Świetlówka to pic na wodę!

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez Whites86 » 10 stycznia 2010, 02:03

Kaszel my to zaraz wychwycimy, ale neistety reszta społeczenstwa jak zwykle to wszystko kupi i beda dalej siać te bzdury jakie uslyszeli w TV

"Telewizja kłamie" juz kiedys byla o tym mowa ale widac przez ponad 20 lat ludzie nadal sie tego nienauczyli ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez famabud » 10 stycznia 2010, 15:07

Tak samo jak z tą świńsko-Ukraińską grypą. Wszystkie media dlatego tak to rozgłaśniają, żeby ludzie szczepionki i maseczki kupowali, a przecież na zwykłą grypę też dużo ludzi umiera. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez XboXC » 11 stycznia 2010, 02:41

Po prostu UE wymyslilo sobie, ze trzeba skasowac zarowki. Tyle lat byly uzywane i jakos to nikomu nie przeszkadzalo.
Soda jest bee, świetlówka jest bee, ale rtęć jest ... po prostu super :)
XboXC
 
Posty: 44
Zdjęcia: 11
Dołączył(a): 13 grudnia 2009, 01:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez Whites86 » 11 stycznia 2010, 10:24

XboXC napisał(a):Po prostu UE wymyslilo sobie, ze trzeba skasowac zarowki. Tyle lat byly uzywane i jakos to nikomu nie przeszkadzalo.

to ma zwiazek tylko z pieniedzmi pod przykrywka ekologii :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez qba » 13 stycznia 2010, 18:26

Prawda, bo świetlówki nie są ekologiczne. Niedługo zakażą stosowania kuchenek gazowych i elektrycznych na rzecz indukcyjnych, a potem wycofają szary papier toaletowy, bo jest zbyt tani w produkcji.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez qba » 22 stycznia 2010, 14:12

qba napisał(a):Prawda, bo świetlówki nie są ekologiczne. Niedługo zakażą stosowania kuchenek gazowych i elektrycznych na rzecz indukcyjnych, a potem wycofają szary papier toaletowy, bo jest zbyt tani w produkcji.

Zapomniałem jeszcze o jednorazowych maszynkach do golenia.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez amisiek » 22 stycznia 2010, 14:26

Kuchnie gazowe już są zakazane w wysokich blokach. Jeśli nowy budynek ma więcej niż chyba cztery piętra, to nie może tam być instalacji gazowej.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez Whites86 » 22 stycznia 2010, 14:41

amisiek napisał(a):Kuchnie gazowe już są zakazane w wysokich blokach. Jeśli nowy budynek ma więcej niż chyba cztery piętra, to nie może tam być instalacji gazowej.

a niby czemu ? jak dla mnie jest to totalnie bez sensu, gdyby mi zabronili kozystac z kuchni gazowej to kozystalbym z butli nigdy nieprzejde na prąd no chyba ze stanieje na tyle ze gaz butlowy przestanie sie oplacać :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez MRP200 » 22 stycznia 2010, 15:52

Kuchnie gazowe już są zakazane w wysokich blokach. Jeśli nowy budynek ma więcej niż chyba cztery piętra, to nie może tam być instalacji gazowej.

Niedokładnie. Dotyczy to budynków powyżej 35 m, ale wyjątkowo w tych budynkach instalacja gazowa może być doprowadzona do pomieszczeń technologicznych. W budynkach powyżej 25 m istalacja gazowa może być jeszcze stosowana ale za zgodą Straży Pożarnej.
A wracając do świetlówek, to mnie one nie przeszkadzają. Są oczywiście wyjątki, gdzie stosowanie wyładowczych żródeł światła można uznać za kretynizm, ale takich punktów jest bardzo mało.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Świetlówka to pic na wodę!

Postprzez qba » 22 stycznia 2010, 16:26

Whites86 napisał(a):
amisiek napisał(a):Kuchnie gazowe już są zakazane w wysokich blokach. Jeśli nowy budynek ma więcej niż chyba cztery piętra, to nie może tam być instalacji gazowej.

a niby czemu ? jak dla mnie jest to totalnie bez sensu, gdyby mi zabronili kozystac z kuchni gazowej to kozystalbym z butli nigdy nieprzejde na prąd no chyba ze stanieje na tyle ze gaz butlowy przestanie sie oplacać :roll:

Ja słyszałem że w blokach powyżej 10 pięter, ale może przepisy sie zaostrzyły i teraz jest powyżej 4. Z kolei do butli gazowych nie mogę się przekonac, raz widziałem, jak wybucha taka mała turystyczna, a co dopiero będzie jak taka 11stka walnie. Budynek w którym wybuchła nadaje sie tylko do rozbiórki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości