Wybór świetlówki T8

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez max » 11 września 2010, 23:17

Nie miałem do czynienia z żadną 9xx bo u pokemona ich nie ma ale na oko światło 865 jest ładniejsze i pełniejsze przy blado świecącej 765. Jest bardziej neutralnie białe a nie niebieskawe. To samo z 840 i 640, tylko 640 bardziej w różowofioletowe coś wpada. I też jest blada i niepełna taka przy 640. Co do ilości to więcej niż jedna 36w w pomieszczeniu domowym to już masochizm i mi przeszkadza jak jest tak wściekle jasno.
max
 

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez amisiek » 11 września 2010, 23:28

max napisał(a):Nie miałem do czynienia z żadną 9xx

KONIECZNIE spróbuj przy okazji, bo różnica jest naprawdę warta zauważenia. Nawet /865 się nie umywa.

max napisał(a): Co do ilości to więcej niż jedna 36w w pomieszczeniu domowym to już masochizm i mi przeszkadza jak jest tak wściekle jasno.


No to znajdujemy się po drugiej stronie podziału, dla mnie w niewielkiej łazience 2x T8 36W to jest akurat, w kuchni nieraz pakuję prawie 20 tys lm by mi było jasno i wygodnie. Dla mnie masochizmem jest robienie czegokolwiek poza odpoczywaniem, gdy jest ciemno. I jak doskonale wiesz, preferuję światło dobrej jakości, o pełnym widmie.
Ale wieczorem, np do odpoczynku przy kufelku piwa, halogeny na ściemniaczu lub 50W SDW-T czy 35W MH /930 świecący na sufit to jest to, co lubię.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez KaszeL » 11 września 2010, 23:38

max napisał(a):Co do ilości to więcej niż jedna 36w w pomieszczeniu domowym to już masochizm i mi przeszkadza jak jest tak wściekle jasno.


Ja chciałem władować na sufit przynajmniej 10 sztuk Color Proof 36W/950 ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez amisiek » 11 września 2010, 23:52

KaszeL napisał(a):
max napisał(a):Co do ilości to więcej niż jedna 36w w pomieszczeniu domowym to już masochizm i mi przeszkadza jak jest tak wściekle jasno.


Ja chciałem władować na sufit przynajmniej 10 sztuk Color Proof 36W/950 ;)


To mi się podoba, te blisko 30 tys lm równomiernie rozproszone to jest słuszne oświetlenie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez leon0785 » 12 września 2010, 00:10

No 10 rur 36W Color Proofa to będzie coś nie tylko jasno ale jaka jakość światła.
Ja mam tylko 1 sztuke i 18 W bo używam jej jako delikatne światło gdy siedze przed kompem albo patrze w TV ale jej jakość światła i te Ra=98 robi na mnie wrażenie nie męczy mi wzroku, nigdy wcześniej nie miałem takiej dobrej rury naprawdę polecam ją każdemu :)
leon0785
 

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez DocBrown » 12 września 2010, 06:56

Wyjaśnienie a propos diod które kupiłem znajduje się w wątku ciekawy sprzęt na allegro ale napisze i tu: na samochód nigdy nie szkoda mi kasy, ani PLNa wydanego na moje auto nie żałuję.
A na potwierdzenie tego ze T12 ma więcej lm niż T8 wstawie foto jednej i drugiej rury obok siebie tak by było widać napisy.
Tak jest w przypadku rur PILA. Piszcie sobie co chcecie, skoro lubicie scierac klawiaturę, ja T8 używać nie zamierzam i tyle. 765 z 4 rur 40W to dla mnie optimum, a myślę nad zwiększeniem tej liczby.
DocBrown
 

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez leon0785 » 12 września 2010, 09:58

DocBrown napisał(a):Wyjaśnienie a propos diod które kupiłem znajduje się w wątku ciekawy sprzęt na allegro ale napisze i tu: na samochód nigdy nie szkoda mi kasy, ani PLNa wydanego na moje auto nie żałuję.
A na potwierdzenie tego ze T12 ma więcej lm niż T8 wstawie foto jednej i drugiej rury obok siebie tak by było widać napisy.
Tak jest w przypadku rur PILA. Piszcie sobie co chcecie, skoro lubicie scierac klawiaturę, ja T8 używać nie zamierzam i tyle. 765 z 4 rur 40W to dla mnie optimum, a myślę nad zwiększeniem tej liczby.


Duży masz zapas tych rur T12 765 :?: Czym będziesz oświetlał pokój jak T12 znikną całkowicie :?:
Jak nie używasz T8 przecierz wiem że je masz :twisted:
Widze, że ciągle żyjesz w połowie lat 70-tych może czas się przenieść do współczesnych czasów :)
leon0785
 

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez DocBrown » 12 września 2010, 16:55

Chciałbym żyć w latach 80. T12 gdyby nie p******* unia europejska i jej durne dyrektywy nadal byłyby powszechnie dostępne, więc text o latach 70 jest tu zupełnie nie na miejscu. T12 mam spory zapas i go ciągle powiększam, mam niezawodny sposób na odpalanie T12 które już nie ruszają na normalnym układzie więc zapas nieprędko sie wyczerpie. Najgorsza ostateczność to kupowanie kijów w wersji Aura :evil: To zrobie dopiero gdy skończą mi sie T12 :roll:
DocBrown
 

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez andrzejlisek » 17 września 2010, 15:47

DocBrown napisał(a):Chciałbym żyć w latach 80. T12 gdyby nie p******* unia europejska i jej durne dyrektywy nadal byłyby powszechnie dostępne, więc text o latach 70 jest tu zupełnie nie na miejscu. T12 mam spory zapas i go ciągle powiększam, mam niezawodny sposób na odpalanie T12 które już nie ruszają na normalnym układzie więc zapas nieprędko sie wyczerpie. Najgorsza ostateczność to kupowanie kijów w wersji Aura :evil: To zrobie dopiero gdy skończą mi sie T12 :roll:

Wydaje mi się, że pomyliłeś dwie sprawy. Unia i dyrektywy dotyczą tylko żarówek i ewentualnie świetlówek poniżej którejś klasy energetycznej. A o zmianie grubości rury zdecydowały prawa fizyki przekładające się na lepszą jakość i skuteczność świetlną.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Wybór świetlówki T8

Postprzez Whites86 » 17 września 2010, 21:16

andrzejlisek napisał(a):
DocBrown napisał(a):Chciałbym żyć w latach 80. T12 gdyby nie p******* unia europejska i jej durne dyrektywy nadal byłyby powszechnie dostępne, więc text o latach 70 jest tu zupełnie nie na miejscu. T12 mam spory zapas i go ciągle powiększam, mam niezawodny sposób na odpalanie T12 które już nie ruszają na normalnym układzie więc zapas nieprędko sie wyczerpie. Najgorsza ostateczność to kupowanie kijów w wersji Aura :evil: To zrobie dopiero gdy skończą mi sie T12 :roll:

Wydaje mi się, że pomyliłeś dwie sprawy. Unia i dyrektywy dotyczą tylko żarówek i ewentualnie świetlówek poniżej którejś klasy energetycznej. A o zmianie grubości rury zdecydowały prawa fizyki przekładające się na lepszą jakość i skuteczność świetlną.

lepszą jakosc i skutecznosc swietlną uzyskuje się przez odpowiedni luminofor ;)
a zmianę grubosci rury podyktowano pomyslem na zmianę starych opraw przystosowanych na świetlowki T12 na nowe dedykowane dla T8 ;) mimo ze teoretycznie T8 mozna bez problemu wstawic w kazda oprawe w ktorej byly T12
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości