Świetlówka to pic na wodę!

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez qba » 4 czerwca 2010, 17:47

http://ekoblogia.pl/nowa-generacja-zaro ... kien-wideo
Alternatywa dla świetlówek i diod.Ciekawe czy znajdzie szersze zastosowanie i czy będzie tanie w produkcji.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez andrzejlisek » 5 czerwca 2010, 12:38

qba napisał(a):http://ekoblogia.pl/nowa-generacja-zarowek-z-nano-wlokien-wideo
Alternatywa dla świetlówek i diod.Ciekawe czy znajdzie szersze zastosowanie i czy będzie tanie w produkcji.

Zobaczymy. Niedawno były żarówki z żarnikiem "podrasowywanym" laserowo i przeszło bez szerszego echa.

Zobaczymy co teraz z tego wyjdzie.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez qba » 5 czerwca 2010, 13:56

Phillips tak łatwo nie dopuści, by wycofali świetlówki kompaktowe, w których rozwój i produkcje włożyli mnóstwo kasy. Ale nie wydaje mi się, że żarówki laserowe to kompletna bujda.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez Jorgus » 20 czerwca 2010, 20:19

Świetlówki kompaktowe to totalne nieporuzumienie :!: ja tak z głupot tydzień kupiłem kompakta apollo ,wkręciłem go do kuchni,dziś brat włącza światło... świetlówka się chajcła.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez Whites86 » 20 czerwca 2010, 20:22

Jorgus napisał(a):Świetlówki kompaktowe to totalne nieporuzumienie :!: ja tak z głupot tydzień kupiłem kompakta apollo ,wkręciłem go do kuchni,dziś brat włącza światło... świetlówka się chajcła.

no to poco kupujesz najtanszy i najgorszy szajs ? kup sprawdzoną świetlowke o dobrych parametrach i wysokim RA a bedziesz zadowolony
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez amisiek » 20 czerwca 2010, 21:36

Jak miałbym w kuchni używać świetlówek, to wymieniłbym oprawy na liniowe 2xT8 z kloszem i obsadził 950 (Graphica, Lumilux Deluxe) na elektronice. Miejsce kompaktów Apollo jest w koszu do utylizacji świetlówek!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez leon0785 » 20 czerwca 2010, 21:47

amisiek napisał(a):Jak miałbym w kuchni używać świetlówek, to wymieniłbym oprawy na liniowe 2xT8 z kloszem i obsadził 950 (Graphica, Lumilux Deluxe) na elektronice. Miejsce kompaktów Apollo jest w koszu do utylizacji świetlówek!


Popieram w 100% jak świetlówka to tylko liniowa żadnych kompaktów. Świetlówki kompaktowe jak dla mnie to jakieś chore nieporozumienie i kompletny niewypał :|
leon0785
 

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez arw » 22 czerwca 2010, 10:38

leon0785 napisał(a):
amisiek napisał(a):Jak miałbym w kuchni używać świetlówek, to wymieniłbym oprawy na liniowe 2xT8 z kloszem i obsadził 950 (Graphica, Lumilux Deluxe) na elektronice. Miejsce kompaktów Apollo jest w koszu do utylizacji świetlówek!


Popieram w 100% jak świetlówka to tylko liniowa żadnych kompaktów. Świetlówki kompaktowe jak dla mnie to jakieś chore nieporozumienie i kompletny niewypał :|


Dokładnie. Traci się tą najważniejszą cechę, które zawsze dawały świetlówki - światło jest gorsze, ale za to ROZPROSZONE (choć 950 wcale nie odbiega od ideału). A tu niedojż, że świeci punktowo, to jeszcze taki klops ;)
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez Jorgus » 22 czerwca 2010, 23:05

amisiek napisał(a):(...) Miejsce kompaktów Apollo jest w koszu do utylizacji świetlówek!

Wiem że Apollo to nie najlepsza firma,świetlówke kupiłem z głupot,a właściwie z ciekawości jak długo poświeci :mrgreen:

Prawie bym zapomnial...kompakty na 12V nie są wcale takie złe,miałem kiedyś takiego kompakta w ORO125 ,świecił przez trzy lata w każdą noc(potem zdechł).Myślałem że kompakty na 230v i 12v to to samo,tyle że mają inne nap. a jednak tak nie jest.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez qba » 23 czerwca 2010, 16:48

A orientuje się ktoś, jak wygląda proces utylizacji świetlówek? Z tego co ja słyszałem od kolegi, co pracował przy segregacji odpadów, to zużyte kompakty są po prostu tłuczone i szkło z rur trafia do pojemnika na szkło, a plastiki do plastików, a mnóstwo rtęci dostaje się do atmosfery. Kolega mówił, że to i tak lepiej, niż by miała ta rtęć się dostać do gleby.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości