Uwaga na Briluxa

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez LUMILUXDELUXE » 26 lipca 2009, 11:16

Whites86 napisał(a):
DocBrown napisał(a):A ten Apollo miał ciepły zapłon ?
Mój ś.p. Brilux musiał odpalać na ciepło, bo nie ma ani śladu zaczernienia przy końcach rurki, tak więc to akurat dobrze o firmie świadczy, niemniej jednak jeśli nie zrobią czegoś z jakością układów zasilających to nie ma sensu kupowanie ich kompaktów.

niewiem nigdy niemoge odróznic tych na cieplo i tych na zimno :?


Zapłon na zimno jest natychmiastowy jak w żarówce, a na ciepło trwa około sekundy i świetlówka stopniowo rozświetla się (najpierw z reguły świeci jeden koniec)
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez LUMILUXDELUXE » 26 lipca 2009, 11:19

Ja dodam do tego że pierwsze świetlówki liniowe 8W briluxa były tak kiepskie, że oddawanie barw miały niemal jak w sodówce a ich częste zapalanie powodowało przepalenie już po około pół roku, także miałem niezły ubaw. Ale od kiedy zmieniono je na markę BRILUM są wyraźnie lepsze i dają lepsze światło (ale są to wciąż rury standardowe). Nie odważyłbym się natomiast kupić świetlówki T5 21W Briluxa - widziałem kiedyś taką i miałem wrażenie że ma barwę 530 (a myślałem że nikt takich nie produkuje).
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez Whites86 » 26 lipca 2009, 11:22

mam świetlówke Brilum T5 8W 6000K stosuje ją do oswietlania akwarium pracuje codziennie od 6 rano do 22 przez juz prawie rok i nawet niema sladu zaczernienia na koncach :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Uwaga na kompakty Briluxa

Postprzez CDM » 26 lipca 2009, 12:25

LUMILUXDELUXE napisał(a):
CDM napisał(a):
DocBrown napisał(a)::arrow: CDM, w jaki sposób oprawy briluxa zagrażają bezpieczeństwu ? :shock:
Obsługuję kilka hal garażowych, w których są pomontowane oprawy tej firmy. Stateczniki są tak kiepskiej jakości,że wystarczy,żeby przez dzień, dwa świetlówka miała zwarty zapłonnik, a ten sie niszczy, przegrzewa i po prostu fajczy!! Tych dławików przez dwa lata wymieniłem już dwadzieścia parę, teraz po prostu chodzę do tych garaży częściej i staram sie jak najprędzej wymieniać rury i startery, gdy którekolwiek się uszkodzą. Jest jeszcze niestety inna, poważniejsza wada...Te oprawy po prostu spadaja z sufitu, bo plastik z którego są wykonane jest tak cienki, że pęka pod wpływem masy dławików i pod wpływem temperatury wewnątrz oprawy, wywołanej świeceniem samych rur i strat cieplnych na dławiku...Moge zrobić zdjęcia tego całego złomu, który pospadał, zobaczycie, jak to wszystko jest liche


Mam pytanie: czy wypalone dławiki briluxa wymieniasz na nowe tej samej firmy?
Nie, mam trochę zapasów FL 4000 Elgo, poza tym zdarza się,że wkładam od razu dwa nowe stateczniki,zeby po raz drugi nie otwierać tej samej oprawy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez gory » 26 lipca 2009, 12:57

Whites86 napisał(a):mam świetlówke Brilum T5 8W 6000K stosuje ją do oswietlania akwarium pracuje codziennie od 6 rano do 22 przez juz prawie rok i nawet niema sladu zaczernienia na koncach :)


Cóż, byćmoże robią tylko dupną elektronikę i dupne oprawy no i może niektóre rury.

A może po prostu masz odpad z produkcji i dlatego tak dobrze świeci :D
Pozdrawiam
Bartek

---------------------------------------------------------------------------------
nie boję się, gdy prąd jarznik zżera, bo mam latarkę Energizera ! ;)
Avatar użytkownika
gory
 
Posty: 278
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 08:50
Lokalizacja: DB - Dolny Śląsk

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez LUMILUXDELUXE » 26 lipca 2009, 15:33

gory napisał(a):
Whites86 napisał(a):mam świetlówke Brilum T5 8W 6000K stosuje ją do oswietlania akwarium pracuje codziennie od 6 rano do 22 przez juz prawie rok i nawet niema sladu zaczernienia na koncach :)


Cóż, byćmoże robią tylko dupną elektronikę i dupne oprawy no i może niektóre rury.

A może po prostu masz odpad z produkcji i dlatego tak dobrze świeci :D


Whites86 ma rację, te pod marką Brilum są dość trwałe. Zresztą jego świetlówka jest włączana tylko raz dziennie, więc nic dziwnego że już długo świeci.
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez Whites86 » 26 lipca 2009, 17:48

LUMILUXDELUXE napisał(a):
Whites86 ma rację, te pod marką Brilum są dość trwałe. Zresztą jego świetlówka jest włączana tylko raz dziennie, więc nic dziwnego że już długo świeci.

ale jest włączana na stateczniku magnetycznym i na starym starterze Polampu ktory mignie nią kilka jak nie kilkanascie razy ;) no i pali się dosc dlugo kazdego dnia poprzednie rury (nieco starsze polampy z lat 80 tych padaly juz po pol roku), ta sie trzyma dobrze :) jak padnie to dam znac :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez CDM » 30 lipca 2009, 18:35

Obiecane fotki uszkodzonych opraw Marena Brillux
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez DocBrown » 30 lipca 2009, 18:47

O rety :o
No ale w końcu nic dziwnego, przecież to made in PRC :twisted:
DocBrown
 

Re: Uwaga na Briluxa

Postprzez CDM » 30 lipca 2009, 19:31

To były uszkodzenia, mechaniczno- cieplne, teraz coś o wspomnianych awariach dławików.
Zauważyłem nieświecącą świetlówkę w oprawie...Przypomniałem sobie,ze była wymieniana całkiem niedawno, pamiętam,ze rura mrugała, dławik już wtedy śmierdział przegrzaniem, ale wówczas, czyli jakieś 2 miesiące tamu, rura zadziałała bez problemu.Niestety, spojrzałem na świetlówkę i zobaczyłem,że skrętki z elektrod leżą spalone, wewnątrz rury..a wiec znów zwarcie w dławiku...Oto fotoreportaż z wymiany dławika na nowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A oto i cały winowajca tego zamieszania ;)
Obrazek
Na koniec jeszcze dwa zdjęcia dla wszystkich, którzy lubią takie klimaty :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości