Barwy świetlówek liniowych.

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez amisiek » 15 września 2012, 15:17

Lubię ciepłe światło MH wieczorem, ale ciepła świetlówka o niskim Ra to porażka. To się nawet do garażu nie nadaje.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez qba » 16 września 2012, 01:45

A ja jakiś mam z dzieciństwa sentyment do tych starych ciepłych rur o różowopomarańczowym zabarwieniu i zawsze się zatrzymuję, jak gdzieś taką zobaczę. Cała moja podstawówka początkowo była takimi oświetlona. A jakiś czas temu w Żabce widziałem rury 18W o barwie 525 właśnie wspomnianego Briluma.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8353
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez Lampka » 16 września 2012, 12:51

Brilum to po prostu Brilux, znany głównie ze świetlówek kompaktowych ;)
Prawda jest taka, że w Chinach jeden zakład produkuje np. świetlówki T8, poznać je można po trzonkach z osobnymi ebonitami na każdy bolec. Zapewne na zamówienie produkuje się wersje z lepszym lub gorszym luminoforem, albo dodaje się na elektrody ekrany lub nie, a na elektrody napyla się większą lub mniejszą ilość emitera. Wszystko w zależności od ceny. Podobnie, jak z kompaktami ;) Obecnie z barwą świetlówek liniowych jest zupełnie tak samo różnie, jak z barwą kompaktów.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez DarekG » 17 września 2012, 11:25

Nic dziwnego że ta Selenia którą przedstawił CDM na poprzedniej stronie ma kiczowate światło i różne oznaczenia :lol: Najtańszy i najzwyklejszy chinol. Miałem 3 oprawy tej firmy i wszystkie zdechły po 2 miesiącach! Trwałość tej świetlówki też pewnie będzie 2 miesiące. :lol:
Wszystkie Zexty, Selenie = kicz :)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez Lampka » 17 września 2012, 18:58

Polamp Components, Spectrum, Helios też - chyba, że kazali chinolom napylać więcej emitera na elektrody ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez CDM » 17 września 2012, 20:41

Muszę ją gdzieś wkręcić, gdzie będzie świecić przez 24 h. Zobaczymy na co ją stać :twisted:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez Kondziu » 25 września 2012, 17:21

DarekG napisał(a):Nic dziwnego że ta Selenia którą przedstawił CDM na poprzedniej stronie ma kiczowate światło i różne oznaczenia :lol: Najtańszy i najzwyklejszy chinol. Miałem 3 oprawy tej firmy i wszystkie zdechły po 2 miesiącach! Trwałość tej świetlówki też pewnie będzie 2 miesiące. :lol:
Wszystkie Zexty, Selenie = kicz :)

A dlaczego ci zdechły te oprawy nie żartuj ja mam taką małą 1 x 18w/20w SELENIA podaj jakies szczegły :?:
Kondziu
 
Posty: 133
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 24 września 2011, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez DarekG » 26 września 2012, 09:18

Te moje trzy oprawy Selenii również były 1x18W na statecznikach elektronicznych. Jedna wisiała u mojej mamy w mieszkaniu w łazience nad lustrem natomiast dwie pozostałe były założone w tym samym czasie u mnie w domku w piwnicy. Wszystkie ze świetlówkami 765 Polamp Components Team. O ile świetlówki są sprawne do tej pory i nie budzą żadnych zastrzeżeń to oprawy zaczeły poprostu przestać świecieć. Najpierw padła u mojej mamy po około 1,5 miesiąca od założenia, ale myślę ok często była włączana i wyłączana, a wiadomo że tego typu oprawy i lampy nie lubią więc niewytrzymała. Założyłem mamie oprawe na elektronice Philipsa 2x18W ze świetlówkami Philipsa 840 w to miejsce i działa bezawaryjnie do tej pory. Potem po 2 miesiącach padła mi jedna Selenia w piwnicy mimo iż była załączana może z 2x dziennie na dłuższy czas. Objawy te same jak u mamy - poprostu nie włączyła się i koniec. No i w niedługim czasie identycznie padła ta trzecia już naszczęście ostatnia z tego dziadostwa. Te dwie oprawy zostały zamienione na 2x18W Kanluxa elektronicznego i działają również do tej pory tylko że świetlówkami Pila 865. Świetlówki Polamp Components Team które były w tych nieszczęsnych oprawach służą dalej gdzie indziej i w innych oprawach i jest ok. Więc trzy takie same oprawy Selenii żeby padły w przeciągu 2 miesięcy i różnego użytkowania to raczej nie jest przypadek. Może tam nawaliło głupstwo za pare groszy ale oprawy wszystkie 3 oddałem i za to wziołem z dopłatą Philipsa i Kanluxa które działają bez problemu już tyle czasu. Oby Tobie ta Selenia działała dłużej ale ja już tej firmy nic nie kupie szczególnie z tymi statecznikami Lenfam. :) Być może to nie tyle wina Selenii co tego Lenfama. Ogólnie reszta oprawy nie była zła bo spasowanie elementów dość dobre oraz plastiki czy oprawki, no ale to ma przedewszystkim świecić, a po krótkim czasie im się odechciało :roll:
To Selenie jakie miałem:
Obrazek Obrazek Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez Kondziu » 26 września 2012, 13:32

Mi sie pokreciło ja mam oprawe SKAN 1 X 18/20w na zwyczajny starterek :|
Moim zdaniem elektroniczne oprawy sa do chrzanu i zdania nie zmienie :|
Kondziu
 
Posty: 133
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 24 września 2011, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barwy świetlówek liniowych.

Postprzez DarekG » 26 września 2012, 14:53

Elektroniczne oprawy nie są złe tylko muszą być zastosowane dobrej jakości komponenty. Niestety w przypadku tanich chińskich opraw na elektronice usterkowość jest dość duża. No ale to nie temat o oprawach tylko barwach świetlówek ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości