statecznik elektroniczny do T8

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez leon0785 » 18 września 2010, 23:01

Działa śmiga świeci bez zarzutu. Świece tym codziennie przez niezłych pare godzin. Na oko nie widze żadnej różnicy jak będe miał więcej czasu to zrobie dokładne porównanie aha układ ma dokładnie 21 W nie 20 jak wcześniej napisałem :)
leon0785
 

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez bartek380V » 18 września 2010, 23:46

Fajnie. Ja mam belke 18 W i chetnie podlaczylbym tam bebechy z kompaktowki bo uklad klasyczny ma duzo wad. Niestety nie wierzylem ze to rure da sie bezpiecznie swiecic w ten sposob., Skoro uklad jeszcze zyje to pewnie juz podziala dluzej ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez leon0785 » 19 września 2010, 20:45

bartek380V napisał(a):Fajnie. Ja mam belke 18 W i chetnie podlaczylbym tam bebechy z kompaktowki bo uklad klasyczny ma duzo wad. Niestety nie wierzylem ze to rure da sie bezpiecznie swiecic w ten sposob., Skoro uklad jeszcze zyje to pewnie juz podziala dluzej ;)


Podziała znam podobny układ z liniówką 18 W i działa już tak 6 lat więc myśle, że ten mój układzik też polata ;)
leon0785
 

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez bartek380V » 24 września 2010, 16:07

Zbadalem dzis swietlowke 18W na bebechach kompaktowki 20 W i potwierdzila sie teoria o roznorodnosci parametrow roznych typow swietlowek. Swietlowka swieci za ciemno. Domowy sposob nadaje sie tylko do swietlowek miniaturowych :(
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez amisiek » 24 września 2010, 16:26

Jak zdobędę jakąś belkę 18W z rurą T8 /965 to użyję bebechy z uszkodzonego kompaktowca 22W. Powinno być OK.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez DocBrown » 24 września 2010, 20:10

Belki nie profanuj elektroniką, daj tam T12, a T8 zespuduj ;)
DocBrown
 

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez max » 24 września 2010, 20:20

965? Ma niszczyć dobre świetlówki i dawać przestarzałe? Oo nie. 8xx szkoda a nie czegoś co paskudnie świeci. A wygląd niema znaczenia, poza tym niewiem jak grubsza rura może być ładniejsza od cieńszej. A takie gadanie to już się robi nudne. Każdy wie co ma robić i co dla niego dobre. Tobie radzę przetestować coś lepszego i się przekonać. Poza tym elektronika to żadna profanacja - cichsza, mniejsze straty, światło nie miga - same zalety.
max
 

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez DocBrown » 24 września 2010, 20:23

max napisał(a):965? Ma niszczyć dobre świetlówki i dawać przestarzałe? Oo nie. 8xx szkoda a nie czegoś co paskudnie świeci. A wygląd niema znaczenia, poza tym niewiem jak grubsza rura może być ładniejsza od cieńszej. A takie gadanie to już się robi nudne. Każdy wie co ma robić i co dla niego dobre. Tobie radzę przetestować coś lepszego i się przekonać. Poza tym elektronika to żadna profanacja - cichsza, mniejsze straty, światło nie miga - same zalety.


Aleś Ty ograniczony. Czytaj ze zrozumieniem, a ja pisałem już wielekroć że nie ma dla mnie różnicy, nie widze jej pomiędzy 765 a 865, posiadam w kolekcji Aurę 65W 865, ale narazie nie poskładałem sobie "ryradła" do niej więc użytkuje 765tki, które świecą moim zdaniem tak samo jak o barwę światła i jakość chodzi.
DocBrown
 

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez max » 24 września 2010, 20:29

Aaa to o to chodzi że nie rozróżniasz tych barw albo nie chcesz po prostu. Ja niewiem jak 6500K może być miłe jeszcze o tak niskim współczynniku oddawania barw. Poza tym odpal tą Aurę i się przekonaj. Albo wypróbuj Graphica 965. Albo tą drugą 965 co daje więcej lm. I to chyba nie ja jestem ograniczony bo ja nie chcę niszczyć lepszych świetlówek i upierać się przy gorszych. I nie ja wolę nadmierne ilości zimnego wstrętnego światła a nie np to co daje żarówka.
max
 

Re: statecznik elektroniczny do T8

Postprzez DocBrown » 24 września 2010, 20:35

max napisał(a):Aaa to o to chodzi że nie rozróżniasz tych barw albo nie chcesz po prostu. Ja niewiem jak 6500K może być miłe jeszcze o tak niskim współczynniku oddawania barw. Poza tym odpal tą Aurę i się przekonaj. Albo wypróbuj Graphica 965. Albo tą drugą 965 co daje więcej lm. I to chyba nie ja jestem ograniczony bo ja nie chcę niszczyć lepszych świetlówek i upierać się przy gorszych. I nie ja wolę nadmierne ilości zimnego wstrętnego światła a nie np to co daje żarówka.


No właśnie wstrętne, ścierwiaste światło daje żarówka. Światło dzienne ma ponad 6500K i co ? Jakoś nie chowasz sie w ciemności za dnia. Post o zespudowaniu był pisany z przymrużeniem oka, ale Ty tego nie zauważyłeś, bo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, a co do różnicy między 765 a 865 albo 965 to jej po prostu jak dla mnie zupełnie nie ma. Odpalałem prowizornie tą Aure, świeci jak moje Daylighty, tylko jaśniej, bo ma większą moc.

P.S. Gdybym za free dostał w swoje ręce jakiegokolwiek kija prócz jakiegoś mega unikatu to bym z chęcią go zespudował albo unicestwił w inny widowiskowy sposób :mrgreen:
Ciekawe jakby sobie poradził elektromagnes z SCNS102 z taką rurą :twisted:
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości