Świetlówki T8

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Świetlówki T8

Postprzez Lampka » 23 stycznia 2014, 17:23

kamil napisał(a):Ktoś pisał że świetlówki POLAMPU ciężko dostać w sklepach , ja ostatnio zakupiłem 2 szt 36 W :)


Właśnie - Polamp Components, to jedna z powszechnych dostepnych obecnie marek (w dodatku made in china), nie mająca, prócz nazwy, wiele wspólnego z Polamp Warszawa, których zdjęcia w wersji 18w T8 tu wkleiłem. Jak nie masz pewności, to zrób foty. Pod słowem "Polamp", powinno być drobnym druczkiem "components", jak coś.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Świetlówki T8

Postprzez kamil » 23 stycznia 2014, 18:35

Lampka napisał(a):
kamil napisał(a):Ktoś pisał że świetlówki POLAMPU ciężko dostać w sklepach , ja ostatnio zakupiłem 2 szt 36 W :)


Właśnie - Polamp Components, to jedna z powszechnych dostepnych obecnie marek (w dodatku made in china), nie mająca, prócz nazwy, wiele wspólnego z Polamp Warszawa, których zdjęcia w wersji 18w T8 tu wkleiłem. Jak nie masz pewności, to zrób foty. Pod słowem "Polamp", powinno być drobnym druczkiem "components", jak coś.

Na moich świetlówkach pisze POLAMP LF 36W / 865 WO DAYLIGHT a na opakowaniu jest logo POLAMP warszawa . Kupiłem też świetlówkę PILA coll daylight LF80 36W ta na pewno jest polska bo pisze na niej made in poland :D
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Świetlówki T8

Postprzez toomm40 » 23 stycznia 2014, 19:07

ale Polamp jako taki juz nie istnieje-mam na myśli polska firmę z czasów PRL
więc ta świetlówka, którą kupiłeś ,to musi być Polamp Components. ktoś po prostu zawłaszczył sobie nazwę , ale sama produkcja to chińszczyzna.
a PIŁA - to w zasadzie Philips,tyle że Made in Poland
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T8

Postprzez Lampka » 23 stycznia 2014, 19:40

Najlepiej zrób foty, wtedy będzie jasność. Te moje Polampy, co pokazywałem na pierwszej stronie, to istotnie Polamp Warszawa, ale współczesny, być może także chińskie. Niemniej obecnie jest to rzadkość, bo gruba większość spotykanych wszechobecnie Polampów, to właśnie wersja Components, czyli zupełnie coś innego.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Świetlówki T8

Postprzez robert03 » 25 stycznia 2014, 19:32

toomm40 napisał(a):ale Polamp jako taki juz nie istnieje-mam na myśli polska firmę z czasów PRL
więc ta świetlówka, którą kupiłeś ,to musi być Polamp Components. ktoś po prostu zawłaszczył sobie nazwę , ale sama produkcja to chińszczyzna.
a PIŁA - to w zasadzie Philips,tyle że Made in Poland


kamil ma rację.
Istnieje przedsiębiorstwo produkcyjno handlowe o nazwie POLAMP WARSZAWA które swoje korzenie ma w czasach PRL a nawet dużo wcześniej bo w roku 1922. Cały czas posiada markę i logo POLAMP tą samą która w PRL produkowała lampy. Jak piszą na swojej stronie są producentem lamp i byli nim w czasach PRL:
http://polamp.com.pl/index.php
Świetkówki POLAMP WARSZAWA ( nie POLAMP Components ) są masowo dostępne w sieci marketów BRICO. Ich cena jest nieco niższa od świetlówek Radium także dostępnych w tych sklepach. Posiadają białe opakowania z żółtym logo w kszatałcie żarówki i nazwie POLAMP WARSZAWA. http://polamp.com.pl/ckfinder_pliki/fil ... ow/lfs.pdf
Najczęściej spotykaną barwą jest 865.
Na świetlówkach widnieje oznaczenie takie jak na zdjęciu w pierwszym poście.
Jak bedę przy okazji to pstryknę fotki.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Świetlówki T8

Postprzez trojmiejski » 25 stycznia 2014, 19:53

Ciekawe, że przez długi czas Polamp w czasach współczesnych uniknął naszego wzroku.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Świetlówki T8

Postprzez Watt » 25 stycznia 2014, 19:55

Bo po prostu był mało popularny ;)
Watt
 

Re: Świetlówki T8

Postprzez toomm40 » 25 stycznia 2014, 19:58

no ok, przedsiębiorstwo istnieje, tylko pytanie-czy sami produkują ? jeśli tak, to gdzie ? czy ktoś dla nich robi te świetlówki ?
bo jesli robią, to z tego mogło by wynikać ,że Philips wykupił tylko Piłę(zakład Polamp-Piła)natomiast Polamp Warszawa funkcjonuje niezależnie dalej , ale czy to by było możliwe ?
dowodem na to może być jednak obecność pewnych lamp MH (MHL-EC 70W ,E27) na portalu zdroweoświetlenie, które pojawiły sie ostatnimi czasy w sprzedaży też jako polamp warszawa i których cena jest konkurencyjna dla innych wyrobów Osramu lub Philipsa
czyli z tego wynika ,że Polamp Warszawa działa niezależnie do dziś ..?
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki T8

Postprzez Watt » 25 stycznia 2014, 20:01

Widać tak. Ale jarzniki do MH i tak są z Chin :roll:
Watt
 

Re: Świetlówki T8

Postprzez toomm40 » 25 stycznia 2014, 20:04

no właśnie. stąd moje pytanie , co , jak i gdzie oni tak naprawdę robią :roll:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości