Świetlówki T5

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez Lampka » 1 stycznia 2013, 16:48

Kanlux, FSL, ... to wszystko to samo ;) Tylko marka inna.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez Lianata » 2 stycznia 2013, 23:08

XXXJeDXXXX napisał(a):Jest bardzo kontrowersyjną firmą drogi kolego


Opinię tą masz "po mnie", więc wyjaśnię ;).

Jedne produkty Kanluxa są świetnej jakości, inne siadają po tygodniu. To chyba zależy już od szczęścia kupującego, albo może od serii? Niektóre rzadko zdarzają się wadliwe, a niektóre całymi seriami (było tu już mówione o hurtowni, która pozbyła się całej palety ich kompaktów, bo szybko siadały).

Aha, ja sam to zdanie przejąłem po DarkuG (ale przykład mam od kogoś innego).
Lianata
 
Posty: 232
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 28 grudnia 2011, 19:17

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez JeD » 2 stycznia 2013, 23:38

Lianata napisał(a):
XXXJeDXXXX napisał(a):Jest bardzo kontrowersyjną firmą drogi kolego


Opinię tą masz "po mnie", więc wyjaśnię ;).

Jedne produkty Kanluxa są świetnej jakości, inne siadają po tygodniu. To chyba zależy już od szczęścia kupującego, albo może od serii? Niektóre rzadko zdarzają się wadliwe, a niektóre całymi seriami (było tu już mówione o hurtowni, która pozbyła się całej palety ich kompaktów, bo szybko siadały).

Aha, ja sam to zdanie przejąłem po DarkuG (ale przykład mam od kogoś innego).


Oj...Jędrek nie ładnie....ściągać od kogoś teksty, i jeszcze żeby się szczajać :lol: chyba mi się pogarsza :mrgreen:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez faradek » 31 stycznia 2013, 19:20

Niektóre miniaturowe świetlówki T5 mają naprawdę dużą zawartość rtęci, do tego stopnia że skrapla się ona przy samych trzonkach i nie odparowuje nawet podczas świecenia . Tutaj zdjęcie jakiegoś starszego Philipsa 13W, ale miałem kiedyś Osrama Lumilux 8W w którym było jej jeszcze więcej. (kropki na luminoforze to już nie jest rtęć tylko jakieś śmieci)Obrazek
Avatar użytkownika
faradek
 
Posty: 48
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 27 maja 2011, 13:22
Lokalizacja: Okolice Żywca

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez Lampka » 12 lipca 2013, 21:38

Co to za cudaśne UVki? :shock: :o
Wyglądają, jak świetlówki polskiej produkcji, mają identyczne trzonki, jak stary Polam, a na sobie napisaną tylko i wyłącznie datę. Co ciekawe, data to listopad 2001 (11.2001), a wyglądają, jak dawne polamy. Że to data, nie ma wątpliwości - spójrzcie choćby na COBR Polam LRJD - na nich data napisana jest w identyczny sposób :!: Z tym, że to są świetlówki UV, o identycznym rozmiarze, jak świetlówki 6w, mają żarniki, jedną elektrodę z obrączką, a sama rurka wykonana jest podobnie, jak jarznik rtęciowy. Widać zawężenia rurki na końcach (dziwnie podklejone do trzonków) i uciętą rurkę pompową na środku.

Jak ktoś wie coś więcej o tych świetlówkach, albo ma jakieś wskazówki techniczno - produkcyjne, to byłbym wdzięczny :)



Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trzonek z napisaną datą:

Obrazek

Widać trzonek i elektrodę (trzonki, jak u dawnego Polama):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ślad po rurce pompowej.

Obrazek
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez JeD » 12 lipca 2013, 21:45

Skąd żeś dorwał te cudne źródła, a jakie ciekawe oprawy na suficie ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez litak1 » 13 lipca 2013, 00:30

właśnie.... widziałem takie świetlówki kiedyś w sprzedaży ale bardzo dawno. Pamiętam w opisie że było to bardzo mocne źródło dalekiego uvc (z wytwarzaniem ozonu) stąd kwarcowa rurka ze spłaszczem
Edit: a ta obrączka chyba nie jest obrączką, jak w innych świetlówkach tylko getter i właśnie COBR tak sobie robił okrągłe getterki ;)
Ostatnio edytowano 13 lipca 2013, 00:48 przez litak1, łącznie edytowano 1 raz
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez Elektroservice » 13 lipca 2013, 00:38

Ja mam jedną wskazówkę - lepiej nie próbuj tego odpalać jeśli Ci życie i zdrowie miłe :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez litak1 » 13 lipca 2013, 00:54

Elektroservice napisał(a):Ja mam jedną wskazówkę - lepiej nie próbuj tego odpalać jeśli Ci życie i zdrowie miłe :twisted:

Na pewno to dużo bezpieczniejsze i zdrowsze niż zabijanie MH :P
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Świetlówki miniaturowe

Postprzez Elektroservice » 13 lipca 2013, 00:56

litak1 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Ja mam jedną wskazówkę - lepiej nie próbuj tego odpalać jeśli Ci życie i zdrowie miłe :twisted:

Na pewno to dużo bezpieczniejsze i zdrowsze niż zabijanie MH :P


Czyżby ? Przy rozwalaniu MH nie ma szkodliwego promieniowania UV i jeśli to się przeprowadza z bezpiecznej odległości, na wolnym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu to nie ma żadnego zagrożenia :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości