Mój projektor, rozbłyski rozgrzewającej się lampy

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: Mój projektor, rozbłyski rozgrzewającej się lampy

Postprzez lampa123 » 28 listopada 2008, 21:42

qba napisał(a):To dziwne. Ja w Gorzowie widziałem cąłą Ulicę z SGSami 203. We wszystkich zaświeciły sodówki, ale jak się do końca rozświeciły, to jedna zaczęła świecić na coraz bielszy kolor, aż świeciła na biało, jak żarówka, az potem zgasła i zaświeciła sodowo i znów nabrała białej barwy. Nie wiem, czy to była biała soda czy ktoś wkęcił za słabą sodówkę do oprawy większej mocy i dlatego świeciła na biało???

Może lampa była już spalona?
Sodówy mają ksenon do zapłonu który świeci na biało - Daylight.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Mój projektor, rozbłyski rozgrzewającej się lampy

Postprzez KaszeL » 29 listopada 2008, 00:03

Problem w tym, że ten Xenon świeci bardzo słabym światłem w porównaniu do mocy lampy.

Doc: Zjawisko zmiany temperatury barwowej lampy MH, szczególnie z jarznikami ze szkła kwarcowego jest bardzo powszechne. To jeden z czynników dla których rozpoczęto pracę nad jarznikami ceramicznymi, tam to zjawisko zostało niemal wyeliminowane.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój projektor, rozbłyski rozgrzewającej się lampy

Postprzez Whites86 » 29 listopada 2008, 14:18

mój MH 70W tez czesto błyska na czerwonawy kolor ale po pelnym rozgrzaniu zjawisko to praktycznie niewystępuje
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Mój projektor, rozbłyski rozgrzewającej się lampy

Postprzez DocBrown » 29 listopada 2008, 15:42

KaszeL napisał(a):Problem w tym, że ten Xenon świeci bardzo słabym światłem w porównaniu do mocy lampy.

Doc: Zjawisko zmiany temperatury barwowej lampy MH, szczególnie z jarznikami ze szkła kwarcowego jest bardzo powszechne. To jeden z czynników dla których rozpoczęto pracę nad jarznikami ceramicznymi, tam to zjawisko zostało niemal wyeliminowane.


Więc to nie jest oznaka umierającej już lampy?
DocBrown
 

Re: Mój projektor, rozbłyski rozgrzewającej się lampy

Postprzez qba » 30 listopada 2008, 16:39

lampa123 napisał(a):
qba napisał(a):To dziwne. Ja w Gorzowie widziałem cąłą Ulicę z SGSami 203. We wszystkich zaświeciły sodówki, ale jak się do końca rozświeciły, to jedna zaczęła świecić na coraz bielszy kolor, aż świeciła na biało, jak żarówka, az potem zgasła i zaświeciła sodowo i znów nabrała białej barwy. Nie wiem, czy to była biała soda czy ktoś wkęcił za słabą sodówkę do oprawy większej mocy i dlatego świeciła na biało???

Może lampa była już spalona?
Sodówy mają ksenon do zapłonu który świeci na biało - Daylight.

Tak, tylko ze ona najpierw świeciła jak sodówa, a potem jak żarówa. A widziałem jak w Realu w Szczecinie nad stoiskiem z mięsem zapalaja sie Białe sodówki, to przez pewien czas świecą jak normalna sodówa, a potem na ciepłobiały kolor i myślałem, że to ciepłe MH, tylko sodowy kształt jarznika mi coś nie pasował.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8352
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Mój projektor, rozbłyski rozgrzewającej się lampy

Postprzez andrzejlisek » 11 grudnia 2008, 19:02

Dzisiaj odpalałem sobie swojego LRJ i też zdarzały się rozbłyski.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Poprzednia strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości