel
 
Posty: 71
Dołączył(a): 21 stycznia 2008, 21:06

Re: Ciekawe nowości.

Postprzez qba » 23 kwietnia 2009, 19:57

Ja takie widziałem wiele razy. Także w kształcie żarówki, a nawet mleczne i matowe, albo z bańką jak softone. Były tez świecowe E 14. Produkuje je Na pewno Phillips.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Ciekawe nowości.

Postprzez LUMILUXDELUXE » 1 maja 2009, 08:22

Mam taką w domu. Zużywa 28W a świeci tak jasno jak 40W. Ale kosztuje 6 zł, ma trwałość 2000h, lepiej dołożyć nawet 10 zł na świetlówkę kompaktową.

Co do tych zamienników halogenów, propozycje te dotyczą oczywiście tylko żarówek na 230V. Halogeny 12V/24V można zastąpić wyłącznie żarówkami diodowymi, a te dają STRASZNIE mało światła.
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06


Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości