Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 15 sierpnia 2009, 21:58

CDM napisał(a):
KaszeL napisał(a):Świetlówki nie miały nigdy służyć jako oświetlenie dekoracyjne, pomimo że takie próby adaptacji cały czas czyniono.
Owszem, ale są miejsca i sytuacje , gdzie świetlówki są wykorzystywane także do tych celów (na szczęście) , np w podświetleniach gzymsów i prawdę mówiąc nie widzę innych, sensownych źródeł, które mogłyby je zastąpić (listw ledowych nie biorę WCALE pod uwagę)


Czemu? Za parę lat mogą być o wiele skuteczniejsze.

DocBrown napisał(a):Mam nadzieje, że trójpasmowce będą produkowane w barwie >=6500K, bo inaczej zaczne robić zapasy zwykłych 765 nawet T8 :evil:


Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Oczywiście, że będą produkowane.
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 15 sierpnia 2009, 22:13

A jednak! Oto cytat ze strony Philipsa:

Philips wycofuje świetlówki TL-D Standard o barwach 33-640 i 54-765 oraz osprzęt elektromagnetyczny w oprawach na świetlówki TL-D
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez CDM » 15 sierpnia 2009, 22:29

LUMILUXDELUXE napisał(a):A jednak! Oto cytat ze strony Philipsa:

Philips wycofuje świetlówki TL-D Standard o barwach 33-640 i 54-765 oraz osprzęt elektromagnetyczny w oprawach na świetlówki TL-D
No, to jesteśmy w domu...Oj, będzie się działo...Co zaś do ledów, to póki co jakoś nie aprobuję tego sposobu uzyskiwania światła i tak, jak Doc pisze o gazie,że jest dobry do gotowania obiadu, a nie jako paliwo, tak ja o ledach,że są dobre do oświetlenia przy rowerze, a nie pomieszczeń.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez andrzejlisek » 15 sierpnia 2009, 22:39

Ciekawe, ile takie coś będzie kosztować za kilka lat: http://allegro.pl/item710566432_swietlo ... owosc.html
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez CDM » 15 sierpnia 2009, 22:44

andrzejlisek napisał(a):Ciekawe, ile takie coś będzie kosztować za kilka lat: http://allegro.pl/item710566432_swietlo ... owosc.html

Dobre pytanie :mrgreen: Póki co, chyba takie substytuty nam nie grożą
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez LUMILUXDELUXE » 16 sierpnia 2009, 00:48

Kiedyś miałem lampkę rowerową na diody LED z przodu i krew mnie zalewała, bo nic przed sobą nie widziałem. Także diodom dziękuję. Do do świetlówek, ciekawe czy wycofają także świetlówki miniaturowe 765 i 640, i jeśli tak, czy wreszcie pojawią się 8W/865 oraz 4W/840 i 6W/840...
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez KaszeL » 16 sierpnia 2009, 01:02

Widać miałeś nędzną lampkę. Moja na 3W LED daje prawie 240lm, a za sprawą kolimatora mam ten strumień w odpowiednim miejscu. Jest bardzo jasno.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez CDM » 16 sierpnia 2009, 09:25

LUMILUXDELUXE napisał(a): Do do świetlówek, ciekawe czy wycofają także świetlówki miniaturowe 765 i 640, i jeśli tak, czy wreszcie pojawią się 8W/865 oraz 4W/840 i 6W/840...

Bardzo dobre i ciekawe pytanie... Ale skoro robią od lat już 827, to z tymi też chyba nie będzie problemu...Chociaż wydaje mi się,że to zalecenie będzie dotyczyło tylko rur T8, świetlówki miniaturowe nie są aż tak popularne, jak zwykłe. A teraz , skoro Philips chce przestać produkować rury standardowe, w hurtowniach pojawią się zapewne na szerszą świetlówki OSRAM, Neolux , Polylux,czyli firm, które raczej nie zakończą produkcji zwykłych świetlówek, więc kto wie, czy Philips nie ukręci bata na samego siebie...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez DocBrown » 16 sierpnia 2009, 10:55

Jak o diody LED chodzi, to popieram, że nie bardzo to sie nadaje do oświetlania pomieszczeń, no chyba, że użyjemy diod SuperFlux, ja zamontowałem w samochodzie i nareszcie mam jasność, nie to co było przy ori żarówkach 10 i 5W :evil: A tą pseudoświetlówkę LED już kiedyś widziałem, nie wierzę, żeby takie ustrojstwo dało więcej światła od normalnej rury :lol:

P.S. Jakie firmy produkują jeszcze normalne świetlówki T12 oraz trójpasmowe T12 (o ile w ogóle ktoś takie robi) ??
DocBrown
 

Re: Philips wycofuje świetlówki standardowe TL

Postprzez Whites86 » 16 sierpnia 2009, 13:31

DocBrown napisał(a):Jak o diody LED chodzi, to popieram, że nie bardzo to sie nadaje do oświetlania pomieszczeń, no chyba, że użyjemy diod SuperFlux, ja zamontowałem w samochodzie i nareszcie mam jasność, nie to co było przy ori żarówkach 10 i 5W :evil: A tą pseudoświetlówkę LED już kiedyś widziałem, nie wierzę, żeby takie ustrojstwo dało więcej światła od normalnej rury :lol:

P.S. Jakie firmy produkują jeszcze normalne świetlówki T12 oraz trójpasmowe T12 (o ile w ogóle ktoś takie robi) ??

GE i Sylvania produkują T12 40W 865 niestety niesa one dostepne u nas w kraju :(
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości