Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez KaszeL » 25 sierpnia 2009, 14:20

Panowie. Chciałbym was ostatecznie wyprowadzić z błędu. Osram czy Philips nie produkuje tych świetlówek z dobroci serca prezesa. Wszystko co te firmy robią, jest obliczone _tylko i wyłącznie_ na zysk. Zostały założone po to, żeby zarabiać gotówkę. Może warto uświadomić sobie tą zależność. Jeśli nie odpowiada Wam polityka cenowa danej firmy, nie kupujcie jej produktów. Jeśli odpowiednio dużo ludzi postąpi w ten sposób, zapewniam Was że ceny szybko zostaną zweryfikowane. Nie ma sensu narzekać jak źle jest, bo to do niczego nie doprowadzi - przez to Polacy mają taką nieoficjalną przypinkę marudy. Przeciętny Polak narzeka na wszystko, czy na prawdę chcecie postępować w ten sposób?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez Whites86 » 25 sierpnia 2009, 15:59

KaszeL napisał(a):Panowie. Chciałbym was ostatecznie wyprowadzić z błędu. Osram czy Philips nie produkuje tych świetlówek z dobroci serca prezesa. Wszystko co te firmy robią, jest obliczone _tylko i wyłącznie_ na zysk. Zostały założone po to, żeby zarabiać gotówkę. Może warto uświadomić sobie tą zależność. Jeśli nie odpowiada Wam polityka cenowa danej firmy, nie kupujcie jej produktów. Jeśli odpowiednio dużo ludzi postąpi w ten sposób, zapewniam Was że ceny szybko zostaną zweryfikowane. Nie ma sensu narzekać jak źle jest, bo to do niczego nie doprowadzi - przez to Polacy mają taką nieoficjalną przypinkę marudy. Przeciętny Polak narzeka na wszystko, czy na prawdę chcecie postępować w ten sposób?

podsumowując nasz caly kraj i chory rząd nieda sie nienarzekać... zawsze jest cos nie tak (i nie mam tu na mysli tylko dziedziny oswietleniowej)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez KaszeL » 25 sierpnia 2009, 17:21

Whites, ja mam dla Ciebie uniwersalną radę. Jeśli tak Ci niedobrze, to zrób lepiej :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez Whites86 » 25 sierpnia 2009, 20:14

KaszeL napisał(a):Whites, ja mam dla Ciebie uniwersalną radę. Jeśli tak Ci niedobrze, to zrób lepiej :)

nie da się 8-)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 26 sierpnia 2009, 14:53

Ja uważam że nie jest źle. Tak jak pisałem świetlówki trójpasmowe są wprawdzie droższe, ale o wiele trwalsze.
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez max » 30 sierpnia 2009, 20:11

Mało tego że trwalsze to mają większą skuteczność np 36w zwykła ma 2500 lm a trójpasmowa 3300. Przy tej samej mocy. Do tego lepsza jakość światła. Kto nie porównywał to nie wie - zwykły osram 640 daje kolory wyblaknięte mniej wyraźne od 840. 640 ma różowofioletowy odcień a 840 bardziej przyjemny - to taki jakby jaśniejszy ciepłobiały. To samo z 765 i 865 - różnica w CRI mniejsza ale czym barwa zimniejsza tym różnicę widać lepiej - 865 jest mniej trupiosine - bardziej neutralnie białe. Ciepłobiałe mają ładne żarówkowe światło - 830 jak halogen a 827 jak zwykła matowa żarówka o miękkim świetle. Natomiast przy gorszych ciepłobiałych przesycony jest ciemnopomarańczowy kolor co upodabnia je do sody. Ogólnie czym wyższe CRI tym światło bardziej neutralne, mniej zabarwione jakimś kolorem - po prostu mniej zniekształca barwy.
max
 

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez slaweklampy » 1 grudnia 2009, 15:52

Świetlówki T8 o oddawaniu barw <80 powinny być jak najszybciej wycofane.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości