bardzo cienkie świetlówki

Szeroko pojęte lampy fluorescencyjne

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez KaszeL » 4 stycznia 2009, 03:36

W takim razie problem olśnienia, to tylko kwestia nie odpowiedniej aplikacji źródła?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez LUMILUXDELUXE » 4 stycznia 2009, 15:17

KaszeL napisał(a):W takim razie problem olśnienia, to tylko kwestia nie odpowiedniej aplikacji źródła?


Tak. Przy czym problem polega na tym, że większość kupujących wciąż kieruje się ceną a najtańsze są tzw. belki świetlówkowe, w których świetlówki T5 potwornie rażą, jeśli nie są umieszczone bardzo wysoko
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez KaszeL » 4 stycznia 2009, 15:27

Większość? Na podstawie jakich danych wyciągasz takie wnioski? Ja osobiście kupiłem takie oprawy, jakie mi odpowiadały. Co wyłączało by mnie automatycznie z tej większości :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez LUMILUXDELUXE » 18 lutego 2009, 19:45

KaszeL napisał(a):Większość? Na podstawie jakich danych wyciągasz takie wnioski? Ja osobiście kupiłem takie oprawy, jakie mi odpowiadały. Co wyłączało by mnie automatycznie z tej większości :)


Większość ludzi nie zna się na oświetleniu, a ty się znasz więc jesteś w mniejszości. Gdyby było inaczej, w marketach nie było by świetlówek kompaktowych w barwie 530 bo nikt znający się na świetle takie gó...a nie kupi
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez andrzejlisek » 19 lutego 2009, 01:47

LUMILUXDELUXE napisał(a):
KaszeL napisał(a):Większość? Na podstawie jakich danych wyciągasz takie wnioski? Ja osobiście kupiłem takie oprawy, jakie mi odpowiadały. Co wyłączało by mnie automatycznie z tej większości :)


Większość ludzi nie zna się na oświetleniu, a ty się znasz więc jesteś w mniejszości. Gdyby było inaczej, w marketach nie było by świetlówek kompaktowych w barwie 530 bo nikt znający się na świetle takie gó...a nie kupi


Zależy. Moim skromnym zdaniem, jakby były dużo tańsze od takich 830, a szczególnie byłaby podwyższona skuteczność świetlna (skuteczność świetlna kosztem jakości światła), to możnaby taką 530 kupić do garażu, piwnicy, czy gdzieś, gdzie jest ważne, żeby w ogóle coś świeciło a niekoniecznie dobrze widzieć kolory.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez LUMILUXDELUXE » 20 lutego 2009, 14:58

andrzejlisek napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a):
KaszeL napisał(a):Większość? Na podstawie jakich danych wyciągasz takie wnioski? Ja osobiście kupiłem takie oprawy, jakie mi odpowiadały. Co wyłączało by mnie automatycznie z tej większości :)


Większość ludzi nie zna się na oświetleniu, a ty się znasz więc jesteś w mniejszości. Gdyby było inaczej, w marketach nie było by świetlówek kompaktowych w barwie 530 bo nikt znający się na świetle takie gó...a nie kupi


Zależy. Moim skromnym zdaniem, jakby były dużo tańsze od takich 830, a szczególnie byłaby podwyższona skuteczność świetlna (skuteczność świetlna kosztem jakości światła), to możnaby taką 530 kupić do garażu, piwnicy, czy gdzieś, gdzie jest ważne, żeby w ogóle coś świeciło a niekoniecznie dobrze widzieć kolory.


A kto oświetla garaże ciepłymi świetlówkami? Tym bardziej, że za te same pieniądze zrobisz typowe daylight 765. Miałem kiedyś taką świetlówkę kompaktową na korytarzu, ale ktoś ją za....ł
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez KaszeL » 20 lutego 2009, 16:38

Ja myślę, że Andrzejowi chodziło o kompakty. Nie o świetlówki liniowe.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez qba » 20 lutego 2009, 16:50

Ja widziałem wiele razy w garażu świetlówkę ciepłobiała.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8342
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: bardzo cienkie świetlówki

Postprzez LUMILUXDELUXE » 20 lutego 2009, 19:50

No tak. Osoba która ją tam umieściła nie zna się pewnie na oświetleniu
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Poprzednia strona

Powrót do Świetlówki liniowe i kompaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości