WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Lampy rtęciowe, sodowe, metalohalogenkowe

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez CDM » 16 czerwca 2007, 10:42

KaszeL napisał(a):Rtęciówki są jednak _znacznie_ tańsze w zakupie. Pewnie dlatego. Innego wyjścia nie widzę.

z mojego doświadczenia z Phenningami mogę powiedzieć, że choc pomysł z bezpośrednim zamiennikiem rtęci był dobry, to faktycznie te źródła były awaryjne, ich wadą było to, że nie zawsze po włączeniu odpalały, tzn jednego dnia zapalały, a np. następnego już nie, albo po kilku godzinach i tak na zmianę.Dotyczyło to zarówno WLSP, jak i źródeł TESLI, zwłaszcza tych pierwszych..ostatnio zamontowałem trzy TESLE w oprawach OCP, jedna zgasła mi, jak jeszcze stałem pod słupem. Wydaje mi się, że w późniejszym okresie nad tym popracowano i ze np w źródłach SON-H to zjawisko już niwelowano, ale po pierwsze uraz pozostał, a po drugie to trzeba pamietać, że skutecznosć świetlna, czy raczej sprawnosć nowych opraw jest dużo większa, niż klasyków i czasem wystarczy zamontować dużo słabsze źródło, by uzyskać ten sam efekt, jeśli nie lepszy :roll:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez KaszeL » 16 czerwca 2007, 13:56

CDM napisał(a):(...) trzeba pamietać, że skutecznosć świetlna, czy raczej sprawnosć nowych opraw jest dużo większa, niż klasyków i czasem wystarczy zamontować dużo słabsze źródło, by uzyskać ten sam efekt, jeśli nie lepszy :roll:


Oczywiście. Tylko do tego potrzebne są środki na inwestycje, których zazwyczaj brakuje. Wiadomo, że najlepszym wyjściem jest instalacja najnowszych opraw.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez neon44 » 16 czerwca 2007, 16:33

Przeważnie bywa tak że gmina stopniowo wymienia LRF na WLSP a także stare oprawy na nowe. Wymiany opraw są cząstkowe.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez andrzejlisek » 16 czerwca 2007, 22:12

A jak się w starej oprawie wyczyści, wyprostuje, wypoleruje i posrebrzy odbłyśnik, to czy sprawność się znacznie zwiększy?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez neon44 » 17 czerwca 2007, 15:44

andrzejlisek napisał(a):A jak się w starej oprawie wyczyści, wyprostuje, wypoleruje i posrebrzy odbłyśnik, to czy sprawność się znacznie zwiększy?


Trudno powiedzieć. Może OURW zrobi eksperyment i luxomierzem zmierzy jak stara oprawa sobie radzi a jak wypolerowana przez niego ORZ-6. Swoja drogą to wyczyszczenie chyba niewiele poprawi się sprawność oprawy
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez pekaes » 17 czerwca 2007, 17:37

Oczywiście. Tylko do tego potrzebne są środki na inwestycje, których zazwyczaj brakuje. Wiadomo, że najlepszym wyjściem jest instalacja najnowszych opraw.

300zł za malagę to nie jest tak dużo, ja widziałem jak wymieniali trumienk (uszkodzoną, lampa uszkadzała się po kilku dniach i przestawała świecić) na elgo ledę (przed wymianą oprawy kilka razy wymieniali źródło światła), poza tym nie trzeba od razu modernizować całego oświetlenia, można pojedyncze oprawy
Obrazek
Avatar użytkownika
pekaes
 
Posty: 170
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:29

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez qba » 17 czerwca 2007, 17:40

Też byłem zaskoczony, że z powrotem wkręcili na ulicach rtęciówki. Teraz we Wrocławiu rzeczywiście trudno spotkać WLSP.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8348
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez mateusz » 2 sierpnia 2007, 16:38

Ja po licznych obserwacjach stwierdziłem, że stosowanie WLSP to niestety rozwiązanie tymczasowe. Miasto czy gmina wymienia najpierw żródła światła na sodowe, ale i tak wcześniej czy póżniej założy tam oprawy sodowe właściwe :(
U mnie było bardzo dużo opraw OURW2250 z sodówkami z poeningiem czasami wymieniali pojedyńcze oprawy na Elgo STRADY (OUS)ale w końcu wszystkie oprawy wymienili na Malagi
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5015
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez swietlik » 2 sierpnia 2007, 17:01

Myśle, że WLSP stosują z racji większego natężenia oświetlenia niż z powodu oszczędności prądu.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?

Postprzez KaszeL » 2 sierpnia 2007, 23:05

Wbrew pozorom te prawie 20% to nie mało. Chociaż prawda jak zawsze leży po środku.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wysokoprężne lampy wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości